Pobyt v Jizerských horách

Vydáte sa do Liberca alebo rovno do kopca na televízny vysielač Ještěd?

Načítavam ponuky...
Overené Travelkingom

“Z pobytu v Hoteli Liberecká Výšina *** sme odchádzali nadšení. Čerstvý vzduch, príroda, zvieratká čo nás každý deň vítali - tomu hovorím naozajstný relax. Z hotela vedie niekoľko peších turistických trás lesom. Jednou z nich sa dostanete priamo do Zoo Liberec. Z okna sme sa pozerali na západ slnka za Ještedom. Nikde okolo nejazdia žiadne autá, pretože k hotelu je jediná príjazdová cesta a potom už len lesy. Kto má rád prírodu, pokoj, zvieratá a turistiku, pre toho je to ideálna voľba.”

Lenka Homolová
Lenka Homolová
Obchodný tím
Overené Travelkingom

“Pobyt v rezorte Uko sme si užili. Izba Deluxe mala pohodlnú posteľ, na ktorej sa nám krásne spalo. Užili sme si výbornú polpenziu, relaxovali pri joge a vo wellness s bazénom, vírivkou a saunami. Všetok personál bol vrelý a ochotný. Páčili sa mi rôzne drobnosti ako vstup do domu bez topánok, spoločná kuchynka a vonkajšie hmyzie hotely. Z Bedřichova je to len kúsok na Ještěd, do lyžiarskych stredísk a do Liberca.”

Nikol Chrástová
Nikol Chrástová
Marketingový tím

V tejto lokalite už ďalšie ponuky nemáme. Čo sa tak pozrieť na pobyty v dojazdovej vzdialenosti?

V tejto lokalite už ďalšie ponuky nemáme. Čo sa takto nechať inšpirovať našimi najpredávanejšími pobytmi?Na samom severe Čiech môžete navštíviť úchvatnú prírodu tvorenú strmými svahmi hôr, rašeliniskami, lesmi aj horskými lúkami. Ide o CHKO Jizerské hory, ktorú mnohí poznajú vďaka ikonickému televíznemu vysielaču Ještěd týčiacemu sa nad mestom Liberec. Možností vyžitia, relaxu aj zábavy je tu neúrekom - nájdete tu ako desiatky kilometrov turistických a cyklistických trás či zjazdoviek, tak ja úchvatné pamiatky a tiež zábavné centrum pre deti i dospelých.

Kam za najlepšou dovolenkou v Jizerských horách?

V Jizerských horách nájdete ako romantické penzióny, tak aj parádne hotely s prvotriednymi službami. Mnohé z nich s radosťou privítajú aj vášho štvornohého miláčika, a tak na pobyt v Jizerských horách môžete vziať aj svojho psa. Počas zasnežených mesiacov sa “Jizersky” menia na raj zimných športov, a tak sa nechajte zlákať na pobyt blízko lyžiarskeho areálu, kde v ubytovaní nechýba ani úschovňa lyží.

Po celodennom poznávaní krás tunajších miest či zdolávaní hôr, zjazdoviek a turistických chodníkov nie je nič lepšie, ako si poriadne oddýchnuť a dopriať svalom zaslúžený relax. Ten si najlepšie užijete vo wellness centre priamo v hoteli, kde sa zohrejete v saune, zaplávate si v bazéne alebo necháte stres rozplynúť v bublinkách vírivky. Dopriať si môžete tiež blahodarnú masáž.

Čo všetko navštíviť v Jizerských horách?

Ak do Jizerských hôr mierite za turistikou v nedotknutej prírode, zamierte na výstup na najvyššiu tunajšiu horu Smrk (1 124 m n. m.). Užijete si z nej parádne výhľady vďaka umiestnenej rozhľadni. Pôsobivé túry zažijete tiež prírodnej rezervácii Rašeliniště Jizerky alebo na mieste zvanom Čertův kámen.

Milovníci pamiatok, múzeí a atmosféry miest by si zas nemali nechať ujsť návštevu mesta Liberec. Jeho dominantou je hlavne novorenesančná radnica na námestí, Zoo s Botanickou záhradou a tiež slávne Centrum Babylon, kde sa spolu s celu rodinou zabavíte v aquaparku, vo wellness centre či v lunaparku s kolotočmi a iQPARKu. Zahanbiť sa nedá ani neďalký Jablonec nad Nisou, kde navštívte Múzeum skla a bižutérie.

Oblasť Jizerských hôr je v zime hojne navštevovaná priaznivcami zimných športov. Tí si prídu na svoje v početných lyžiarskych a zimných strediskách. Medzi tie najobľúbenejšie tu patrí najväčší Ski areál Tanvaldský Špičák, Ski areál Bedřichov či Ski Plavy