Dovolenka v Slovinsku

Navštívte Slovinsko, krajinu plnú krásnej prírody a historických pamiatok uzavretú medzi Alpami a Stredozemným morom. Nájdete tu tisíce krasových jaskýň, termálne kúpele aj veľké mestá. Pobyt v Slovinsku je ideálny ako na lyžovanie v zime, tak na kúpanie pri mori v lete.

Načítavam ponuky...
Overené Travelkingom

“Pobyt sa celej našej rodine veľmi páčil. Ide o pokojnú kúpeľnú lokalitu s krásnym parkom a pôsobivou architektúrou. V Hoteli Švicarija na vás dýchne história a očaria vás rozprávkové interiéry a exteriéry. Po výletoch do okolia oceníte bufetovú polpenziu aj dokonalé wellness vyžitie. V chladnejších dňoch prídu vhod horúce termálne pramene, vďaka ktorým je vonkajšie kúpanie príjemným relaxom.”

František Jordán
František Jordán
Marketingový tím
Overené Travelkingom

“Pobyt v Hoteli Grajski Dvor som si veľmi užil. Vďaka polohe neďaleko starého mesta sú ľahko dostupné všetky zaujímavé miesta a podniky mestečka Radovljica. Personál bol veľmi ochotný. Raňajky vo forme bufetu boli bohaté a trojchodové večere v neďalekej reštaurácii boli perfektným zakončením každého dňa. Nové wellness je síce menšie, ale na relaxáciu po výletoch úplne stačí. V izbe bol dostatok priestoru a k môjmu pohodliu mi nič nechýbalo.”

Tamas Tutkovics
Tamas Tutkovics
Obchodný tím


Už ste boli na dovolenke v Slovinsku? Ak ešte nie, je načase to zmeniť. Slovinsko sa totiž v ostatných rokoch stalo doslova cestovateľským hitom, ktorý láka turistov aj milovníkov odpočinku zo širokého okolia. Niet sa čomu diviť, v krajine medzi morom a Alpami nájdete ako vysoké hory odrážajúce sa v trblietavých jazerách, tak aj luxusné aquaparky a termálne kúpele. Dopriať si tu môžete aj oboje naraz - stačí, ak si vyberiete pobyt z našej ponuky.

Spoznajte očarujúce hory aj termály v Slovinsku

Jednou z turisticky najobľúbenejších lokalít v Slovinsku je jednoznačne Triglavský národný park, ktorý milujú dvojice aj rodiny s deťmi. Park nesie názov podľa vrchu Triglav (2 864 m n. m.), ktorý je zároveň najvyšším vrchom celého Slovinska. V jedinom národnom parku v krajine si budete môcť prejsť aj parádne rokliny medzi vysokými skalami, v ktorých sa nieraz nachádzajú aj jazerá. Najslávnejšie z nich je jednoznačne jazero Bled, uprostred ktorého sa nachádza ostrovček s barokovým kostolom. Vedľa jazera môžete navštíviť tiež Bledský hrad.

Nielen v okolí jazera Bled, ale aj na viacerých miestach Slovinska sa môžete ubytovať v luxusných hoteloch svetovej úrovne. Mnohé z nich si obľubu medzi hosťami vyslúžili tiež vďaka neobmedzeného vstupu do wellness centra v cene ubytovacieho balíčka, alebo vďaka prepojeniu s termálnymi kúpeľmi. Blízko budete mať tiež do aquaparku, kde sa zabavia deti i dospelí.