Zavítajte do slnečného Toskánska a zažite romantický pobyt v Hoteli Il Colombaio *** 40 km od Florencie. Každý deň sa tešte na chutné raňajky formou bufetu a neobmedzený vstup do vonkajšieho bazéna. Miesto vás uchváti svojou starobylou atmosférou. Deti do 10 rokov majú pobyt zdarma.

Romantika v tradičnom toskánskom hoteli

Hotel Il Colombaio *** nájdete v pôvabnom mestečku Castellina in Chianti v Toskánsku. Hotel je rustikálne zariadený a ponúka tú pravú atmosféru tradičného Talianska.

Izby sú vybavené tradičným nábytkom, TV s plochou obrazovkou, minibarom a vlastnou kúpeľňou s kozmetikou. Atmosféru dotvárajú odhalené stropné trámy a maľované obrazy na stenách.

Na raňajkách formou bufetu si pochutnáte na miestnych syroch, šunkách a mnohých druhoch sladkého i slaného pečiva.

Bazén, turistika a história

Priamo pri hoteli je vám k dispozícii vonkajší bazén s lehátkami, ďalej sa tu nachádza napríklad letná terasa a alej, kde si pochutnáte na čersvých figách priamo zo stromu.

Okolie hotela patrí k obľúbeným miestam na turistiku a cyklistiku. Vydať sa môžete aj za pamiatkami do neďalekej Sieny (20 km) a Florencie (40 km).

Tipy na výlet

Mesto Siena

Siena je perlou Toskánska. Navštívte tu úžasnú katedrálu Duomo, radnicu Palazzo Pubblico a hlavne netradičné polkruhové námestie Piazza del Campo s renesančnou fontánou. Od roku 1995 je mesto zapísané v zozname pamiatok svetového dedičstva UNESCO. Sienská architektúra je charakteristická stavbou z tehál. Dôvodom sú hlinité pôdy v okolí mesta, vhodné na výrobu tehál. Sienu našťastie nepostihol osud väčšiny talianskych miest, ktoré boli počas druhej svetovej vojny zbombardované. Mesto je teda značne zachovalé. Najpopulárnejšou udalosťou v roku je tu tzv. Palia. Ide o konské dostihy, ktoré sa konajú na námestí Piazza del Campo. Súperia spolu jazdci z jednotlivých štvrtí mesta. Štvrť, ktorá vyhrá, má potom právo usporiadať bujarý večierok v štvrti, ktorá preteky prehrala, a to bez akýchkoľvek postihov.

Opátstvo San Galgano

Užite si tajomnú atmosféru gotického kláštora pôvodne z 13. storočia. Opátstvo leží v údolí medzi mestami Chiusdino a Monticiano v provincii Siena. Opodiaľ stojí rotunda Montesiepi z roku 1185 a hrobka svätého Galgana. Stavba opátstva započala v roku 1220, ale dokončená bola až o celých šesť storočí neskôr. Scenéria opátstva San Galgano očarila ruského režiséra Andreja Tarkovského, ktorý v roku 1983 toto miesto využil pri natáčaní svojho filmu Nostalgia.

Florencia

Florencia je renesančná perla na rieke Arno, ktorá si vás podmaní svojím pôvabom a architektonickými skvostmi. Hlavné mesto Toskánska láka ročne milióny nadšených návštevníkov. Pokiaľ ste sa doteraz nezamilovali do Talianska a jeho krás, po návšteve Florencie sa tak určite stane. Historické centrum mesta je od roku 1982 na zozname UNESCO. Medzi pamiatky, ktoré rozhodne nesmiete vynechať pri návšteve Florencie patria: bazilika Santa Maria del Fiore, socha Davida od Michelangela, Brunelleschiho dóm, most Ponte Vecchio, palác Medicejských a stovky ďalších fascinujúcich pamiatok.

Hotel Il Colombaio ***

Via Chiantigiana 29, Castellina in Chianti
Taliansko

+39 057 774 0444

info@albergoilcolombaio.it

Check in
od 14:00
Check out
do 10:00

Možnosti hotela

Prístupnosť
Hotel je čiastočne bezbariérový
Domáci maznáčik
Mazlíček zdarma
Platba kartou
Platba kartou je možná
Fajčenie
Fajčenie zakázané