Dovolenka v Slovinsku

Navštívte Slovinsko, krajinu plnú krásnej prírody a historických pamiatok uzavretú medzi Alpami a Stredozemným morom. Nájdete tu tisíce krasových jaskýň, termálne kúpele aj veľké mestá. Pobyt v Slovinsku je ideálny ako na lyžovanie v zime, tak na kúpanie pri mori v lete.

Načítavam ponuky...


Už ste boli na dovolenke v Slovinsku? Ak ešte nie, je načase to zmeniť. Slovinsko sa totiž v ostatných rokoch stalo doslova cestovateľským hitom, ktorý láka turistov aj milovníkov odpočinku zo širokého okolia. Niet sa čomu diviť, v krajine medzi morom a Alpami nájdete ako vysoké hory odrážajúce sa v trblietavých jazerách, tak aj luxusné aquaparky a termálne kúpele. Dopriať si tu môžete aj oboje naraz - stačí, ak si vyberiete pobyt z našej ponuky.

Spoznajte očarujúce hory aj termály v Slovinsku

Jednou z turisticky najobľúbenejších lokalít v Slovinsku je jednoznačne Triglavský národný park, ktorý milujú dvojice aj rodiny s deťmi. Park nesie názov podľa vrchu Triglav (2 864 m n. m.), ktorý je zároveň najvyšším vrchom celého Slovinska. V jedinom národnom parku v krajine si budete môcť prejsť aj parádne rokliny medzi vysokými skalami, v ktorých sa nieraz nachádzajú aj jazerá. Najslávnejšie z nich je jednoznačne jazero Bled, uprostred ktorého sa nachádza ostrovček s barokovým kostolom. Vedľa jazera môžete navštíviť tiež Bledský hrad.

Nielen v okolí jazera Bled, ale aj na viacerých miestach Slovinska sa môžete ubytovať v luxusných hoteloch svetovej úrovne. Mnohé z nich si obľubu medzi hosťami vyslúžili tiež vďaka neobmedzeného vstupu do wellness centra v cene ubytovacieho balíčka, alebo vďaka prepojeniu s termálnymi kúpeľmi. Blízko budete mať tiež do aquaparku, kde sa zabavia deti i dospelí.