Dovolenka v Nemecku

Navštívte Nemecko a objavte malebné Bavorsko alebo krásy nemeckých miest. Či už vás zaujímajú wellness pobyty pre dvoch, rodinná dovolenka na lyžiach alebo turistika s priateľmi, z našej ponuky si určite vyberiete.

Načítavam ponuky...


Lákajú vás pamiatky, veľké nákupné centrá a rôzne kultúrne podujatia? Zistite, čo všetko ponúkajú najväčšie nemecké mestá a objavte ich jedno po druhom. Hlavné mesto Berlín láka na známu Brandenburskú bránu a Ostrov múzeí, Drážďany symbolizuje úchvatný kostol Frauenkirche.

Do Nemecka určite zamierte taktiež na vianočné trhy, kedy všetko žiari a ulice sú plné stánkov s darčekmi a dobrotami. U nás si vyberiete pohodlné ubytovanie blízko centra, problémom nie je ani dovolenka s deťmi.

Dovolenka na horách a v prírode v Nemecku

Do Nemecka môžete vyraziť aj na hory, na juhu krajiny sa rozpínajú Bavorské Alpy alebo vyrazte len kúsok za hranice s Českom do Krušných hôr, ktoré sa nemecky nazývajú Erzgebirge. Nemecké horské hotely sú komfortné, tešte sa na bohaté bufetové stoly a často aj na wellness v cene balíčka.

Za čistou prírodou vyrazte napríklad do Národného parku Berchtesgaden v Bavorsku, kde nájdete obľúbené jazerá Königssee a Obersee a neďaleko tiež Hitlerovo Orlie hniezdo. V Bavorsku vás zaujme taktiež Chodník korunami stromov a Chiemské jazero, prezývané Bavorské more.

Na hranici Nemecka, Rakúska a Švajčiarska môžete navštíviť Bodamské jazero, ktoré je ideálne na kúpanie, cykloturistiku aj poznávanie pamiatok. V okolí nájdete napríklad Kostnicu spojenú s osudom Jána Husa.