Dovolenka na južnej Morave

Južná Morava - to sú vinice, pamiatky aj wellness. Zažite nezabudnuteľnú dovolenku na južnej Morave. Vyberte si zo širokej ponuky pobytov a užite si romantickú dovolenku plnú dobrej nálady, vína a ďalších výhod, ktoré sme pre vás pripravili.

Načítavam ponuky...


Slnkom zaliate pláne, dlhé lány viníc a levandule siahajúce až za obzor, podmanivý folklór a hlavne stovky pivničiek, kde sa dá príjemne schladiť pri poháriku znamenitého vína. Presne to je južná Morava, ktorú sa oplatí spoznať v celej svojej kráse. Len kde začať…?

Na čo sa tešiť počas pobytu na južnej Morave?

Hlavným lákadlom hotelov a rodinných penziónov na južnej Morave sú hlavne vinárske pobyty. Počas nich sa môžete tešiť na riadenú ochutnávku moravského vína priamo od vinárov, slané pohostenie na zahryznutie a nie raz aj na živú cimbalovú hudbu, ktorá Moravu tak preslávila.

Dni mimo pivničiek môžete stráviť spoznávaním okolitých pamiatok. Juh Moravy je známy desiatkami kilometrov chodníkov a ciest s minimálnym prevýšením, a tak je táto lokalita perfektná tiež na cyklovýlety. Niet divu, že mnoho ubytovacích zariadení vlastní úschovňu bicyklov alebo dokonca požičovňu bicyklov.

Výlet na južnej Morave si užijete ako vo dvojici, tak aj s celou rodinou. Deti tu nadchne detský kútik, dospelých zas ubytovanie pre deti zadarmo. S rodinou si určite vychutnáte tiež bazén v cene pobytu, alebo dokonca vstup do wellness centra.

Kam za najvýznamnejšími pamiatkami na južnej Morave?

Medzi právom najnavštevovanejšie lokality na južnej Morave patrí mestečko Znojmo so Znojemským hradom s Rotundou sv. Kateřiny, ktoré leží na kraji Národného parku Podyjí.

Milovníci folklóru zas dobre poznajú obec Strážnice s vychýreným skanzenom a zámkom. Pravidelne sa tu totiž konajú medzinárodné folklórne slávnosti. Neďaleko Strážnice nájdete tiež známe vinárske pivnici Plže v dedinke Petrov.

Najznámejšie pamiatky južnej Moravy jednoznačne nájdete v Lednici a vo Valticiach, kde sa nachádza Lednicko-valtický areál zapísaný na prestížny Zoznam UNESCO.