Ak si chcete na svojej dovolenke užiť dobré jedlo formou polpenzie, skvelú atmosféru a prechádzky krásnou horskou prírodou, neváhajte a vydajte sa do Penziónu Horec v obľúbenom stredisku Králiky blízko Banskej Bystrice a Veľkej Fatry v Kremnických vrchoch.

Aqualand Banská Bystrica Tip na výlet

Aqualand Banská Bystrica čiže plážové kúpalisko ponúka všetko, čo si k letným radovánkam viete predstaviť. Na malých aj veľkých návštevníkov tu čaká 5 bazénov, tobogány a mnoho atrakcií na prírodnom jazere s rozlohou 2,5 ha, Wakeboardingový park, trampolíny, lezecké steny, lávky, šmykľavky, vodná hojdačka, katapult a ďalšie.

Pohodový pobyt v blízkosti Veľkej Fatry

Penzión Horec sa nachádza v nadmorskej výške 900 metrov a je zo všetkých strán obklopený pokojnou prírodou. Panoramatické výhľady na pohorie Veľkej Fatry a Nízkych Tatier dokresľujú skvelý zážitok, ktorý si z pobytu v tomto penzióne odnesiete.

Ubytovaní budete v dvojlôžkových izbách s možnosťou prístelky, vlastným sociálnym zariadením, TV a WiFi. V miestnej štýlovej reštaurácii si pochutnáte na polpenzii zloženej z bufetových raňajok a večerí, pri ktorých si z ponuky vyberiete, na čo budete mať chuť.

Využiť môžete tiež relax v kúpacom sude, ktorý je vhodný ako pre rodiny s deťmi či zaľúbené páry, tak aj pre jednotlivcov. Krásne si oddýchnete pod šírym nebom.

Turistika, cyklistika aj zaujímavé výlety

Stačí si len vybrať z niekoľkých turistických chodníkov, ktoré sa v Králikoch križujú, a podľa vlastnej zdatnosti sa vydať na príjemnú prechádzku alebo poriadne náročný pochod. Pribaliť môžete tiež bicykle, brázdiť okolie a nadýchať sa pritom krásne čistého vzduchu.

Penzión Horec

Králiky 13077, Králiky
Slovenská republika

+421 903 400 459

recepcia@penzionhorec.sk

Check in
od 14:00
Check out
do 10:00
Domáci maznáčik
Domáci maznáčik za poplatok 5 €/noc
Bezbariérovosť
Žiadna
Parkovanie
Zahrnuté v cene

Možnosti ubytovacieho zariadenia

Wi-Fi zdarma
Reštaurácia

Okolie ubytovacieho zariadenia

Vzdálenost od centra
1,2 km
Vzdialenosť od jazera
16 km
Aquapark
13,3 km
Zjazdovka
5,3 km

Tipy na výlet

Harmanecká jaskyňa

Jaskyňa dosahuje dĺžku vyše 3 km. Je pozoruhodná predovšetkým mohutnými priestormi - dómami, horizontálnymi a vertikálnymi chodbami. Nechajte sa upútať veľkolepým prostredím a výzdobou - stalagmity, vodopády, záclony, sintrové jazierko, naviac aj dve pagody vo Veľkom dóme, tým všetkým sa jaskyňa môže pochváliť. Pri návšteve tu sa nezabudnite dobre zababušiť, teplota vzduchu sa pohybuje v rozmedzí 5,8 - 6,4 °C. Jaskyňa tiež patrí medzi významné lokality, čo sa výskytu netopierov týka - bolo tu zatiaľ identifikovaných spolu 11 druhov.

Banská Bystrica

Banská Bystrica je metropolou stredného Slovenska. Uprostred hôr a krásnej prírody ponúka mnoho zaujímavých aktivít. Ponorte sa do očarujúcej atmosféry malebných uličiek slávneho mesta, odhaľte tajomné zákutia dvorov a doprajte si niečo z miestnych špecialít. Krásne historické centrum, množstvo obchodov aj aquapark.

Námestie SNP (Banská Bystrica)

Pri návšteve Banskej Bystrice by ste nemali minúť ani toto podlhovasté námestie obklopené cennými historickými stavbami. Tie najstaršie sa datujú až do 15. storočia. Nájdete tu Biskupský palác, Cisársky dom, meštianske domy a ďalšie. Okrem týchto pozoruhodných objektov môžete obdivovať aj obelisk, fontánu a barokový Mariánsky stĺp. Námestiu dominuje veža s hodinami, v suteréne ktorej sa nachádzala väznica a mučiareň. V priebehu rokov sa narušila jej statika a veža sa odklonila od pôvodnej osi, čo je dôvod, prečo o nej dnes miestni hovoria ako o "Šikmej veži"