Ak si chcete na svojej dovolenke užiť dobré jedlo formou polpenzie, skvelú atmosféru a prechádzky krásnou horskou prírodou, neváhajte a vydajte sa do Penziónu Horec v obľúbenom stredisku Králiky blízko Banskej Bystrice a Veľkej Fatry v Kremnických vrchoch.

Pohodový pobyt v blízkosti Veľkej Fatry

Penzión Horec sa nachádza v nadmorskej výške 900 metrov a je zo všetkých strán obklopený pokojnou prírodou. Panoramatické výhľady na pohorie Veľkej Fatry a Nízkych Tatier dokresľujú skvelý zážitok, ktorý si z pobytu v tomto penzióne odnesiete.

Ubytovaní budete v dvojlôžkových izbách s možnosťou prístelky, vlastným sociálnym zariadením, TV a WiFi. V miestnej štýlovej reštaurácii si pochutnáte na polpenzii zloženej z bufetových raňajok a večerí, pri ktorých si z ponuky vyberiete, na čo budete mať chuť.

Využiť môžete tiež relax v kúpacom sude, ktorý je vhodný ako pre rodiny s deťmi či zaľúbené páry, tak aj pre jednotlivcov. Krásne si oddýchnete pod šírym nebom.

Turistika, cyklistika aj zaujímavé výlety

Stačí si len vybrať z niekoľkých turistických chodníkov, ktoré sa v Králikoch križujú, a podľa vlastnej zdatnosti sa vydať na príjemnú prechádzku alebo poriadne náročný pochod. Pribaliť môžete tiež bicykle, brázdiť okolie a nadýchať sa pritom krásne čistého vzduchu.

Tipy na výlet

Aqualand Banská Bystrica

Aqualand Banská Bystrica čiže plážové kúpalisko ponúka všetko, čo si k letným radovánkam viete predstaviť. Na malých aj veľkých návštevníkov tu čaká 5 bazénov, tobogány a mnoho atrakcií na prírodnom jazere s rozlohou 2,5 ha, Wakeboardingový park, trampolíny, lezecké steny, lávky, šmykľavky, vodná hojdačka, katapult a ďalšie.

Harmanecká jaskyňa

Jaskyňa dosahuje dĺžku vyše 3 km. Je pozoruhodná predovšetkým mohutnými priestormi - dómami, horizontálnymi a vertikálnymi chodbami. Nechajte sa upútať veľkolepým prostredím a výzdobou - stalagmity, vodopády, záclony, sintrové jazierko, naviac aj dve pagody vo Veľkom dóme, tým všetkým sa jaskyňa môže pochváliť. Pri návšteve tu sa nezabudnite dobre zababušiť, teplota vzduchu sa pohybuje v rozmedzí 5,8 - 6,4 °C. Jaskyňa tiež patrí medzi významné lokality, čo sa výskytu netopierov týka - bolo tu zatiaľ identifikovaných spolu 11 druhov.

Banská Bystrica

Banská Bystrica je metropolou stredného Slovenska. Uprostred hôr a krásnej prírody ponúka mnoho zaujímavých aktivít. Ponorte sa do očarujúcej atmosféry malebných uličiek slávneho mesta, odhaľte tajomné zákutia dvorov a doprajte si niečo z miestnych špecialít. Krásne historické centrum, množstvo obchodov aj aquapark.

Penzión Horec

Králiky 13077, Králiky
Slovenská republika

+421 903 400 459

recepcia@penzionhorec.sk

Check in
od 14:00
Check out
do 10:00

Možnosti hotela

Prístupnosť
Hotel nie je bezbariérový
Domáci maznáčik
Domáci maznáčik za poplatok 5 €/noc
Platba kartou
Platba kartou nie je možná
Fajčenie
Fajčenie zakázané
4,4/5
Celkom 5 hodnotení