Pobyty pri Baltskom mori

Dlhé piesočnaté pláže, voňavé borovicové lesy, slaný vzduch od mora a hlavne žiadne davy turistov. Vitajte na severe Poľska, kde zažijete nezabudnuteľnú dovolenku ako zo severského filmu, ale už za necelý deň jazdy autom. Zamierte napríklad do mesta Gdansk s úchvatným severským štýlom alebo do obľúbených prímorských letovísk.

Načítavam ponuky...


Z širokými plážami pokrytými bielym pieskom nemusíte cestovať na kraj sveta - stačí sa vybrať na sever Poľska, kde miestne brehy obmýva Baltské more. Za kúpaním sa radšej vyrazte do miestnych kúpeľov alebo do wellness priamo v hoteli - tunajšie more je totiž príliš chladné a počasie často veterné. Dajte preto prednosť romantickým prechádzkam po plážach alebo spoznávaniu miestnych zaujímavostí - nájdete ich tu neúrekom!

Kúpanie i procedúry si užijete v kúpeľoch

Turistov lákajú na pobyt pri Baltskom mori hlavne dve mestečká, ktoré sú preslávené pamiatkami, miestou gastronómiou aj nekonečnými možnosťami vyžitia. Sú to letoviská:

  • Sopot - je obľúbené letovisko, ktoré je obklopené dvomi významnými mestami Gdaňsk a Gdyňa. V Sopote môžete navštíviť najdlhšie drevené mólo v Baltskom mori (511,5 m), aquapark alebo zoologickú záhradu, do Gdaňska sa potom vydajte na návštevu Kostola sv. Márie a do Gdyňe na prímorské akvárium.
  • Kołobrzeg - je známe kúpeľné mesto, kde lieči nielen unikátna mikroklíma so vzduchom nasýteným chlórom, ale tiež kúpele. Za poznaním sa potom vydajte k miestnemu tehlovému majáku alebo na mólo, výnimočná je tiež návšteva Konkatedrálnej baziliky Nanebovzatia Márie Panny.

Ak k Baltskému moru mierite hlavne za odpočinkom, ste na správnom mieste. Stačí si vybrať ubytovanie, z ktorého budete mať len pár krokov do miestnych kúpeľov. Priamo v hoteli vás bude čakať vstup do wellness centra alebo blahodarné procedúry. Miestna ozdravná klíma a upokojujúce prechádzky po pláži sú len čerešničkou na torte.