Vydajte sa k najznámejšiemu maďarskému termálnemu jazeru Hévíz. Užite si pobyt vo výborne hodnotenom, dobovom Hoteli Ágnes *** s raňajkami a neobmedzeným wellness centrom s bazénom, vírivkou a saunou. V cene balíčka sú navyše aj zľavy na masáže, do reštaurácie, ale predovšetkým na vstupenku na 3 hodiny k jazeru Hévíz.

O ubytovaní

Ágnes Hotel *** v kúpeľnom Hévíze je ideálnym miestom pre pohodovú dovolenku. Nachádza sa len 800 m od známehoo termálneho jazera a 300 m od centra mesta. Celý hotel je perfektne vybavený pre akýkoľvek typ vašej dovolenky, môžete si tu zahrať biliard alebo stolný tenis, na vonkajšej terase si pokojne niečo ugrilovať, alebo celý deň len relaxovať vo veľmi dobre vybavenom hotelovom wellness.

Kde budete spať?

Ubytovaní budete vo dvojlôžkových izbách, ktoré sú vybavené chladničkou, balkónom, TV a WiFi, kúpeľňou so sprchovacím kútom. V niektorých izbách je naviac tiež kuchynka alebo kuchynský kút. V každej izbe nájdete tiež vlastný trezor pre váš absolútny pocit bezpečia.

Na čom si pochutnáte?

Hotel nemá vlastnú reštauráciu, ale má dohodu s reštauráciou 200 metrov od neho, kde o vás bude dobre postarané v takmer ktorúkoľvek dennú dobu.

Kde budete relaxovať?

V hotelovom wellness vás čaká mnoho relaxačných zariadení, ako sú krytý bazén, vírivka, sauna, soľná miestnosť a široká ponuka najrôznejších procedúr. Po celý pobyt tiež môžete využívať PI vodnú kúru. PI voda je podobná vode, ktorá sa nachádza vo vnútri živých organizmov a okrem lepšej hydratácia má aj priaznivé účinky na vaše zdravie.

Ágnes Hotel ***

Ágnes Hotel ***

Honvéd utca 7 , Hévíz
Maďarsko

+36 83 340-450

agneshotel.heviz@gmail.com

Check In
od 14:00
Check Out
do 10:00
Domáci maznáčik
Domáci maznáčik za poplatok 3 000 - 5 000 HUF/noc
Bezbariérovosť
Žiadna
Parkovanie
Parkovanie za 800 Ft/noc

Možnosti ubytovacieho zariadenia

Platba kartou je možná
Wi-Fi zdarma
Wellness
Vnútorný bazén
Vírivka
Sauna
Možnosť procedúr
Kúpele
Konferenčná miestnosť
Fén

Okolie ubytovacieho zariadenia

Vzdialenosť od centra
0,3 km
Vzdialenosť od jazera
0,8 km
Zástavka
0,2 km

Tipy na výlet

Termálne jazero Hévíz

Termálne jazero HévízTip na výlet

Najväčšie prírodné termálne jazero na kúpanie na svete a my ho máme (skoro) za humnami! Maďarsko ponúka na odpočinok či dovolenku veľa krásnych kúpeľov a jazier, ale termálne jazero Hévíz je jedinečné. Jazero je označené za národnú prírodnú pamiatku úplným právom. Priľahlé mestečko Hévíz, nachádzajúce sa len pár kilometrov od Balatonu, je síce malé, ale za väčšími a prepychovejšími kúpeľnými mestami rozhodne nezaostáva. Tradícia kúpeľníctva sa tu drží už od roku 1795 a môže sa pýšiť krásnou kúpeľnou kolonádou, záhradami a ďalšími kúpeľnými atrakciami.

V lete sa teplota v jazere vyšplhá až na 38 ºC a aj v tie najchladnejšie dni v roku si voda udrží teplotu 22 -⁠ 24 ºC, aj preto je možná celoročná prevádzka. Liečebná, mierne rádioaktívna voda tryská z hĺbky 38 metrov a je veľmi bohatá na minerály. Prirodzene obsiahnuté zmesi minerálov zjemňujú kožu, tlmia bolesti, sú dobré proti zápalom a posilňujú pružnosť chrupaviek. Aj preto sú tunajšie vody jedny z najlepších na liečbu reumatických ťažkostí a problémov s pohybovým ústrojenstvom. Najväčšiu mimoriadnosť dodáva vode prítomnosť radónu v tomto malom množstve pozvoľna vstupuje do ľudského organizmu, kde stimuluje hormonálnu tvorbu a pomáha nervovej sústave lepšie fungovať.

Otváracia doba jazera je každý deň od 9:00 do 17:00 hodín. Celodenný vstupné zakúpite za 6 000 HUF (cca 17 €).

Po návšteve hévízskeho jazera sa vydajte:

  • Na prechádzky do niektorého z miestnych krásnych parkov s kúpeľnou, upokojujúcou atmosférou
  • Do historického kina, ktoré premieta aj v 3D
  • Na Rákocziho ulicu, kde nájdete fontánu s pitnou liečivou vodou
  • Obhliadnuť najzaujímavejšiu stavbu mesta, veľký Kostol Ducha Svätého (Szentléleki templom), ktorého stavba bola dokončená pomerne nedávno -⁠ v roku 1999. Aj napriek modernému vzhľadu môžete nájsť na budove rad neogotických prvkov
  • Do severnej časti mesta Egregy s vinohradmi a ochutnávkami vína
Viac informácií
Mesto Hévíz
Mesto Hévíz
Farmárske trhy v Hévíze
Farmárske trhy v Hévíze
Balaton
Balaton