Pobyt priamo v srdci Krakova

Aparthotel Pergamin *** spadá pod známu sieť Premium Hotels a stojí v skvelej lokalite priamo v centre mesta, takže budete blízko ku všetkým krásnym pamiatkam a miestam. Choďte sa prejsť do parku Planty, ktorý je vzdialený len 300 metrov a lemuje historické centrum známe ako Krakovský rynek. Vydať sa môžete tiež k nákupnému centru Galérii Krakowska (600 metrov) či k nádhernému hradu Wawel (1,5 kilometra).

Na pobyt sa bez obáv môžete vydať tiež vlakom - k hlavnému vlakovému nádražiu je to z hotela len 800 metrov.

Pohodlné izby aj skvelé raňajky

V Aparthoteli Pergamin *** budete ubytovaní v pohodlne zariadených izbách v príjemných farbách - hnedej a béžovej. Vybavené sú dreveným nábytkom, písacím stolom, trezorom, klimatizáciou, telefónom, TV, minibarom, rýchlovarnou kanvicou, fénom a vlastnou kúpeľňou. Izby majú možnosť prísteliek.

Priamo v hoteli sa podávajú bohaté raňajky formou bufetu, na ktorých si iste pochutnáte. Na výber sú slané aj sladké pokrmy doplnené kávou, čajom a džúsom.

Tipy na výlet

Krakov

K Prahe, Parížu a ďalším európskym turistickým metropolám môžeme smelo priradiť aj Krakov. Hoci sa nejedná o hlavné mesto Poľska, ide určite o kultúrne najvýznamnejšie mesto v Poľsku. Poloha na rieke Visle, množstvo zaujímavých pamiatok, ale aj romantická atmosféra so štýlovými kaviarňami a reštauráciami robí z Krakova zaujímavý cieľ niekoľkodňového výletu.

Wawel

Ozdobou historického Krakova je návršie Wawel na ľavom brehu rieky Visly. Nájdete na ňom renesančný Kráľovský hrad s barokovými prvkami a katedrálu sv. Stanislava a Václava, ktorá je nielen kultúrnou pamiatkou, ale aj významným poľským posvätným miestom. Spolu s krakovským centrom je zapísaný na Zozname svetového dedičstva UNESCO.

Aquapark Krakov

Krakovský aquapark je najväčším krytým aquaparkom v Poľsku a zároveň patrí k najväčším v Európe. Množstvo bazénov a tobogánov (z ktorých najdlhší meria 202 metrov) nie je tým jediným, čo aquapark ponúka. Nájdete tu aj divokú rieku, wellness centrum, fitnes štúdio, vlnový bazén, bazénik a atrakcie pre deti a saunový svet.

Aparthotel Pergamin ***

Ul. Dluga 26, Kraków
Poľsko

+48 12 630 91 65

pergamin@premium-hotels.pl

Check in
od 14:00
Check out
do 12:00

Možnosti hotela

Prístupnosť
Hotel nie je bezbariérový
Domáci maznáčik
Domáci maznáčik povolený za poplatok 25 zł/noc či 6 €/noc
Platba kartou
Platba kartou je možná
Fajčenie
Fajčenie zakázané
4,4/5
Celkom 5 hodnotení