Milovníci športu a aktívnej dovolenky, vydajte sa do Rakúska a zažite ideálny pobyt v Sportsarea Grimming *** v Alpách. Okrem ubytovania a raňajok či polpenzie máte po celý čas k dispozícii wellness so saunami, posilňovňu, tenisové kurty, lezeckú stenu aj požičovňu vybavenia vrátane horských bicyklov.

Športový areál a apartmány rakúskych Alpách

Sportsarea Grimming *** sa nachádza v obci Nideröblarn v Štajersku a ponúka kompletné služby od ubytovania cez stravovanie a športové aktivity až po školu lietania. Hotel sa nachádza uprostred krásnej prírody, ktorá je pre aktívnu dovolenku ako stvorená.

Ubytovaní budete vo dvojposteľových izbách vybavených TV, kúpeľňou so sprchou a WC a niektoré tiež s balkónom.

V rámci polpenzie ochutnáte pokrmy rakúskej i medzinárodnej kuchyne. Raňajky sa podávajú formou bufetu, večere tiež formou bufetu alebo ako servírované menu s tromi chodmi. Areál zahŕňa aj záhradu so slnečnou terasou a detským ihriskom.

Bohaté športové vyžitie a požičanie bicyklov

A na aké aktivity sa môžete tešiť? Areál má fitnes centrum s modernými strojmi, tri vnútorné tenisové kurty, viacúčelovú halu na hádzanú, volejbal, basketbal a ďalšie športy, kde je k dispozícii aj lezecká stena, a navyše aj vonkajšie tenisové kurty. Všetko športové vybavenie je možné zapožičať na mieste zdarma.

K zapožičaniu sú tiež horské bicykle, s ktorými budete môcť zdolávať okolitý alpský terén.

Tipy na výlet

Stredisko Obertauern

Obertauern (Horné Taury) je turistické a lyžiarske tředisko v pohorí Nízke Taury v Salzbursku v Rakúsku. Toto turisticky obľúbené centrum sa radí medzi miesta s najčistejším alpským vzduchom a ponúka trasy, ktoré vás prevedú okolo horských jazierok, kvitnúcich strání i močiarov. Milovníci horskej cyklistiky môžu vyskúšať 22 km dlhú trasu s prevýšením 1 100 m.

Tauplitz

Región Tauplitz siaha až do nadmorskej výšky takmer 2 000 m n. m. a rozhodne má čo ponúknuť v podobe krásnej horskej prírody a dokonalého pokoja. Obľúbené cyklotrasy vedú od zámku Trautenfels v Ennstal cez rašelinisko Laasen a národnú chránenú oblasť Ödense. Dostať sa po nich môžete až k Hallstattskému jazeru. Po turistických trasách môžete zase spoznávať miestne ľadovcové jazerá, lúky a nádherné výhľady napríklad z vrcholov Tranweng, Almkogel a ďalších.

Gunsterské vodopády

Gunsterské vodopády (Günster Wasserfall) sú so svojou výškou 65 metrov najväčšie v Štajersku. K videniu sú tri kaskády, kadiaľ pretečie asi 200 litrov vody za sekundu. Vodopády sú dobre dostupné z dedinky Krakaudorf v okrese Murau, cesta tam aj späť trvá asi 2,5 hodiny pešo. Všade na ceste vás bude obklopovať nádherná horská krajina.

Sportsarea Grimming ***

Niederöblarn 83, Niederöblarn
Rakúsko

+43 3684 6066 0

welcome@sportsarea.at

Check in
15:00 - 21:00
Check out
8:00 - 10:00

Možnosti hotela

Prístupnosť
Hotel je bezbariérový
Domáci maznáčik
Domáci maznáčik povolený za poplatok 5 €/noc
Platba kartou
Platba kartou je možná
Fajčenie
Fajčenie zakázané