Parádny pobyt zažijete v Hoteli Aréna ***, ktorý nájdete na Valašsku, ale zároveň na pomedzí Bielych Karpát a len kúsok od slovenských hraníc. Vydajte sa na hrad Brumov, do čarovnej dedinky Sidonie a na veľa ďalších krásnych miest. V cene máte skvelé raňajky a chutné večere. Pri rodinnom pobyte je dieťa do 15 rokov zdarma a všetci navyše dostanete vstupenky do Zoo Lešná.

Bílé Karpaty Tip na výlet

CHKO Bílé Karpaty sa rozkladá na území bývalých okresov Hodonín, Uherské Hradiště a Zlín a na juhu voľne prechádza do CHKO Biele Karpaty na Slovensku. Pohorie má veľa čo ponúknuť, hlavne pokiaľ ide o miestnu flóru. Bílé Karpaty sú pohorím s vysokou biodiverzitou, rastú tu horské aj stepné rastliny, darí sa ale aj mokradiam. K pokladom regiónu patria tunajšie kvetnaté lúky s nezvyčajne veľkým zastúpením orchideí. Spolu s vrcholmi Veľká Javorina (970 m), Chmeľová (925 m) alebo Veľký Lopeník (911 m) tak rozhodne máte pri túrach čo obdivovať.

Kam sa vydať v Bielych Karpatoch:

  • Národná prírodná rezervácia Čertoryje
  • Náučný chodník Moravské Kopanice - krajom Žítkovských bohýň
  • Salaš Travičná - s múzeom kopaničiarskych zrubových stavieb salašov, náučným chodníkom a arborétom
  • Určite nevynechajte ani prírodné kúpalisko Lučina, rozhľadňu na vrchu Travičná alebo náučný chodník Okolo Hrozenka.
Viac informácií

Hotel na pomedzí Bielych Karpát a Valašska

Hotel Aréna *** nájdete v obci Brumov-Bylnice, ktorá spadá pod oblasť Valašsko, ale zároveň je na pomedzí Bielych Karpát a len kúsok od našich hraníc. Vďaka tomu si môžete užiť krásu hneď niekoľkých populárnych oblastí, ktoré sú plné turistických i cyklistických trás. Na výlet sa vydajte k hradu Brumov (2 km), do čarovnej dedinky Sidonie (11 km), na Vršatské bradlá (21 km) či do Luhačovíc (23 km ) a Zoo Lešná (40 km).

Ubytovaní budete v jednej z 18 izieb, ktoré ponúkajú dve až štyri lôžka. Každá izba je pohodlne vybavená a je v nej televízor s plochou obrazovkou, WiFi pripojenie a vlastná kúpeľňa so sprchou a fénom. Väčšina izieb má tiež klimatizáciu.

Každé ráno sa tešte na raňajky, ktoré si vyberiete z raňajkového menu. A z čoho si budete môcť vybrať? Nechýbajú viedenské párky, šunka s vajcami, farmárska klobása, obložený tanier so salámou a syry, müsli s ovocím, croissanty s domácim džemom a maslom, to všetko doplnené o stôl s nápojmi ako je káva, čaj a ďalšie. Tešte sa aj na chutné večere. Špecialitou reštaurácie sú hamburgery, tak vyskúšajte aj jeden z nich. Na kávu a dezert zájdite do hotelovej kaviarne.

Hotel Aréna ***

Družba 1223, Brumov-Bylnice
Česká republika

+420 601 234 503

info@hotelbrumov.cz

Check in
od 12:00
Check out
do 10:00
Domáci maznáčik
Maznáčik zakázaný
Bezbariérovosť
Čiastočná
Parkovanie
Zdarma

Možnosti ubytovacieho zariadenia

Wi-Fi zdarma
Wellness
Vnútorný bazén
Vonkajší bazén
Sauna
Reštaurácia
Detské ihrisko
Kolkáreň
Lyžiareň
Fitness
Konferenčná miestnost
Baby friendly

Okolie ubytovacieho zariadenia

Vzdálenost od centra
2,1 km
Zastávka
50 m
Zjazdovka
15 km

Tipy na výlet

Žítková a žítkovské bohyne

Ak vás lákajú miesta plné záhad a mágie, zamierte do Žítkovej. Ešte donedávna tu žili ženy nadané liečiteľskými a vešteckými schopnosťami, známe ako žítkovské bohyne. Najviac sa o tomto fenoméne dozviete v Múzeu poslednej žítkovskej bohyne, ktoré vzniklo v chalupe v osade Čierné, kde posledná žítkovská bohyňa prežila väčšinu svojho života. Okrem prehliadky sa vám tu dostane aj zasväteného výkladu.

Archeoskanzen Modrá

Ako sa žilo na Veľkej Morave? Odpoveď na túto otázku dostanete v Archeoskanzene Modrá, veľkomoravskom sídlisku stredného Pomoravia neďaleko Uherského Hradiště. Archeoskanzen tvorí sídlisko s opevnením, bránou a strážnymi vežami. V skanzene uvidíte ukážky tradičných remesiel a poľnohospodárstva a iné náučné predstavenia a programy. Skanzen je v prevádzke od apríla do októbra, v ostatných mesiacoch potom funguje na objednávku.

Slovácko

Oblasť nekonečných vinohradov, krásnej prírody, dobrej nálady a mnohých zaujímavých historických i kultúrnych pamiatok - to je Slovácko. Nechajte sa vtiahnuť do jedinečnej atmosféry južnej Moravy a užite si ústretovosť tunajších ľudí v jednom z mnohých vínnych pivníc. Pokiaľ máte záujem o túru alebo príjemnú prechádzku na bicykli, ste tu správne, rovnako ako ak vás zaujímajú starobylé hrady a zámky.

Čo nevynechať pri návšteve Slovácka?

  • Hrad Buchlov
  • Zámok Buchlovice
  • pútnické miesto Velehrad

Vydajte sa aj do Archeoskanzenu Modrá, Uherského Hradišťa alebo Veselí nad Moravou. V Starém Měste navštívte Pamätník Veľkej Moravy a unikátnu Kovozoo.