Zažite tú najlepšiu odpočinkovú dovolenku v maďarskom Hévíze v luxusnom Ensana Thermal Hévíz **** len kúsok od termálneho jazera. Tešte sa na neobmedzené termálne wellness, ale aj na saunový svet, fitness a chutnú polpenziu. V cene máte aj rad aktivít, napríklad aqua fitness, jogu či občasné večery s hudbou. Jedno dieťa do 6 rokov má pobyt úplne zadarmo.

Luxusná dovolenka pri termálnom jazere

Zažite jedinečnú dovolenku v obľúbenom kúpeľnom meste Hévíz. Ubytujte sa v Health Spa Hoteli Hévíz ****, ktorý bol prvým wellness hotelom v celej oblasti. Hotel leží len 600 m od prírodného termálneho jazera, ktoré je najväčšie v celej Európe.

V izbách budete mať maximálne pohodlie. Všetky sú klimatizované, majú vlastný trezor a balkón. V hotelovej reštaurácii si pochutnáte na maďarských dobrotách aj medzinárodnej kuchyni . Vybrať si môžete i zdravé diétne jedlá a bio nápoje. Odporúčame tiež skúsiť výborné maďarské vína.

Relaxácia v hotelovom wellness podľa ľubovôle

Odpočívajte priamo v hotelovom wellness centre, kam máte vstup úplne bez obmedzenia. Tešiť sa tu môžete na rozsiahly areál, v ktorom nájdete 2 vnútorné termálne bazény (33 °C a 37 °C), jacuzzi, renovovaný saunový svet ( bio-aromasauna, fínska sauna, infra kabína, para, zážitková sprcha, relaxačný priestor, vonkajšia fínska sauna v záhrade, saunové rituály). Je tu tiež bazén s podvodnou hudbou a svetelnými efektmi s rozlohou 200 m².

Doprajte si tiež masáže od vysoko kvalifikovaného lekárskeho personálu. Hotel sa môže pochváliť viac ako 40 rokmi skúseností v tomto odbore. Cena masáží sa pohybuje okolo 18 - 20 € a môžete si vybrať z thajskej, lymfodrnážnej, reflexnej a ďalších.

Tipy na výlet

Termálne jazero Hévíz

Navštívte najobľúbenejšie termálne jazero v Maďarsku Hévíz o rozlohe 4,4 ha s liečivými účinkami, kolonádou, záhradami a ďalšími kúpeľnými atrakciami. Jazero je označené za národnú prírodnú pamiatku.

Jazero je najväčším termálnym jazerom v Európe a tradícia kúpeľníctva sa tu drží už od roku 1795. Teplota okolo 30 °C umožňuje celoročnú prevádzku kúpeľov. Voda tryská z hĺbky 38 metrov a vďaka tomu sa obmieňa každé tri dni a je veľmi bohatá na minerály. Veľkou zaujímavosťou na jazere sú tiež lekná s krásnym červeným kvetom.

Otváracia doba jazera je každý deň od 9:00 do 17:00 hodín. Celodenné vstupné zakúpite za výhodnú cenu 4 500 HUF (cca 15 €).

Balaton

"Maďarské more" je právom jednou z najlákavejších dovolenkových lokalít v Európe. Príjemne teplá voda, dlhé pláže, veľa prístavných a kúpeľných mestečiek po celom pobreží. Keď si k tomuto všetkému pripočítate ešte krásnu prírodu, pohodlné hotely, zaujímavé pamiatky a rôzne kultúrne podujatia po celý rok, o skvelý pobyt je postarané.

Kopcovité okolie je ideálne na výlety a cykloturistiku. Vrcholky vám poskytnú úžasný výhľad na celú oblasť.

Na severnej strane Balatonu sa ďalej rozkladá známa vinárska oblasť Badacsony s presláveným vínom.

Farmárske trhy v Hévíze

Farmárske trhy sú stále obľúbenejšie všade na svete, vždy ide o príležitosť ochutnať skutočné miestne potraviny, u ktorých si kvalitou a čerstvosťou môžete byť úplne istí. Navštívte tradičný maďarský trh v Hévíze (každý utorok dopoludnia, štvrtok popoludní a sobotu dopoludnia) a vychutnajte si okrem dobrého jedla aj jeho skvelú atmosféru.

Ensana Thermal Hévíz ****

Kossuth Lajos utca 9-11, Hévíz
Maďarsko

+36 83 889 400

res1.he@hu.ensanahotels.com

Check in
od 15:00
Check out
do 11:00

Možnosti hotela

Prístupnosť
Hotel je čiastočne bezbariérový
Domáci maznáčik
Domáci maznáčik za poplatok 20 €/noc
Platba kartou
Platba kartou je možná
Fajčenie
Fajčenie zakázané
4,94/5
Celkom 18 hodnotení