Už sa tešíte na luxusné termálne kúpele, profesionálne upravované skiareály a až 145 km bežeckých stôp? Užite si zimnú dovolenku v rozprávkovo zasnežených rakúskych Alpách. V apartmáne Sophie Deluxe až pre 8 osôb v horskom stredisku Bad Mitterndorf budete mať maximálne súkromie aj infrasaunu.

Výhľad na alpské vrcholy z ubytovania aj termálov

Apartmán Sophie Deluxe s rozlohou 127 m² sa nachádza v rakúskom mestečku Bad Mitterndorf na južnom úpätí pohoria Totes Gebirge. Nájdete v ňom plne vybavenú priestrannú kuchyňu s veľkým jedálenským kútom a umývačkou, obývací kút s TV so satelitom, 2 kúpeľne s toaletou a 3 spálne s manželskými posteľami, pričom v jednej sú navyše 2 lôžka oddelené. Tiež sa môžete tešiť na balkóny s krásnymi výhľadmi na hory.

V horskom stredisku Bad Mitterndorf si po celodenných športových výkonoch doprajte regeneráciu v infrasaune priamo v apartmáne alebo v luxusných termáloch Grimming Therme. Okolo 2 vnútorných bazénov prepojených s 2 vonkajšími sú terasy s plážovými lehátkami a bufetom. K termálnej vode, vírivke a ďalším atrakciám, ako sú vodopád alebo ostrý prúd, to budete mať z apartmánu len 1,7 km.

Za poriadnou zimnou dovolenkou do Totes Gebirge

V Totes Gebirge čiže Mŕtvych horách rozhodne mŕtvo nie je. Najväčšia vápencová náhorná pláň vo Východných Alpáchje chránenou krajinnou oblasťou, ktorá je populárnym zimným rezortom.

Dve rozľahlé a prepojené lyžiarske strediská budete mať doslova za rohom. Z apartmánu Sophie sa môžete vypraviť do 6,5 km vzdialeného Ski Tauplitz/Bad Mitterndorf, ku spodnej stanici sedačkovej lanovky v susednom Tauplitz sa z Bad Mitterndorf dostanete po 8,5 km. Po ceste uvidíte po pravej strane Kulm, jeden z niekoľko málo skokanských mostíkov na svete, ktorý je prispôsobený pre skoky na lyžiach dlhších ako 240 metrov. Bežkári budú nadšení z profesionálne udržiavanej a hustej siete bežeckých stôp (až 145 km).

Tipy na výlet

Bad Mitterndorf

Bad Mitterndorf je mestečko v údolí Hinterbergertal, leží v tieni horských masívov a ponúka hromadu možností zábavy. Okrem nových termálnych kúpeľov nájdete v mestečku s krásnym výhľadom tiež množstvo reštaurácií a kaviarní s typickou alpskou atmosférou. Okolo Bad Mitterndorfu sa nachádza veľa turistických chodníkov a cyklistických trás, prírodu ozvláštňujú mnohé priezračné jazerá, ktoré rozhodne stoja za videnie v akomkoľvek ročnom období.

Termálne kúpele Grimming

Vydajte sa na výlet do termálnych kúpeľov s úžasným výhľadom na vrcholky Álp. Tri vnútorné a štyri vonkajšie bazény s termálnou vodou, relaxačnými priestormi na piatich podlažiach, samostatný detský areál s obrou šmýkačkou, detský bazén, herňa, saunový park s barom, to všetko vás čaká v obľúbených kúpeľoch Grimming. Celodenná vstupenka do všetkých častí areálu vyjde dospelého na 26,50 €.

Lyžovanie v Tauplitz

Areál Tauplitzalm nájdete prevažne na slnečnej terase nad úrovňou lesov a tak si môžete byť istí, že budete mať dostatok priestoru na vaše carvingové oblúky aj na jazdenie freeride, teda mimo zjazdovku vo voľnom priestore a v hlbokom snehu. V prepojenom areáli, ktorý sa nachádza nad horskými jazerami, vás čaká viac ako 40 km zjazdoviek, skibus zadarmo aj perfektne upravené trate. Bežkári na náhornej plošine zase ocenia miestny bežkársky chodník Freiberg.

Apartment Sophie Deluxe Bad Mitterndorf

Bad Mitterndorf 285/29, Bad Mitterndorf
Rakúsko

+43 664 385 9773

ap.sophie@gmx.at

Check in
od 14:00
Check out
do 10:00

Možnosti hotela

Prístupnosť
Hotel nie je bezbariérový
Domáci maznáčik
Domáci maznáčik zakázaný
Platba kartou
Platba kartou nie je možná
Fajčenie
Fajčenie zakázané