Štýlové ubytovanie pri jazere v Rakúsku

Hotel Staudacher Hof *** vyzerá ako z rozprávky a nachádza sa v meste Millstatt v Korutánsku na brehu rovnomenného jazera. Všetky izby majú výhľad na jazero a hory, satelitnú TV a kúpeľňu so sprchovým kútom.

Každé ráno sa môžete tešiť na raňajky formou bufetu z kvalitných lokálnych potravín, prípadne je možné doplatiť si polpenziu alebo izbu s kuchynkou.

Hostia si najviac pochvaľujú ochotný personál a tiež krásnu polohu hneď pri jazere Millstätter See. Tu sa môžete vyblázniť pri vodných športoch alebo navštíviť miestne kúpele s wellness. Okrem kúpania priamo v jazere si tak užijete aj vonkajší bazén, relaxačnú zónu a niekoľko druhov sáun. V kúpeľoch sa nachádza aj reštaurácia s alpskou kuchyňou.

Do mesta Spittal, kam zamierte za kúpaním alebo nákupmi, je to asi 10 km. V okolí sa nachádza niekoľko ďalších kúpeľov, navyše budete obklopení Národným parkom Nockberge, takže o výlety do prírody nebude núdza.

Tipy na výlet

Termálne kúpele St. Kathrein

Hľadáte dokonalý relax a oddych uprostred hôr? Alebo len miesto, kde si užije zábavu celá rodina? Oboje totiž nájdete v termálnych kúpeľoch St. Kathrein, ktoré vám ponúka novo zrekonštruovaný areál s vonkajšími i vnútornými bazénmi, šmýkačkami a wellness so saunovým svetom. Vaše svaly tu budú regenerovať v 32 °C teplej termálnej vode, ktorá sa používa na liečbu reumy, bolesti kĺbov a ďalších ochorení.

Thermal Römerbad

Kúpele, kde sa krása Kärntenských hôr stretáva s majstrovskou architektúrou. O ich dokonalú integráciu do prírodného prostredia sa postaral renomovaný architekt Behnisch. Výsledkom sú alpské kúpele a wellness na najvyššej úrovni. Dvojhodinový vstup pre jednu osobu vás vyjde na 16 €, vstupné pre štvorčlennú rodinu potom na 50 €. Deti do 6 rokov majú vstup zdarma.

Mesto Villach

Villach je druhým najväčším mestom spolkovej krajiny Korutánsko v južnom Rakúsku. Villach je kúpeľné mesto a leží na rieke Dráve. Žije tu okolo 60 tisíc obyvateľov. Villach je zasadený do scenérie Gailtalských Alp. Je cieľom mnohých milovníkov zimných športov alebo letnej turistiky. Navyše má skvelú pozíciu, keďže leží približne 20 km od slovinských hraníc a 30 km od hraníc s Talianskom.

Hotel Pension Staudacher Hof ***

Alexanderhofstrasse 9, Millstatt am See
Rakúsko

+43 4766 2734

office@staudacherhof-millstatt.at

Check in
od 14:00
Check out
do 11:00

Možnosti hotela

Prístupnosť
Hotel nie je bezbariérový
Domáci maznáčik
Domáci maznáčik za poplatok 6 €/noc
Platba kartou
Platba kartou je možná
Fajčenie
Fajčenie zakázané