Dovolenka v rakúskych Alpách pre celú rodinu v blízkosti rôznych skiareálov a ďalších atrakcií. V cene polpenzia, welcome drink, vstup do sauny a pary aj ďalšie lákadlá ako je Salzkammergut Card. Dieťa do 5,9 rokov má pobyt zdarma.

Aktívna dovolenka v horách

Pobyt v Hoteli Tauplitzerhof *** je ideálny pre všetkých milovníkov odpočinku uprostred krásnej prírody rakúskych Álp.

Ubytovaní budete v pohodlných izbách s vlastným sociálnym zariadením, TV/SAT a WiFi. Bohatú polpenziu si vychutnáte v miestnej reštaurácii. Nudiť sa nebudete, zadarmo tu môžete využiť biliard a stolný futbal, zájsť môžete napríklad tiež do pary.

Lyžovanie v alpskom stredisku

Tauplitz je jednou z najkrajších oblastí rakúskych Álp. Najbližší vlek je naviac od hotela vzdialený iba 200 m, prídete k nemu pohodlne pešo. Zároveň vám nič nebráni využiť zdarma ski bus, ktorý stojí priamo na hotelovom parkovisku. O vaše lyže bude v hoteli dobre postarané vo vyhrievanej lyžiarni.

Výhodne so Salzkammergut Winter Card

Ďalšie výhody na vašej dovolenke vám poskytne zľavová karta Salzkammergut Winter Card. Salzkammergut alebo slovensky Soľná komora je oblasť v Severných vápencových Alpách, kde sa nachádza i Hotel Tauplitzerhof ***. S miestnou zľavovou kartou vám už nič nebráni užiť si zaujímavé výlety do okolia so zľavami až 30 %. Navštívte napríklad Pivovar Schloss Eggenberg, Wildpark Grünau alebo najrôznejšie múzeá v okolitých mestách.

Tipy na výlet

Lyžovanie v Tauplitz

Areál Tauplitzalm nájdete prevažne na slnečnej terase nad úrovňou lesov a tak si môžete byť istí, že budete mať dostatok priestoru na vaše carvingové oblúky aj na jazdenie freeride, teda mimo zjazdovku vo voľnom priestore a v hlbokom snehu. V prepojenom areáli, ktorý sa nachádza nad horskými jazerami, vás čaká viac ako 40 km zjazdoviek, skibus zadarmo aj perfektne upravené trate. Bežkári na náhornej plošine zase ocenia miestny bežkársky chodník Freiberg.

Ski areál Schladming

Pôvodne historické banské mesto, dnes vyhlásené stredisko zimných športov, vám ponúka zjazdy zo štyroch prepojených vrcholov Hauser Kaibling, Planai, Hochwurzen a Reiteralm. Celkovo tak môžete na jeden skipass prejsť až 123 km zjazdoviek rôznych obtiažností. Najbližšia zjazdovka vedúca na vrchol Planai sa nachádza v príjemných zalesnených oblastiach a poskytuje príjemné červené až čierne trasy, na ktorých sa jazdia aj preteky svetového pohára.

Ski resort Hohentauern

Vyrazte lyžovať do oblasti Murtal v rakúskom Štajersku. Nájdete tu zjazdovky pre začiatočníkov (3 km), pokročilých (6 km) aj lahôdku pre náročných lyžiarov (0,5 km). Rezort sa sústredí najmä na rodiny s deťmi, pre nich je lyžovanie cenovo veľmi výhodné a areál poteší aj detskou školou lyžovania. Na vrcholy svahov vás vyvezie celkom päť moderných vlekov. Počas lyžovania si užijete nádhernú alpskú prírodu všade okolo vás.

Hotel Tauplitzerhof ***

Tauplitz 66, Tauplitz
Rakúsko

+43 664 422 1868

info@hoteltauplitzerhof.eu

Check in
14:00 - 20:00
Check out
do 10:00

Možnosti hotela

Prístupnosť
Hotel nie je bezbariérový
Domáci maznáčik
Domáci maznáčik zakázaný
Platba kartou
Platba kartou je možná
Fajčenie
Fajčenie zakázané
4,89/5
Celkom 19 hodnotení