Hotel s tradíciou v kúpeľnom meste

Hotel Rösslwirt *** je miestom pre oddychovú i aktívnu dovolenku uprostred prírody Bavorského lesa v kúpeľnom mestečku Lam. Tento hotel s rodinnou tradíciou a romantickú atmosférou sa skladá z niekoľkých častí - hlavnej hotelovej budovy, vedľajšej budovy, dovolenkového domu a penziónu. Ubytovaní budete v budove podľa aktuálnych kapacít.

Tešte sa na parádny útulné izby. Dohovoriť sa tu nebude problém, na recepcii vás privíta česky hovoriaci personál. Každé ráno si vychutnajte výdatné raňajky a vydajte sa po turistických trasách do okolia plného krásnych vyhliadok do hôr.

Relaxácia v bazénoch

Súčasťou balíčka je denná vstupenka do miestnych kúpeľov Lamer Osserbad, kde sa môžete tešiť na plavecké a zážitkové bazény, sauny alebo parný kúpeľ.

Súčasťou hotela je aj wellness, kde si môžete za príplatok dopriať skrášľujúce a relaxačné procedúry.

Spoznajte Bavorský les

Národný park Bavorský les je pokračovaním Šumavy za hranicami Nemecka. Neváhajte a vydajte sa po početných turistických trasách, vyšplhajte na vrcholky hôr a obdivujte ľadovcové jazerá.

Tipy na výlet

Veľký Javor

Veľký Javor (nemecky Großer Arber) je hora v pohorí Šumava, má nadmorskú výšku 1 456 m a z jej vrcholu sa otvára krásny výhľad na českú i nemeckú stranu Šumavy vrátane Bavorského lesa. Javor má štyri skalnaté vrcholky, z každého vás čaká iný úchvatný pohľad. Neváhajte a vydajte sa buď na výstup na vrchol alebo sa nechajte pohodlne vyviezť lanovkou.

Zwiesel - klimatické kúpele

Mesto Zwiesel leží v Dolnom Bavorsku len 12 km od českých hraníc. Vďaka svojej prírode aj krásnemu a čistému prostrediu si vyslúžilo status klimatických kúpeľov. Hovorí sa mu ale tiež mesto skla, pretože sa tu vyrába umelecké sklo a krištáľ. Za zmienku ďalej stojí tunajšie podzemie, kostol sv. Mikuláša a priľahlý park alebo krištáľová pyramída zostavená z 93 tisíc pohárov.

Chodník v korunách stromov Waldwipfelweg

Príroda Bavorského lesa je najkrajšia z výšky. A čo ešte len z výšky 30 metrov z chodníka v korunách stromov Waldwipfelweg! Ide o najvyššiu a najdlhšiu atrakciu podobného typu v Nemecku. Vysoké piliere nesú drevenú cestu vhodnú i pre vozíčkarov alebo rodičov s deťmi v kočiariku, celý chodník je totiž bezbariérový. Pocit bezpečia naviac vyvoláva aj masívne zábradlie.

Hotel Rösslwirt ***

Engelshütter Straße 1, Lam
Nemecko

+49 (0) 9943 1275

info@roesslwirt.de

Check in
12:00 - 18:00
Check out
do 10:00

Možnosti hotela

Prístupnosť
Hotel je bezbariérový
Domáci maznáčik
Domáci maznáčik povolený za poplatok 7 - 15 € dle velikosti
Platba kartou
Platba kartou je možná
Fajčenie
Fajčenie zakázané