Dovolenka v Györi

Relaxujte na dovolenke v celoročne otvorených termáloch. Györ (historicky Ráb) je jedným z najkrajších maďarských miest, ktoré sa pyšní krásnym barokovým centrom a skvelou dostupnosťou z Bratislavy. Tieto termálne a zážitkové kúpele patria k tým najobľúbenejším v celom Maďarsku.

Načítavam ponuky...
Overené Travelkingom

“Hotel Amstel leží v pokojnej časti Györu. Je to rodinný hotel s úžasným a milým personálom, majú tu vynikajúcu kuchyňu a ten pocit, keď som si vychutnával pivo na slnečnej terase na brehu Dunaja, tak ten bol na nezaplatenie.”

Peter Kóša
Peter Kóša
Spolumajiteľ Travelkingu


Kúpeľné mesto Györ, alebo tiež Ráb, sa teší medzi slovenskými turistami veľkej obľube. Leží totiž v podstate pri hraniciach a okrem mesta a termálov Mosonmagyaróvár ide o jedny z nám najbližších maďarských kúpeľov. Vydajte sa za minerálnou vodou a miestnymi pamiatkami aj vy.

Györ láka na termálne kúpele Rába Quelle

Najväčším lákadlom Györu sú bez pochyby termálne kúpele Rába Quelle, ktoré budú znovu otvorené od roku 2023. Nájdete v nich 3 termálne a 5 zážitkových bazénov. A pretože sú bazény vnútorné i vonkajšie, je kúpeľný areál prístupný celoročne. Termálne bazény sú napustené liečivou vodou z hĺbky 2 000 m. Okrem nich sa tešte aj na saunový svet alebo bohatú ponuku procedúr.

Györ však nie sú len kúpele, ale tiež mesto s bohatou históriou, krásnou prírodou a kultúrnymi akciami. Prejdite sa po krásnom barokovom námestí a kochajte sa architektúrou miestnych domov. Na námestí Széchenyi zhliadnite jezuitský kostol sv. Ignáca z Loyoly a zavítajte do niektorej z mnohých reštaurácií a ochutnajte maďarské špeciality.

Ak si chcete pobyt užiť ešte viac, vyberte si ubytovanie s vlastným wellness centrom, budete si tak môcť dopriať bazén, vírivku alebo saunu kedykoľvek sa vám zachce.