Dovolenka v Belianskych Tatrách

Krásne pohorie Belianske Tatry leží v objatí národných parkov Vysoké Tatry a Pieniny. Spoznajte ich vďaka hustej sieti turistických chodníkov aj cyklotrás. Výnimočný pohľad na široké okolie sa vám naskytne z Chodníka v korunách stromov.

Načítavam ponuky...


Belianske Tatry vás uchvátia už na prvý pohľad svojimi belostnými vápencovými a bridlicovými skalami a rozkvitnurými lúkami. Nachádzajú sa medzi dvomi národnými parkami - Vysoké Tatry a Pieniny, no svojou krásou sa rozhodne zahanbiť nedajú.

Na čo sa môžete tešiť počas pobytu v Belianskych Tatrách?

Skvelým východiskovým bodom pre turistov, bežkárov aj lyžiarov je obec Ždiar. Priamo v nej môžete navštíviť Ľudové múzeum - Ždiarsky dom, kde sa dozviete viac o histórii a živote miestnych obyvateľov. Stredisko Bachledka Ski & Sun vás nadchne v každom ročnom období - v lete su tu budete môcť užiť jazdu na najdlhšej bobovej dráhe v Tatrách, v zime vám čaká skvelá lyžovačka na dokopy 10 zjazdovkách. Zo strediska sa dá tiež dostať na Chodník korunami stromov Bachledka.

Ak vám na dovolenke v Belianskych Tatrách bude chýbať odpočinok i zábava vo vode, vydajte sa do neďalekého Thermal Parku Vrbov. Perfektný odpočinok na vás môže čakať aj každý deň priamo vo vašom ubytovaní - stačí, ak si zarezervujete pobyt v ubytovaní s vlastným wellness centrom.

Chystáte sa do Belianskych Tatier na víkendový pobyt a neviete, ako si naplánovať výlety? Zahoďte starosti a pozrite sa do nášho cestovateľského itinerára, kde sme už všetko naplánovali za vás.