Dovolenka pri Balatone

Maďarské more s nekonečnými možnosťami zábavy. Obrovské jazero Balaton má rozlohu 592 km², preplávať ho radšej neskúšajte. Lepšie bude zostať na brehu, ktorý je priamo prešpikovaný atrakciami. Voda v Balatonu je príjemne teplá od jari až do jesene.

Načítavam ponuky...
Overené Travelkingom

“Hotel má skvelú polohu blízko centra i Balatonu. Budete sa tu cítiť ako doma, personál totiž pozná každého hosťa. Izby sú dostatočne veľké a s balkónmi, kde si môžete vychutnať večerný drink. Pre deti je tu nové ihrisko, pri ktorom sú lehátka, takže rodičia môžu dohliadať na deti a zároveň odpočívať. Odporúčam navštíviť pláž Városi Strand a reštauráciu Halászcsárda na brehu Balatonu - majú skvelé posedenie s výhľadom na Balaton.”

Tamas Tutkovics
Tamas Tutkovics
Obchodný tím
Overené Travelkingom

“Je to skvelé miesto na relaxáciu, či už pre rodinu, alebo pre pár. Môžete navštíviť vnútorné i vonkajšie wellness a jedlo je tu tak chutné, že mu jednoducho neodoláte. Boli sme ubytovaní v izbách superior, ktoré boli naozaj moderné a skvele vybavené. Toto miesto stojí za návštevu v ktoromkoľvek ročnom období.”

Zoltan Horvath
Zoltan Horvath
Vedúci obchodného tímu pre Maďarsko


Najväčšie jazero v strednej Európe, Balaton, patrí k najobľúbenejším dovolenkovým destináciám v lete aj v zime. Na letnú dovolenku sem zamierte vtedy, ak patríte k milovníkom slnenia sa na rozsiahlych plážach, kúpania sa, ale tiež vodných športov ako sú surfing, vodné lyžovanie či rybárčenie. Takzvané Maďarské more nadchne tiež cyklostov. Okolo celého jazera totiž vedie obľúbená cyklotrasa Balaton körút dlhá 240 km. Na čo ešte sa môžete tešiť pri Balatone?

Kúpanie v jazere aj v kúpeľoch

Nielen počas zimy vám padne vhod návšteva termálnych kúpeľov, ktorými je Balaton obklopený. Medzi tie najznámejšie patria kúpele v meste Hévíz, ktoré preslávilo termálne jazero s priaznivými účinkami na pohybové ústrojenstvo. Kúpanie sa priamo v jazere medzi rozkvitnutými leknami patrí k nezabudnuteľným zážitkom.

Okrem kúpeľov sa v okolí Balatonu môžete oddávať aj relaxu vo wellness centre. Mnohé z tunajších hotelov si totiž zakladajú na službách zameraných na odpočinok, a tak v nich nájdete bohaté wellness centrá s vírivkou, bazénmi, saunovým svetom a neraz aj vlastnými plážami. Ak to vybavenie hotela dovoľuje, dopriať si môžete tiež uvoľňujúcu masáž či procedúry.

Návštevu preslávených pláží, barokového zámku s rozsiahlou zámockou záhradou v mestečku Keszthely aj múzea hračiek si užijete s celou rodinou. Okolie Balatonu je vďaka nekonečným možnostiam romantických prechádzok a výborným reštauráciám tiež výborným miestom na romantickú dovolenku. Ak vy a vaša láska túžite po špičkových službách a prvotriednom ubytovaní hodného filmových hviezd, vyberte sa na luxusný pobyt v okolí Balatonu. Uvidíte, že za dovolenkou svetovej úrovne nemusíte cestovať ďaleko.