Pobyt v Brne

Vydajte sa do moravskej metropoly, do Brna. Užijete si tu architektúru, kaviarne i nespočet krčmičiek. Uvidíte, že druhé najväčšie mesto Českej republiky má naozaj čo ponúknuť.

Načítavam ponuky...


Druhé najväčšie mesto Českej republiky sa oplatí navštíviť kvôli nádherným pamiatkam, kde nechýba ani skvost zapísaný na Zoznam UNESCO, množstve výnimočných reštaurácií a krčmičiek podávajúcich vynikajúce pivo, a hlavne kvôli jeho pohodovej atmosfére. Metropola južnej Moravy je naviac ideálna na krátky pobyt (napríklad na víkend), keďže vďaka jej blízkosti ušetríte množstvo času cestovaním.

Čo si pozrieť počas návštevy Brna?

Každá správna návšteva Brna začína v centre na námestí Svobody, kde si môžete prehliadnuť okrem budov rôznych štýlov (od renesancie cez funkcionalizmus) aj netradičný časostroj z čiernej žuly, ktorý dodnes vzbudzuje diskusie. Dlho si pri ňom ale nezastavujte a zamierte na neďaleký Zelný trh s tradičnými trhmi, z ktorého je to už len pár krokov ku katedrále sv. Petra a Pavla či na hrad Špilberk.

Za prírodou sa potom vyberte k neďalekej brnianskej priehrade, ktorú miestni nazývajú tiež „Prýgl“. Môžete si tu užiť nielen krásne prechádzky až k hradu Veveří, ale v lete aj vodné radovánky, ako sú plávanie, paddleboarding či plavba na parníku. V zime, keď je ľad dostatočne pevný, sa priehrada mení na prírodné klzisko. Ak túžite po ubytovaní v pokojnej časti Brna, zamierte práve sem, kde sa nachádza mnoho hotelov ponúkajúcich príjemný pobyt pri vode.

Páčiť sa tu bude tiež deťom, ktoré môžete vziať do Brna na rodinnú dovolenku. Navštívte s nimi napríklad Zoologickú záhradu, kde žijú tiež ľadové medvede, kontaktné Lamacentrum v kameňolome Hády či zábavný park Vida! science centrum. So svojou polovičkou si po dni plnom zážitkov doprajte zaslúžený odpočinok vo wellness centre - a najlepšie priamo vo vašom ubytovaní. Necháte sa zlákať?