Dovolenka v Maribore a okolí

Historické pamiatky, svieža príroda a parádne skiareály v okolí. To všetko ponúka slovinské mesto Maribor a jeho okolie. Tešiť sa môžete na zaujímavé pamätihodnosti, výborné regionálne víno aj nespočetné množstvo reštaurácií. V neďalekom pohorí Pohorje na vás zase čakajú turistické chodníky, bežkárske trate a perfektne upravené zjazdovky. Vydajte sa na východ Slovinska a užite si dovolenku, na ktorú budete ešte dlho spomínať.

Načítavam ponuky...

V tejto lokalite už ďalšie ponuky nemáme. Čo sa tak pozrieť na pobyty v dojazdovej vzdialenosti?

V tejto lokalite už ďalšie ponuky nemáme. Čo sa takto nechať inšpirovať našimi najpredávanejšími pobytmi?Vydajte sa za históriou a kultúrou do druhého najväčšieho slovinského mesta, ktoré sa pýši najstaršou vínnou révou na svete. Maribor poskytuje mnoho zaujímavých pamiatok, ako Mariborský hrad, Hlavné námestie so starou radnicou alebo katedrálu sv. Jána Krstiteľa. Nezabudnite okoštovať regionálne víno, ktoré dozrieva na viniciach, ktorými je mesto obklopené.

V okolí Mariboru to žije v lete aj v zime

Pobyt v Maribore si užijete aj vďaka nádhernej prírode v okolí, pre ktorú sú typické husté lesy, rozkvitnuté lúky a holé vrcholky. Pri svojich potulkách hornatou krajinou narazíte na pramene či rašeliniská, sprevádzať vás budú tiež úchvatné panoramatické výhľady na zvlnenú krajinu.

Priľahlé pohorie Pohorje je najvýchodnejším výbežkom Álp. Oblasť Mariborsko Pohorje preslávil najmä najväčší slovinský skiareál nesúci rovnaké meno. Bohaté športové vyžitie tu na vás čaká po celý rok – na svoje si tu prídu cyklisti, lyžiari, bežkári aj tí, ktorí najradšej preskúmavajú horské svahy po svojich. Poteší vás aj štedré turistické zázemie v podobe horských chát a množstva reštaurácií.

Obľúbeným turistickým cieľom je najvyšší vrchol pohoria – ⁠Črni vrh s nadmorskou výškou 1 543 metrov. Cesta na vrchol je nenáročná a zvládnuť ju hravo aj turisti-začiatočníci. Zavítajte tiež na k zaniknutej dedine Rogla, ktorú čas premenil na preslávené turistické stredisko s rozhľadňou aj ubytovaním.

Horský masív je hojne využívaný aj v zimných mesiacoch, kedy ožívajú vleky a lanovky. Rajom zimných športov je Skiareál Mariborsko Pohorje, ktorý je najväčším lyžiarskym strediskom v Slovinsku. Pochváliť sa môže aj ďalším rekordom, návštevníci si tu totiž môžu zalyžovať na najdlhšej osvetlenej zjazdovke v celej Európe.

Výhodou obľúbeného strediska je rozmanitosť zjazdových tratí, ktoré prídu vhod ako začiatočníkom, tak pokročilým. Celkom sa tu vybláznite na 42 kilometroch zjazdoviek. Na svoje si prídu aj bežkári, ktoré môžu využívať viac ako 27 kilometrov upravených stôp v okolí strediska.