Prýgl čiže Brnenská priehrada má čo ponúknuť v každom ročnom období. Aktivít a atrakcií je v jej bezprostrednom okolí neúrekom. A po ubytovaní v Hoteli Rakovec *** s raňajkami, krásnym wellness a vonkajším aj vnútorným bazénom budete mať naviac jednu z pláží pri priehrade len na pár krokov od vás. Po plávaní v lete a korčuľovaní v zime vyhladnete, nezabudnite teda využiť zľavy na konzumáciu v hotelovej reštaurácii.

Brnenská priehrada Tip na výlet

Okolie brnenskej priehrady je krásne v akomkoľvek ročnom období, v teplých mesiacoch sa môžete prechádzať okolo vodnej hladiny, brázdiť breh na bicykli alebo sa previezť pravidelnou parníkovou dopravou, v zime je priehrada skvelou príležitosťou k prevetraniu korčulí či bežiek. Čerešničkou na torte sú každoročne organizované veľkolepé ohňostroje Ignis Brunensis aj ďalšie kultúrne podujatia, ktoré sa pravidelne okolo priehrady konajú.

Brnenská priehrada a centrum zblízka

Pobyt v Hoteli Rakovec *** pri Prýgli, ako Brňania nárečovo hovoria Brnenskej priehrade, si užijete v zime aj v lete. A centrum Brna je z prístaviska ľahko dostupné aj mestskou hromadnou dopravou. Takže si aspoň jeden deň vyhraďte aj na moravskú metropolu samotnú.

Ubytovaní budete v dvojposteľovej izbe s možnosťou prístelky alebo v apartmáne, kde ale prístelka nie je možná. V každej izbe nájdete vlastnú a moderne vybavenú kúpeľňu s toaletou, WiFi pripojenie a súčasťou niektorých izieb sú aj balkóny s krásnym výhľadom na okolie priehrady.

Odpočinok vo wellness aj na terase s drinkom

Na raňajkách formou bufetu si pochutnáte v hotelovej reštaurácii, ktorá ponúka široký výber tradičných a medzinárodných jedál vždy z čerstvých surovín po celý deň. Dopriať si môžete napríklad aj obedové menu za výhodné ceny vo všedné dni. V letných mesiacoch uvítate príjemné posedenie na priestrannej vyhliadkovej terase, ktorej súčasťou je záhradný gril s neustále pripravovanými špízmi, rybami alebo steakmi.

Vo wellness Rakovec môžete relaxovať vo vírivke, bazéne i fínskej alebo parnej saune. V ponuke wellness objavíte aj kondičné cvičenia, regeneračné a rekondičné služby.

V zimných mesiacoch priehrada pravidelne zamŕza a možno na nej korčuľovať, bežkovať alebo sa len prechádzať a uvidieť tak jej okolie vrátane hradu Veveří z nezvyklých uhlov. V hoteli sa môžete zabaviť tiež pri bowlingu.

Hotel Rakovec ***

Rakovecká 1335/13, Brno
Česká republika

+420 773 333 200

recepce@hotelrakovec.cz

Check in
od 14:00
Check out
do 10:00
Domáci maznáčik
Maznáčik za poplatok 250 Kč/noc
Bezbariérovosť
Žiadna
Parkovanie
Zdarma

Možnosti ubytovacieho zariadenia

Platba kartou je možná
Wi-Fi zdarma
Wellness
Vnútorný bazén
Vonkajší bazén
Vírivka
Sauna
Možnosť procedúr
Kúpele
Reštaurácia
Detské ihrisko
Konferenčná miestnost

Okolie ubytovacieho zariadenia

Vzdálenost od centra
9 km
Vzdialenosť od jazera
0,2 km
Zastávka
0,4 km
Aquapark
6,8 km

Tipy na výlet

Brno

Brno alebo aj Štatl či Oltec, ako hovoria mestu miestni, je moravská metropola svetového významu, aj napriek tomu si však zachováva skvelú priateľskú atmosféru a privíta vás nežnou, materskou náručou. Či už túžite po pokoji, kultúrnych zážitkoch alebo zaujímavých pamiatkach, v Brne sa vám dostane dostatok všetkého. Mesto žije rôznymi festivalmi, je domovom slávnych divadelníkov aj hudobníkov, prvotriednych reštaurácií a krčmičiek. Navštíviť môžete tiež hrad Špilberk, katedrálu sv. Petra a Pavla, miestnu hvezdáreň či ZOO alebo sa prejsť po zelených parkoch. V Brne sa rozhodne nudiť nebudete.

ZOO Brno

V brnenskej zoologickej záhrade môžete vidieť viac ako 1 700 zvierat, a to zhruba 370 rôznych druhov. Tigre sumaterské, medvede kamčatské, orly bielohlavé, expozíciu klokanov, mnoho plazov a iných exotických zvierat, to všetko budete mať v ZOO Brno takmer na dosah ruky. Skvelý zážitok si domov odvezú nielen deti, ale aj rodičia. V celoročne otvorenej ZOO sa navyše uskutočňujú aj rôzne súťaže, výukové programy a zábavné podujatia. Celodenný vstupné pre dospelého vyjde na 120 Kč (cca 4,5 €).

Hrad Veveří

Známy a turisticky veľmi navštevovaný hrad na skale pár kilometrov od centra Brna má za sebou veľmi bohatú históriu plnú míľnikov pre celú krajinu, ale aj časté striedanie majiteľov spojené s necitlivými úpravami na rôzne účely. V posledných 15 rokoch prebieha na hrade, ktorý je opäť otvorený verejnosti, pozvoľná rekonštrukcia a Veveří sa stalo dejiskom festivalov a ďalších zaujímavých kultúrnych podujatí.