Malebná dedinka St. Martin v Lungau v zime vyzerá ako posypaná cukrom. Užite si romantické prostredie aj perfektnú lyžovačku a ubytujte sa v penzióne Gasthof Mentenwirt. Len 300 m od penziónu nájdete lanovku, ktorá vás vyvezie k ďalším vlekom a dokonale upraveným zjazdovkám. Po perfektnej lyžovačke sa môžete tešiť na skvelú polpenziu a wellness so saunami a relaxačnou zónou.

Penzión v pokojnom prostredí dedinky St. Martin

Penzión Gasthof Mentenwirt disponuje izbami vybavenými nábytkom z borovicového dreva, sociálnym zariadením s WC a sprchou, rádiom, televízorom a pripojením k internetu. Väčšina izieb má balkón, z ktorého si užijete nádherný výhľad na trblietajúce sa hory Lungau.


V penzióne Gasthof Mentenwirt sa jazykovej bariéry báť nemusíte. Personál hovorí česky aj slovensky, takže vašej rozprávkovej dovolenke nebude stáť nič v ceste.


Polpenzia v reštaurácii

Pri pobyte tu každý deň vždy patrične posilníte. Deň začnete raňajkovým bufetom, ktorý vám dodá energiu. Okrem tradičnej a medzinárodnej kuchyne sa v reštaurácii môžete tešiť aj na pravé lungauské jedlá.


Perfektný odpočinok v saune

Po aktívne strávenom dni si zaslúžite poriadny relax pre telo i myseľ. Oddýchnite si v relaxačnej zóne s fínskou a infra saunou. Návštevu saunového wellness si môžete rezervovať na recepcii alebo vopred e-mailom.

Raj pre milovníkov zimných športov

Penzión sa nachádza len 300 m od lyžiarskeho vleku Sonnenbahn-Speiereck, ktorým sa vyveziete k ostatným vlekom a zjazdovkám lyžiarskej oblasti Grosseck - Speiereck - Mauterndorf. Hneď pri penzióne zastavuje tiež skibus, ktorý jazdí do okolitých ski areálov ako je Katschberg, Aineck, Fanningberg a Obertauern.

Tipy na výlet

Katschberg

Horský priesmyk Katschberg nad obcou Rennweg je moderný rodinný rezort, ktorého svahy z vrcholov Tschaneck a Aineck poskytujú návštevníkom až 70 km zjazdoviek. Z najvyššieho bodu komplexu - Ainecku vedie široká zjazdovka A1 s miernym sklonom, ktorou sa po 6 km dostanete do obce St. Margarethen. Cieľovou skupinou Katschbergu sú rodiny s deťmi od 4 do 12 rokov a je tomu prispôsobené aj celé fungovanie komplexu. Superskipas Lungo platný aj v neďalekom Lungau či Obertauern.

Ski areál Grosseck-Speiereck

Aj keď možno lyžiarske stredisko Grosseck-Speiereck v oblasti Lungau neohromí svojou rozlohou, vyniká výškovým rozdielom. Zjazd z vrcholu Speiereck a Grosseck s prevýšením 500 m sa spája nad mestami Mauterndorf a St. Michael. Lyžiari majú k dispozícii až 50 km zjazdoviek, z toho 26 km úsek tvorí modrá trať, 17 km červená a 7 km čierna. Samozrejmosťou je umelé zasnežovanie, lyžiarske a snowboardové školy či nočné lyžovanie. Skipas Lungau platí aj v neďalekom Obertauerne, Katschbergu a Fanningbergu.

Lyžovanie v Gasteine

Údolie Gastein patrí určite k najväčším a najkrajším lyžiarskym areálom v rakúskych Alpách. V celkovo 4 lyžiarskych strediskách, ktoré lokalita ponúka si nájdu svoje ako začiatočníci, tak pokročilí, ktorí si môžu užiť zjazdovky Sportgastein vo výške až 2 650 m n. m. V údolí sú najvýznamnejšími centrami Dorfgastein, Bad Hofgastein a samotný Bad Gastein. Parkovanie pri zjazdovkách je zadarmo, rovnako ako cestovanie skibusom pre lyžiarov. Pre peších potom s výraznou zľavou vďaka zľavovej karte Gastein.

Gasthof Mentenwirt

St. Martinerstrasse 7, St. Michael im Lungau
Rakúsko

+43 664 4868 546

info@mentenwirt.at

Check in
15:00 - 19:00
Check out
do 10:00

Možnosti hotela

Prístupnosť
Hotel nie je bezbariérový
Domáci maznáčik
Domáci maznáčik zakázaný
Platba kartou
Platba kartou je možná
Fajčenie
Fajčenie zakázané
4,24/5
Celkom 38 hodnotení