Dovolenka v Beskydách

Spoznajte pamiatky a tradície Valašska. Moravskosliezske Beskydy sú správne miesto pre vašu dovolenku vo dvojici i s rodinou. Nechajte sa očariť krajom jedinečnej prírody, ale tiež kultúrnych tradícií a pamiatok. Socha Radegasta už na vás čaká!

Načítavam ponuky...
Overené Travelkingom

“Beskydy sú úžasné a Beskydský hotel RELAX tiež. Na Travelkingu si ho zakúpilo už 10 000 zákazníkov a mnohí sa sem vracajú opakovane. Je síce pravda, že hotel nie je najmodernejší, to mu ale každý (vrátane mňa) dokáže odpustiť, pretože všetko, od príchodu až do odchodu, je jednoducho výborné.”

Tomáš Čmelík
Tomáš Čmelík
Spolumajiteľ Travelkingu
Overené Travelkingom

“Sport Art Centrum Hotel **** ponúka naozaj skvelé vyžitie. Rada by som sa sem niekedy vrátila, a to nielen kvôli veľkému krytému bazénu a wellness so saunou. Užili sme si napríklad aj multifunkčnú halu s bedmintonom. Personál bol veľmi ochotný a priestranná izba disponovala všetkým potrebným. Hotel sa nachádza len pár minút jazdy od Rožnova pod Radhoštěm a ďalších turistických cieľov v okolí.”

Zuzana Andělová
Zuzana Andělová
Zákaznícka podpora

V tejto lokalite už ďalšie ponuky nemáme. Čo sa tak pozrieť na pobyty v dojazdovej vzdialenosti?

V tejto lokalite už ďalšie ponuky nemáme. Čo sa takto nechať inšpirovať našimi najpredávanejšími pobytmi?V Beskydách sa nebudete nudiť v žiadnom ročnom období. Malebná oblasť rozpriestierajúca sa pomedzí Moravy a Sliezska vás v lete zláka na cyklovýlety a návštevu množsta pamiatok (nielen) ľudovej architektúry. Počas zimy vás zas nadchnú skvelé lyžiarske strediská na dosah ruky, aj úschovne lyží priamo v ubytovaní.

Ako si vybrať ideálny pobyt v Beskydách?

Beskydy nadchnú každého - či sa sem chystáte vo dvojici, alebo plánujete rodinnú dovolenku s deťmi, miestne hotely a penzióny sú pripravené na všetkých návštevníkov. Rodiny poteší Baby Friendly vybavenie v podobe možnosti požičať si vysokú stoličku či postieľku.

Páry bažiace po troche relaxu zase nadchne vstup do bazéna alebo vstup do wellness. Najlepší relax jednoznačne čaká v privátnom wellness, kde si pohodu vo vírivke či v saune budete užívať len vy dvaja.

Milovníkov stopercentného pohodlia a špičkových služieb zas nadchne ubytovanie v objatí luxusu. Zahanbiť sa ale nedajú ani hotely a penzióny označené ako „Osobne overené“. Tie pre vás osobne overili členovia Travelking tímu, majú najlepšie hodnotenia zákazníkov a hostia sa sem vždy radi vracajú.

Čo navštíviť počas dovolenky v Beskydách?

Povinnou zastávkou v Beskydách sú Pustevny neďaleko hory Smrk. Ide o očarujúce drevené chalúpky Maměnka a Libušín, ktoré navrhol architekt Dušan Jurkovič inšpirovaný ľudovou architektúrou. Neďaleko nich môžete navštíviť aj Chodník korunami stromov - Valaška, sochu Radegasta či kaplnku sv. Cyrila a Metoda.

Ak vás Jurkovičove stavby očarili a chcete z nich vidieť viac, navštívte tiež Jurkovičovu rozhľadňu v neďalekom Rožnove pod Radhoštěm. Blízko neho sa nachádza aj skanzen Valašské múzeum v prírode.

Milovníci vážnej hudby by zas mali zamieriť do obce Hukvaldy, kde sa narodil slávny skladateľ Leoš Janáček. Prezrieť si tu môžete hrad Hukvaldy, oboru aj pamätník Líšky Bystroušky, ktorú si musíte pohladiť pre šťastie.

Ak do Beskýd mierite za zimnými športami, poteší vás množstvo tunajších lyžiarskych stredísk - zamierte napríklad do Ski areálu Synot - Kyčerka, Ski areálu Soláň či do Ski areálu Bílá a mnohých ďalších.