Vydajte sa po stopách husitského hnutia do LH Hotel Dvořák Tábor **** Congress & Wellness v samotnom centre juhočeského mesta Tábor. Pobyt s polpenziou vo obľúbenej reštaurácii a s wellness alebo pivnym kúpeľom užijú aj najnáročnejší hostia.

Tábor Tip na výlet

Žiadne mesto nie je tak spojené s husitským hnutím ako Tábor. Mesto bolo založené husitmi v roku 1420 a slúžilo ako základňa ich vojsku. Dnes sa môžete vydať na prechádzku historickým centrom a predovšetkým na Žižkove námestie obdivovať zdobené štíty meštianskych domov. Uprostred námestia sa vyníma renesančné fontána a pomník Jána Žižku z Trocnova. Táborská radnica patrí k najvýznamnejším pamiatkam neskorej gotiky v Česku.

Čo navštíviť v Tábore?

  • Podzemné chodby
  • ZOO Tábor
  • Múzeum čokolády a marcipánu
  • Nevynechajte ani botanickú záhradu, Husitské múzeum, vežu Kotnov s priľahlou Bechyňskou bránou, Múzeum Lega alebo Rozhľadňu Hýlačka.

K prírodným zaujímavostiam patrí nádrž Jordán s Jordánskym vodopádom a Geologická expozícia Pod Klokoty

Viac informácií

Luxusné ubytovanie priamo v historickom centre Tábora

LH Hotel Dvořák Tábor **** Congress & Wellness vznikol rozsiahlou rekonštrukciou historického pivovaru. A nachádza sa v uzavretom areáli hradu Kotnov, takže budete mať ustlané priamo vedľa Národnej kultúrnej pamiatky na ktorých zozname Kotnov figuruje spoločne so susednou Bechyňský bránou.

Ubytovanie v dvojlôžkovej izbe Standard je napriek svojmu pomenovaniu nadštandardné. Okrem veľkých pohodlných postelí, šatníka, stola s kreslom nájdete v izbe tiež TV/SAT, telefón, trezor a kúpeľňu s toaletou a vaňou fénom a kvalitnou kozmetikou. WiFi pripojenie je samozrejmosťou a súčasťou balíčka je tiež káva a minerálna voda na izbe.

Zažite kulinárske umenie a originálnu chránenú procedúru

Polpenzia, na ktorú sa môžete tešiť po celú dobu pobytu, sa pre vás stane vďaka skúseným kuchárom gastronomickým zážitkom. V reštaurácii La Cave v priestoroch bývalých pivníc na pivo si nenechajte ujsť tematické gastroakcie. Gurmánske špeciality vytvára tím kuchárov pod vedením šéfkuchára s mnohými najvyššími kuchárskymi oceneniami.

V hotelovom wellness centre si oddýchnete v menšom bazéne, fínskej saune alebo pri ojedinelých pivných kúpeľoch s konzumáciou piva. Množstvo a poradie pridávania jednotlivých prísad do Pivného kúpeľa BBB s ovseným lôžkom je dokonca obchodným tajomstvom Wellness LH Hotel Dvořák Tábor ****.

Ktož jsú boží bojovníci?

Mesto Tábor je s husitstvom nerozlučne späté. Viac o histórii husitskej revolúcie a ťaženiach sa dozviete v Husitskom múzeu. Keby vám jedno múzeum nestačilo, môžete navštíviť tiež táborské Múzeum čokolády a marcipánu alebo Múzeum Lega. Za pekného počasia sa vydajte na výlet pozdĺž rieky Lužnice pretekajúcej mestom alebo do táborskej ZOO. Vyšliapať môžete napríklad k zrúcanine Kozieho hrádku, v ktorého okolí kázal Jan Hus.

LH Hotel Dvořák Tábor Congress & Wellness****

Hradební 3037, Tábor
Česká republika

381 212 221

recepce@lhdvoraktabor.cz

Check in
od 14:00
Check out
do 12:00
Domáci maznáčik
Domáci maznáčik za poplatok 350 Kč (cca 14 €)/noc
Bezbariérovosť
Čiastočná
Parkovanie
Parkovanie za poplatok 50 Kč (cca 2 €)/noc (po slevě)

Možnosti ubytovacieho zariadenia

Platba kartou je možná
Wi-Fi zdarma
Wellness
Vnútorný bazén
Vírivka
Sauna
Možnosť procedúr
Reštaurácia
Konferenčná miestnost

Okolie ubytovacieho zariadenia

Vzdálenost od centra
0,3 km
Vzdialenosť od jazera
0,9 km
Zastávka
0,2 km

Tipy na výlet

Hrad Kotnov a Bechyňská brána

Najstaršia dochovaná architektonická pamiatka mesta Tábor - areál hradu Kotnov so svojou z ďaleka viditeľnou vežou a jedinou doteraz stojacou mestskou bránou, nazývanou Bechyňská a pozostatkom stredovekého opevnenia je chránený ako národná kultúrna pamiatka. Vzhľadom k tomu, že hrad bol od 17. storočia postupne prestavovaný na pivovar, jeho najvýznamnejšou zachovanou časťou sa tak stala veža Kotnov, ktorá nesie meno po bájnom rytieri Koten, a z ktorej sa návštevníkom ponúka nádherný výhľad na mesto aj okolie. Bechyňská brána sa dočkala ešte o niečo lepšieho zaobchádzanie a jej súčasná podoba takmer úplne zodpovedá pôvodnému stavu z doby vrcholnej gotiky.

Jordánsky vodopád

Jeden z najefektnejších umelých vodopádov v Českej republike je Jordánsky vodopád v meste Tábor. Vodopád je niekedy tiež nazývaný ako "pravá ruka Jordánu", rybníka postaveného v roku 1492 pôvodne ako zásobáreň pitnej vody, ktorý je najstaršou priehradnou nádržou v Česku. Z nádrže vyteká Tismenický potok, na ktorom sa tento 18 m vysoký vodopád nachádza. Má výrazný vejárovitý tvar, pri päte dosahuje šírku šesť až osem metrov, padá do tône a potom tečie ďalej Tismenickým potokom do rieky Lužnice. Vedie k nemu približne jeden kilometer dlhá príjemná prechádzka od vodopádu pod Bechyňskou bránou.

ZOO Tábor

Jedna z najmladších zoologických záhrad v Česku - ZOO Tábor - bola založená v roku 2015. Zavítať do tejto juhočeskej ZOO určite stojí za to. Svoj domov tu má viac než 300 zvierat, pričom viac ako tretina z nich patrí medzi chránené druhy v Česku i vo svete. Pozorovať môžete napríklad dvojicu levov alebo skupinu vlkov. Deti môžu pozorovať vystrájanie nosáľov červených alebo sa pohrať so stádom zvedavých kôz. Prehliadku spestria tiež komentované kŕmenia.Do ZOO Tábor je povolený vstup aj s vašimi štvornohými miláčikmi.