Dovolenka v Toskánsku

Toskánsko sa radí k najkrajším talianskym provinciám, pre ktoré sú typické kopce pokryté vinicami a nádherná krajina, do ktorej sú zasadené stredoveké hrady a je ideálnym miestom na oddych.

Načítavam ponuky...


Toskánsko je bezpochyby jednou z najobľúbenejších častí Talianska, pokiaľ ide o výber dovolenky. Turisti tento región v strednom Taliansku vyhľadávajú hlavne kvôli kultúrne bohatým mestám vo vnútrozemí, rozsiahlym viniciam a tiež plážam obmývaným morom a ostrovčekmi v okolí. Nech už sa do Toskánska vydáte za čímkoľvek, vedzte, že vás čaká perfektná dovolenka so všetkým, čo k tomu patrí.

Objavte krásy Toskánska všetkými zmyslami

Taliansko je krajina ako stvorená na letnú dovolenku a leto si užijete aj v Toskánsku. Práve tu sa nachádzajú mierne kopce vinárskej oblasti Chianti, ktoré vás zlákajú nielen na prechádzky medzi bohato obsypané vinice, ale tiež na ochutnávku znamenitého vína. Kolíska renesancie - mesto Florencia - vám zas nedá vydýchnuť, kým neobjavíte všetky jej krásy a umelecké poklady. Alebo dáte prednosť návšteve miest Pisa, Siena alebo Montepulciano? K dovolenke bezpochyby patrí tiež ochutnávanie tej najlepšej pizze, či cestovín v širokom okolí. A nezabudnite ani na vychýrenú taliansku kávu!

Zlákať sa nechajte aj na pobyt pri mori a vyrazte na západ regiónu za širokými plážami. Aj tu nájdete početné architektonické skvosty zasadené v historických mestách. Ak ale predsa dáte prednosť pobytu vo vnútrozemí, zarezervujte si ubytovanie s bazénom, aby ste o letné vyvaľovanie sa pri vode neprišli.