Dovolenka v Jeseníkoch

České hory, ktoré vás okúzlia, to sú Jeseníky. Hľadáte pohodovú dovolenku, kde si užijete čistý vzduch a krásnu prírodu? Potom zvoľte jeden z našich výhodných pobytov pre dvoch alebo pre rodiny s deťmi a objavujte Jeseníky a ich krásy po celý rok.

Načítavam ponuky...
Overené Travelkingom

“Pobyt v Hoteli Kamzík sme si naozaj užili. Prekvapilo nás, ako moderne je riešená recepcia, a privítali nás veľmi milé a usmievavé recepčné. Ubytovaní sme boli v izbe s balkónom a výhľadom na les. Relaxácia v saunách a vírivkách bola parádna. Musím vyzdvihnúť miestnu kuchyňu, pretože ako na raňajkách, tak aj večeriach sme si naozaj pochutnali. Z výletov rozhodne odporúčame náučné chodníky Karlovou Studánkou a Veľkú kotlinu.”

Elena Řepová
Elena Řepová
Obchodný tím
Overené Travelkingom

“Pobyt sme si skutočne užili. Hotel sa nachádza na krásnom mieste - výhľady z okien do krajiny boli úžasné. Izba bola priestranná, čistá, dokonca aj s gaučom a televíziou, čo skvele poslúžilo večernému odpočinku. Každé ráno sme sa tešili na vynikajúce raňajky, zvlášť na koláče. V okolí hotela je veľa miest, ktoré stojí za to vidieť, a od preskúmavania nás neodradilo ani daždivé počasie. Odporúčame hlavne prechádzku k liečivým jesenickým prameňom.”

Alex Bendová
Alex Bendová
Marketingový tím


Dovolenka v Jeseníkoch môže byť veľmi pestrá. Nájdete tu totiž zaujímavé mestá, vysoké hory, hlboké jaskyne aj malebné hotely s vlastným wellness. Sme tu na to, aby sme vám pomohli vybrať pobyt podľa vašich predstáv.

Kam na výlet v Jeseníkoch

Plánujete rodinnú dovolenku v Jeseníkoch a chcete toho čo najviac vidieť? Máme pre vás skvelé tipy. Turistické trasy vás prevedú Národnou prírodnou rezerváciou Praděd, kde nájdete záhadné Petrove kamene a vystúpite na horu Praděd. Vo Vrbne pod Pradědem si potom užijete zábavu na bobovej dráhe. Zaujímavým miestom na celodenný výlet sú Velké Losiny, kde funguje ručná papiereň a v miestnom zámku sa dozviete zaujímavosti o čarodejníckych procesoch.

Ak chcete mať rozhľad po krajine, vydajte sa na kamennú rozhľadňu Zlatý Chlum, leží v nadmorskej výške 875 m n. m. a je jednou z dominánt Jeseníku. Láka vás skôr podzemie? Navštívte Jaskyňu Na Pomezí, kde je celoročne sprístupnená najväčšia "mramorová" jaskyňa v Českej republike.

Navštívte tiež unikátne Rejvízske rašelinisko, ktoré vzniklo pred tisíc rokmi. Vidieť tu môžete vzácne druhy rastlín či Velké a Malé Máchove jazierko, celou oblasťou vás prevedie Náučný chodník Rejvíz. Toto miesto je navyše ideálnym východiskovým bodom pre ďalšie výlety napríklad na Červenohorské sedlo alebo do Ramzovej. Letná dovolenka v Jeseníkoch skrátka stojí za to.

Lyžovanie v Jeseníkoch

Akonáhle napadne sneh, Jeseníky sa premenia na obľúbenú lyžiarsku lokalitu. Radi vám v tomto období zaistíme ubytovanie blízko ski areálu.

Mnoho tunajších ski areálov sa hodí aj pre rodiny s deťmi a začiatočníkov. Napríklad Ostružná je obcou, v ktorej okolí nájdete viac ako päť dobrých ski areálov a zjazdoviek. Samotný JONAS PARK Ostružná zahŕňa moderný detský park a snowpark. Kde ešte lyžovať? V okolí sa ponúka Ski areál Ramzová, pod Klínem, Kaste Petříkov a Ski areál Branná. Zájsť si môžete samozrejme aj priamo na Praděd alebo do Vrbna pod Pradědem.

Pokiaľ chcete s deťmi vyraziť na bežky, odporúčame variabilné krátke okruhy Rejvízskými lúkami. Zdatnejší bežkári môžu vyskúšať stopy medzi rašeliniskom Skřítek a Malou Morávkou alebo Údolím Bělej.

Kúpele a wellness pobyty v Jeseníkoch

Prirodzeným centrom Jeseníkov je mesto Jeseník a centrom kúpeľníctva v Jeseníkoch sú neďalekej Priessnitzové liečebné kúpele, ktoré vznikli roku 1822 ako prvý vodoliečebný ústav na svete. Môžete si tu dopriať rôzne kúpele, zábaly a ďalšie procedúry. Kúpele v Jeseníku sú preslávené aj jedinečným balneoparkom, a ak sem plánujete výlet s deťmi, zastavte sa tiež v Múzeu kociek a stavebnice Lega.

Kúpanie a relax ponúkajú Termály Losiny vo Velkých Losinách. Prehrejete sa v termálnych bazénoch a vaše deti sa vybláznia v detskom bazéne s toboganom a aktívnom bazéna s divokou riekou. Ak sa vám ale za oddychom nechce dochádzať, vyberte si rovno ubytovanie s wellness. Čo by ste povedali na sudový thermal park, privátnu vírivku alebo hotel s vlastným aquacentrom? Wellness pobyt v Jeseníkoch môžete v zime spojiť s lyžovaním, v lete s turistikou.