Vydajte sa odhaliť všetky krásy Budapešti - okrem nádherných pamiatok ponúka tiež veľa termálnych kúpeľov. Ubytovaní budete rovno v centre mesta v A&O Budapest City. Tešte sa na raňajky formou bufetu aj štýlové zázemie hotela. 2 deti do 18 rokov majú pobyt zdarma.

O ubytovaní

Hostel A&O Budapest City sa nachádza priamo v centre Budapešti. V neďalekom veľkom parku Városliget (2 km) nájdete hrad, zoologickú aj botanickú záhradu. Malebné brehy Dunaja sú bohaté na múzeá i reštaurácie a priamo nabádajú na romantickú plavbu loďou. Počas pobytu v maďarskej metropole by vám nemal uniknúť Budínsky hrad, budova Parlamentu a Rybárska bašta (4 km). Brehy Dunaja a štvrť Budínskeho hradu sú na Zozname pamiatok UNESCO. Ak túžite po dokonalom odpočinku, vydajte sa do termálnych kúpeľov Széchenyi (2,5 km) či Gellért (4,5 km).

Kde budete spať?

Ubytovaní budete v moderne zariadenej dvojlôžkovej alebo rodinnej izbe. V každej izbe nájdete pohodlné postele, televíziu, WiFi pripojenie a vlastnú kúpeľňu so sprchou a fénom. K dispozícii je hosťom tiež vybavená zdieľaná kuchynka.

Na čom si pochutnáte?

Ráno začnete výdatnými raňajkami vo forme bufetu. Ak by vás v akúkoľvek dennú či nočnú hodinu prepadol hlad a chuť, 24 hodín denne je k dispozícii snack bar.

Niečo naviac

O zábavu budete mať v Hosteli A&O Budapest City postarané. Zahrajte si napríklad stolný futbal, biliard a tiež veľa ďalších hier.

A&O Budapest City

Csengery u. 11 , Budapest
Maďarsko

info@travelking.sk

+421 233 006 990

Check In
od 15:00
Check Out
do 10:00
Domáci maznáčik
Maznáčik za poplatok 10 €/noc
Bezbariérovosť
Žiadna
Parkovanie
Parkovanie za poplatok

Možnosti ubytovacieho zariadenia

Platba kartou je možná
Wi-Fi zdarma
Detský kútik
Konferenčná miestnosť
Baby friendly

Okolie ubytovacieho zariadenia

Vzdialenosť od centra
2 km
Vzdialenosť od kúpeľov
2,7 km
Zástavka
0,4 km

Tipy na výlet

Budapešť Tip na výlet

Maďarská metropola je jedným z najkrajších miest Európy i sveta, v ktorom je navyše v ako jedinom veľkomeste na svete viac ako stovka termálnych prameňov a studní. Rozhodne stojí za dlhú návštevu, a to nielen kvôli pamiatkam, ako sú Kráľovský palác (nazývaný tiež Budínsky hrad), budova parlamentu, Margitin ostrov (Margit-sziget) či Rybárska bašta, ale tiež kvôli bohatému kultúrnemu životu, miestnym trhom, slávnym reštauráciám a ďalším turistickým lákadlám. Spomínaný Budínsky hrad sa nachádza pozdĺž brehu Dunaja, ktorý Budapešťou preteká, a je spoločne s Andrássyho triedou zapísaný na Zozname svetového kultúrneho dedičstva UNESCO.

Čo by ste v Budapešti rozhodne nemali vynechať?

  • Výstup k Matejovmu chrámu s vežou Rybárskej bašty a s nádherným výhľadom na mesto
  • Prehliadku majestátnej budovy parlamentu a jeho okolia
  • Prechádzku na Margitin ostrov uprostred Dunaja, ktorý je jedným veľkým, udržiavaným parkom
  • Preskúmanie jednej z najvýznamnejších ulíc Budapešti, Váci utca, ktorá je ukážkou meniacich sa architektonických štýlov 19. a 20. storočia
  • Návštevu niektorých z budapeštianskych kúpeľov, napríklad termálnych kúpeľov Széchenyi, kde sa lieči reumatizmus, poruchy pohybového, dýchacieho a tráviaceho ústrojenstva, artritída a neuritída a ďalšie
Viac informácií
Kúpele v Budapešti
Rybárska bašta
Tropicarium