Dovolenka a pobyty na Slovensku

Pre dovolenku na Slovensku je jednoduché sa nadchnúť. Veď kde inde by ste našli toľko prírodných krás a kultúrneho bohatstva než práve v krajine Jánošíka, tatranských štítov a bryndzových halušiek? Dovolenka na slovenských horách je skvelá i v lete, kedy budete zdolávať vysokohorské magistrály a potom odpočívať vo wellness.

Načítavam ponuky...
Overené Travelkingom

“Najväčšími perlami nášho pobytu v ikonickom Hoteli Patria **** boli vynikajúca polpenzia v Slnečnej reštaurácii, milý a ochotný personál aj rozsiahle wellness centrum s množstvom zákutí pre odpočinok po náročnej turistike. Spomenúť musím tiež unikátnu polohu ubytovania, ktoré sa nachádza priamo pri nádhernom Štrbskom plese. Vďaka tomu je toto miesto ideálnym východiskovým bodom pre turistov aj lyžiarov.”

Lukáš Fecko
Lukáš Fecko
Vedúci IT tímu
Overené Travelkingom

“Hotel je doslova v centre, vyjdete z neho rovno na hlavnej ulici Spišskej Novej Vsi, takže je perfektným východiskovým bodom na výlety predovšetkým do Slovenského raja, ale aj do Vysokých Tatier. Hotelový personál je ústretový, príjemný a profesionálny, izby sú útulné a čisté a na raňajkách sme sa vždy dobre najedli.”

Lukáš Fecko
Lukáš Fecko
Vedúci IT tímu


Tatry nie sú zďaleka jediným miestom, ktoré stojí za to. Milovníci prírody a turistiky si prídu na svoje napríklad aj na Orave alebo v Slovenskom raji. Tunajšie drevené rebríky, číre potoky a vodopády sú povestné. Prírodné krásy ponúka aj obľúbená oblasť Liptov, kde môžete v rámci výletov navštíviť Liptovskú Maru alebo hneď niekoľko aquaparkov.

Termálne kúpele a relaxácia na Slovensku

Južné Slovensko je krajom plným termálnych prameňov a z termálnych kúpeľov si tu skutočne môžete vyberať. K najnavštevovanejším patrí Podhájska, Dunajská Streda, Veľký Meder či Komárno. Čaká vás leňošenie v bazénoch s horúcou vodou, saunovanie i krásne prechádzky.

Ak si na dovolenke radi doprajete niečo naviac, u nás nájdete aj pobyty s procedúrami alebo hotely priamo prepojené s kúpeľmi, do bazéna tak môžete prejsť z izby v župane rovno v plavkách. Či už vyrážate na Slovensku do termálov za relaxáciou alebo využívate liečivú silu prameňov, oceníte tiež možnosť raňajok, polpenzie či plnej penzie. V ponuke sú aj obľúbené kúpeľné pobyty pre seniorov.

Historické a kultúrne zaujímavosti Slovenska

Precestujte Slovensko křížom krážom a objavte krásy našich ľudových tradícií aj historické pamiatky. Kde začať? Ideálnym východiskovým bodom je hlavné mesto Bratislava, obísť by ste nemali ani impozantný Spišský hrad, pamiatku UNESCO. O tradíciách sa toho veľa dozviete v skanzene Vlkolínec alebo v Pieninách, kde nesmiete vynechať splav po rieke Dunajec na plti.