SKI & SUN Świeradów Zdrój Tip na výlet

Pravidelne upravovaná zjazdovka, požičovňa lyží, lyžiarska škola, kabínová lanovka fungujúca po celý rok, to všetko je lyžiarske stredisko SKI & SUN Świeradów Zdrój. Skvelé podmienky pre lyžiarov a snowboardistov všetkých vekových kategórií dopĺňajú i možnosti stravovania a zábavy v okolí, ktoré robia zo strediska ideálnu lokalitu pre deň plný zábavy a športu.

Maximálny komfort

Užite si pokojnú atmosféru kúpeľného mestečka Świeradów-Zdrój len kúsok od hraníc s Českom. V hoteli St. Lukas Sanatorium **** budete ubytovaní v dvojlôžkových izbách, ktoré sú veľmi dobre a funkčne vybavené. V každej z izieb nájdete televízor, telefón, chladničku a vlastnú kúpeľňu so sprchovým kútom.

V hoteli na vás bude čakať bohatá polpenzia. Hneď ráno vás zasýtia raňajkové bufety, ku ktorým môžete popíjať kávu, čaj, džús alebo vodu. Večere sú tiež formou bufetu a na výber budete mať z rôznych polievok, hlavných jedál a dezertov, k jedlu je možné si dokúpiť alkoholické alebo nealkoholické nápoje.

Wellness odpočinok

Priamo v hoteli je k dispozicii plavecký bazén. A keďže plávanie je šport a po športe by sa malo odpočívať, je pre vás pripravená tiež horúca vírivka s masážnymi tryskami alebo sauna.

Pre náročnejších zákazníkov sú tu luxusné balíčky s ôsmimi, respektíve dvanástimi kúpeľnými liečebnými procedúrami. Na výber dostanete zo širokého portfólia služieb, medzi ktorými nechýbajú napríklad rozmanité druhy liečebných kúpeľov, široká ponuka ručných masáží, vodné masáže, elektroliečba alebo inhalácia zdraviu prospešných pár.

Za turistikou a cyklistikou sa môžete vydať po Jizerských horách, blízko je to napríklad na obľúbený vrchol Smrk.

Sanatorium St. Lukas ****

H. Sienkiewicza 21, Świeradów-Zdrój
Poľsko

+48 75 78 21 000

info@hotel-lukas.pl

Check in
od 14:00
Check out
do 10:00
Domáci maznáčik
Domáci maznáčik za poplatok 15 €/den
Bezbariérovosť
Čiastočná
Parkovanie
3 €/noc

Možnosti ubytovacieho zariadenia

Platba kartou je možná
Wi-Fi zdarma
Vnútorný bazén
Vírivka
Sauna

Okolie ubytovacieho zariadenia

Vzdálenost od centra
1,2 km
Zjazdovka
1 km

Tipy na výlet

Ski Arena Szrenica

V Ski Arene Szrenica pri Sklárskej Porube na česko-poľských hraniciach nájdete tri lanovky, päť vlekov a 12 kilometrov zjazdoviek so zasnežovacím systémom, ktorý zaručuje kvalitné lyžovanie počas celej sezóny. Trasy s rozličnými stupňami obtiažnosti poskytujú príjemné zážitky lyžiarom všetkých vekových kategórií, neváhajte tak do Ski Areny Szrenica vyraziť s celou rodinou. Celodenný skipas pre dospelého stojí 99 zł (asi 25 €), ale v ponuke sú aj výrazne lacnejšie skipasy na pol dňa alebo dve hodiny.

Cieplické termálne kúpele

Kúsok od českých hraníc nájdete Cieplické termálne kúpele, jedny z najobľúbenejších termálov v celom Poľsku. Veľký komplex rekreačných a športových bazénov sa nachádza v centre Jelenej Hory-Cieplice a ich okolie tvoria dva pamiatkové parky, Nórsky park a Kúpeľný park. Príjemne teplá voda v bazénoch spôsobí, že sa vám odtiaľ nebude chcieť preč, ponuka atrakcií pre deti a detských bazénikov navyše zaručuje zábavu na dlhé hodiny pre celú rodinu. Areál je otvorený každý deň od 6:00 do 23:00 hodín, celodenná vstupenka vrátane SPA časti so saunami vyjde dospelého na 75 zł (asi 18 €).

Dinopark Szklarska Poręba

Vyberte sa s deťmi do najväčšieho Dinoparku v Poľsku. Uvidíte tu nielen dinosaury v životnej veľkosti, ale aj prastaré stromy a krásne okolie. Samotný dinopark ponúka široké možnosti zábavy od 6D kina cez detské ihriská až po pridružené lanové centrum alebo paintball. Odporúčame si na tento výlet vyčleniť celý deň, v miestnom parku sa totiž rozhodne nudiť nebudete.