Zažite tú najlepšiu odpočinkovú dovolenku v maďarskom Hévíze v luxusnom Ensana Thermal Hévíz **** len kúsok od termálneho jazera. Tešte sa na neobmedzené termálne wellness, ale aj na saunový svet, fitness a chutnú stravu formou all inclusive. V cene máte aj množstvo aktivít, napríklad aqua fitness, jogu či občasné večery s hudbou. Jedno dieťa do 6 rokov má pobyt úplne zadarmo.

O ubytovaní

Ensana Thermal Hévíz Hotel **** sa nachádza v kúpeľnom mestečku Hévíz, iba pár krokov od slávneho termálneho jazera (600 m). Krásne historické centrum mesta vás uchváti pokojnou atmosférou, malebnou promenádou aj známymi farmárskymi trhmi. V neďalekom Keszthely (6 km) nájdete zámok Helios aj zaujímavé múzeá (marcipánu, hračiek a áut Cadillac). Krásy Balatonskej vrchoviny a jazera Balaton (6 km) môžete objavovať po mnohých turistických trasách.

Kde budete spať?

Ubytovaní budete v dvojlôžkovej izbe s veľkosťou 25 m² s krásnym výhľadom na záhradu alebo na mesto. Izby sú vybavené klimatizáciou, LCD televízorom, telefónom, trezorom, WiFi pripojením, minibarom a vlastnou kúpeľňou s fénom, kúpeľnými uterákmi, županmi a kozmetickými potrebami. Nechýba ani šatník, písací stôl a posedenie.

Na čom si pochutnáte?

Na vynikajúcich pokrmoch si tu pochutnajú ako milovníci tradičnej kuchyne, tak aj tí, ktorí majú radšej ľahšie jedlá. Pripravované pochúťky vám poskytnú nielen kulinársky zážitok, ale aj veľa energie a živín, ktoré potrebujete na regeneráciu a zotavenie. V hotelovej reštaurácii sa podávajú bohaté raňajky vo forme bufetu. Ďalej sa tu servírujú obedy výberom z menu a pestré bufetové večere.

Termálne jazero Hévíz Tip na výlet

Najväčšie prírodné termálne jazero na kúpanie na svete a my ho máme (skoro) za humnami! Maďarsko ponúka na odpočinok či dovolenku veľa krásnych kúpeľov a jazier, ale termálne jazero Hévíz je jedinečné. Jazero je označené za národnú prírodnú pamiatku úplným právom. Priľahlé mestečko Hévíz, nachádzajúce sa len pár kilometrov od Balatonu, je síce malé, ale za väčšími a prepychovejšími kúpeľnými mestami rozhodne nezaostáva. Tradícia kúpeľníctva sa tu drží už od roku 1795 a môže sa pýšiť krásnou kúpeľnou kolonádou, záhradami a ďalšími kúpeľnými atrakciami.

V lete sa teplota v jazere vyšplhá až na 38 ºC a aj v tie najchladnejšie dni v roku si voda udrží teplotu 22 -⁠ 24 ºC, aj preto je možná celoročná prevádzka. Liečebná, mierne rádioaktívna voda tryská z hĺbky 38 metrov a je veľmi bohatá na minerály. Prirodzene obsiahnuté zmesi minerálov zjemňujú kožu, tlmia bolesti, sú dobré proti zápalom a posilňujú pružnosť chrupaviek. Aj preto sú tunajšie vody jedny z najlepších na liečbu reumatických ťažkostí a problémov s pohybovým ústrojenstvom. Najväčšiu mimoriadnosť dodáva vode prítomnosť radónu v tomto malom množstve pozvoľna vstupuje do ľudského organizmu, kde stimuluje hormonálnu tvorbu a pomáha nervovej sústave lepšie fungovať.

Otváracia doba jazera je každý deň od 9:00 do 17:00 hodín. Celodenný vstupné zakúpite za 6 000 HUF (cca 17 €).

Po návšteve hévízskeho jazera sa vydajte:

  • Na prechádzky do niektorého z miestnych krásnych parkov s kúpeľnou, upokojujúcou atmosférou
  • Do historického kina, ktoré premieta aj v 3D
  • Na Rákocziho ulicu, kde nájdete fontánu s pitnou liečivou vodou
  • Obhliadnuť najzaujímavejšiu stavbu mesta, veľký Kostol Ducha Svätého (Szentléleki templom), ktorého stavba bola dokončená pomerne nedávno -⁠ v roku 1999. Aj napriek modernému vzhľadu môžete nájsť na budove rad neogotických prvkov
  • Do severnej časti mesta Egregy s vinohradmi a ochutnávkami vína
Viac informácií

Kde budete relaxovať?

Rozľahlý vodný areál hotela zahŕňa celkom 6 bazénov, napríklad zábavný bazén, plavecký bazén a termálne bazény so slávnou Hévízskou liečivou vodou. Ďalej sa dokonale uvoľníte v saunovom svete s fínskou, aroma, infračervenou i parnou saunou. V záhrade je k dispozícii fínska zrubová sauna. Samozrejmosťou je pokojová zóna s vyhrievanými ležadlami. Doprajte si ďalej niektorú z kúpeľných masáží, aromatických kúpeľov alebo luxusných tvárových masáží vo Wellness & Beauty centre. Súčasťou areálu je tiež soľná jaskyňa, slnečná terasa a vírivka.

Niečo naviac

Ensana Thermal Hévíz **** je najstarším hotelom v meste. Od svojho otvorenia pred štyridsiatimi rokmi sa neustále vyvíja a vylepšuje svoje služby tak, aby držal krok s najmodernejšími trendmi a dokázal uspokojiť každú požiadavku svojich klientov. Prvotriedny štvorhviezdičkový hotel so šiestimi bazénmi, prebudovaným saunovým svetom a profesionálnym zdravotným centrom ponúka možnosť dokonalého úniku od tlaku a stresu každodenného života.

Ensana Thermal Hévíz ****

Kossuth Lajos utca 9-11 , Hévíz
Maďarsko

+36 83 889 400

res1.he@hu.ensanahotels.com

Check In
od 15:00
Check Out
do 11:00
Domáci maznáčik
Domáci maznáčik za poplatok 20 €/noc
Bezbariérovosť
Čiastočná
Parkovanie
3 €/noc

Možnosti ubytovacieho zariadenia

Platba kartou je možná
Wi-Fi zdarma
Vnútorný bazén
Vonkajší bazén
Vírivka
Sauna
Možnosť procedúr
Kúpele
Reštaurácia
Fitness
Konferenčná miestnosť
Baby friendly
Minibar
Fén

Okolie ubytovacieho zariadenia

Vzdialenosť od centra
100 m
Vzdialenosť od jazera
0,7 km
Zástavka
0,4 km