Dovolenka v Tauplitz

Tauplitz v oblasti tzv. Soľnej komory ponúka zázemie pre ideálnu dovolenku. Pre lyžiarov je tu skvelý ski areál, pre turistov krásna príroda, blízko je to k jazeru Grundlsee aj do termálnych kúpeľov v Bad Mitterndorf. Doprajte si dovolenku bez starostí.

Načítavam ponuky...
Overené Travelkingom

“Pobyt som si maximálne užil vďaka úžasnej atmosfére, ktorá v hoteli panovala. Zamestnanci mi pomohli s plánovaním výletov a ponúkali mi aj zapožičanie turistického vybavenia. Polpenzia bola vynikajúca. Hotel je pet friendly, takže ide o dokonalé miesto na dovolenku so psíkom. K tomu leží priamo na zjazdovke a jeho okolie je plné výletných cieľov vrátane Hallstattu a vyhliadky Piatich prstov. Pobytu v Hoteli Alpen Arnika je skrátka stávka na istotu, čo potvrdzujú aj stovky nadšených recenzií od zákazníkov Travelking.”

Peter Kóša
Peter Kóša
Spolumajiteľ Travelkingu

V tejto lokalite už ďalšie ponuky nemáme. Čo sa tak pozrieť na pobyty v dojazdovej vzdialenosti?

V tejto lokalite už ďalšie ponuky nemáme. Čo sa takto nechať inšpirovať našimi najpredávanejšími pobytmi?Tauplitz je obec ležiaca v Štajersku, ktorú mnohí poznajú ako perfektné miesto na lyžovačku. Skvelá dovolenka sa dá v Taupliz zažiť v každom ročnom období. Nechajte sa preto zlákať početnými turistickými trasami vedúcimi okolo horských jazier a lúk až na vysoké pohoria, alebo sa vydajte oblasť spoznať na bicykli.

Tauplitz si zamilujete v každom ročnom období

Tauplitz sa nachádza v oblasti takzvanej Soľnej komory, ktorá je známa výraznými pohoriami a jazermi. Preskúmať ich môžete po obľúbených cyklotrasách vedúcich od zámku Trautenfels v Ennstal cez rašelinisko Laasen a národnú chránenú oblasť Ödense. Dostať sa nimi môžete tiež k jazeru Grundlsee alebo k Hallstattskému jazeru. Po turistike si doprajte dokonalý odpočinok v kúpeľoch Bad Mitterndorf.

V zime patrí celá oblasť zimným športom. Vydajte sa sem na lyžiarsky pobyt a užite si lyžovačku na viac ako 40 km zjazdoviek. Miestne stredisko poteší ako začiatočníkov a rodiny s deťmi, tak skúsených lyžiarov a milovníkov jazdenia freeride. Na bežkárov tu zas čaká miestny chodník Freiberg.