Dovolenka na Istrii

Istria je veľký poloostrov na severe Chorvátska. Vďaka polohe v blízkosti severnejšie položených európskych štátov ide o turisticky najnavštevovanejšiu oblasť Chorvátska. Na 200 km dlhom istrijskom pobreží sa nachádza mnoho letovísk s priezračne čistým morom, ktoré je ideálne na potápanie. V historických mestách ako Pula či Rovinj nájdete množstvo pamiatok. Biskupský komplex s bazilikou sv. Eufrázia v Poreči je dokonca súčasťou Zoznamu UNESCO. Okrem lahodnej stredomorskej kuchyne ovplyvnenej Talianskom si tu pochutnáte aj na vynikajúcich vínach miestnej produkcie.

Načítavam ponuky...

V tejto lokalite už ďalšie ponuky nemáme. Čo sa takto nechať inšpirovať našimi najpredávanejšími pobytmi?Istria je jednou z najpopulárnejších dovolenkových destinácií v Chorvátsku. Nachádza sa na severozápade krajiny a je známa svojou krásnou prírodou, vidieckymi oblasťami, mestami a v neposlednom rade skvelými prímorskými letoviskami s úchvatnými plážami. Dovolenka na Istrii ponúka návštevníkom skvelé možnosti na relaxáciu, spoznávanie kultúry a vychutnávanie gastronómie.

Čo môžete vidieť a zažiť na dovolenke na Istrii?

Pobrežie Istrijského polostrova je preslávené svojimi plážami, azúrovo modrým morom a skalnatými zátokami. Obľúbené letoviská ako Pula, Rovinj, Poreč a Umag ponúkajú širokú škálu rekreačných zariadení, od luxusných hotelov až po súkromné apartmány. Pláže na Istrii sú rôznorodé - nájdete tu kamienkové, no aj piesočné pláže, ktoré sú ideálne pre rodinnú dovolenku.

Za históriou to tiež nebudete mať ďaleko. Do Puly si zájdite pozrieť impozantný rímsky amfiteáter, do Rovinje zase vyrazte za úzkymi uličkami, farebnými domami a romantickým prístavom. Poreč zase ponúka jedinečnú baziliku sv. Eufrázia, ktorá je zapísaná na Zozname svetového dedičstva UNESCO.

Istria je tiež skvelým miestom pre milovníkov prírody. Tunajšia krajina ponúka úchvatné výhľady na zelené kopce, vinice a olivové háje. Mnoho turistov si užíva pešiu turistiku a cyklistiku po vidieckych chodníkoch a navštevuje chránené prírodné rezervácie, ako je napríklad Brijuni Národný park.