Dovolenka na ostrove Krk

Krajšie miesto pre pohodovú letnú dovolenku by ste hľadali ťažko. Ostrov Krk v Jadranskom mori si získa vaše srdce. Tešiť sa sem môžete na rozľahlé pláže, azúrové more, ale aj zaujímavú históriu. Vyberte si jeden z pobytov na ostrove Krk a dovolenka plná slnka, dobrého jedla a kvalitného odpočinku môže začať.

Načítavam ponuky...

V tejto lokalite už ďalšie ponuky nemáme. Čo sa tak pozrieť na pobyty v dojazdovej vzdialenosti?

V tejto lokalite už ďalšie ponuky nemáme. Čo sa takto nechať inšpirovať našimi najpredávanejšími pobytmi?Nádherné dlhé pláže, preslávené letoviská s množstvom reštaurácií a hotelov i pokojná príroda ďaleko od davov turistov. To všetko vám môže ponúknuť ostrov Krk. Leží v Kvarnerskom zálive a je najväčším jadranským ostrovom. Už dlhé roky platí za atraktívnu destináciu pre bezstarostnú letnú dovolenku.

Pobyt na ostrove Krk – idylická letná dovolenka v nádhernej prírode

Ostrov Krk je obľúbený nielen kvôli bohatým možnostiam zábavy, ale aj vďaka ľahkej dostupnosti. S pevninou je totiž spojený 1,3 kilometra dlhým mostom, a tak nie je potrebné presúvať sa naň trajektom ako na iné chorvátske ostrovy. Z Krku je potom možné sa loďou dostať na okolité ostrovy, ako je Cres alebo Rab.

Najväčší chorvátsky ostrov vás nadchne krásnou krajinou ostrovného rázu. Nájdete tu členité skalné výbežky, tyrkysové lagúny, nekonečné pláže, jaskyne aj rozľahlé pastviny. Rozmanitosť tunajšej prírody láka peších turistov a cyklistov, ktorí môžu skryté zákutia Krku objavovať na viac ako 130 kilometroch trás.

Atrakciou číslo jedna je bezpochyby priezračné Jadranské more, ktoré je spoločne s dlhými piesočnatými alebo kamienkovými plážami prísľubom báječnej letnej dovolenky. Pozvoľný vstup do vody a možnosť kúpania v súkromí potešia nielen rodiny s deťmi. Prírodné podmienky skvele dopĺňa aj turistické zázemie v populárnych obciach, ako je Baška, Krk alebo Malinska.

Strediská letnej zábavy sú plné reštaurácií, kaviarní a barov, ktoré sa postarajú o to, aby sa na dovolenke radovali aj vaše chuťové bunky. Pochutnáte si na prímorských špecialitách, skvele upravených rybách a tradičnej chorvátskej kuchyni. Okoštujte tiež regionálne víno – vrbnička žlahtina alebo pestrofarebné letné drinky.

Tešiť sa môžete aj na pripomienky histórie. Nájdete tu niekoľko stredovekých kostolov a kláštorov. V meste Krk si prezriete mohutné hradby, na kopci nad Baškou zase kostolík sv. Jána Krstiteľa pochádzajúce z 11. storočia. Vo vinárskom Vrbniku zase nájdete niekoľko historických stavieb s nápismi v hlaholike.