Chcete si užiť juhomoravské víno a zároveň by ste uvítali aj wellness alebo masáž? Vo Wellness hoteli U Langrů v Dolných Věstoniciach nájdete vkusné rodinné ubytovanie s výbornou polpenziou aj wellness. A čaká vás tu aj degustácia vín z vinárstva Langrů. Naozaj skvelá kombinácia.

Útulný rodinný hotel blízko archeologického náleziska

Novo zrekonštruovaný Wellness hotel U Langrů sa nachádza v Dolných Věstoniciach, v juhomoravskej vinárskej obci preslávenej nálezom Věstonickej Venuše. Izby s vlastným sociálnym zariadením, televíziou, chladničkou a WiFi pripojením sú svetlé, decentne a vkusne zariadené dreveným nábytkom a doplnkami.

Pod Pálavskými vrchmi sa tiež dobre najete. Na polpenziu sa tešte do reštaurácie a zároveň vinárne Lagerovcov priamo v hoteli. Na jednu z večerí vám pripraví svoju špecialitu - pečené rebrá s domácim chlebom. Kuchár ale varí aj skvelé bezlepkové a vegetariánske jedlá. Ku všetkým pokrmom sa, samozrejme, dokonale hodí miestne víno.

Degustácia a vinárske wellness v sude

Vo Wellness hoteli U Langrů sa môžete sa tešiť na priestrannú fínsku saunu, ale aj na vírivú vaňu vybudovanú z originálneho dreveného suda. Radosť vám urobí aj skúsený masér.

A dlho budete spomínať aj na stretnutie s vínami dolnověstonického Patriota Ladislava Langra, ktorý sa vinárstvom zaoberá po celý svoj život. Prvé víno vyrobil už vo svojich pätnástich rokoch. Pri degustácii sa o histórii rodinného vinárstva určite dozviete viac.

Unikátny Archeopark zaujme nielen expozíciou

V susednom Pavlove navštívte ojedinelý archeologický park. Na okraji dediny, kde sa kedysi dávno rozkladalo sídlo z obdobia mladého paleolitu, vznikla moderne poňatá terénna expozícia. Objavíte tu zaujímavú a bohatú materiálnu kultúru lovcov-zberačov, vrátane množstva príkladov vyspelého umenia či rituálov.

Tipy na výlet

Dolné Věstonice

Kto by nepoznal Věstonickú venušu? Paleolitická soška je jedným z najstarších nájdených dôkazov umeleckých tradícií ľudského druhu spolu s textíliou či keramikou nájdenou v rovnakej oblasti. V obci Dolné Věstonice blízko náleziska môžete navštíviť archeologickú expozíciu Vek lovcov a mamutov.

Aqualand Moravia

Celkom 12 bazénov (6 vnútorných a 6 vonkajších), 20 rôznych tobogánov a atrakcií, rozsiahly wellness svet s bohatou ponukou masáží, bary priamo vo vode, detský bazénik so zábavnými prvkami, to je Aqualand Moravia v Pasohlávkách na severe Pálavy. Vodný svet je otvorený každý deň od 10:00 do 21:00 hodín a základné celodenné vstupné pre dospelého vyjde na 550 Kč cez týždeň a 650 Kč cez víkend či počas sviatkov.

Pálava

Keď na južnú Moravu, tak na Pálavu. Chránená krajinná oblasť Pálava je jedným z najkrajších miest v Českej republike. Biele skaly týčiace sa zo zelených lesov, rozľahlé lúky, potôčiky, rybníky, stráne plné vinohradov, dominantné Pavlovské vrchy, to všetko sa rozkladá na 83 km². Prírodu dopĺňajú mnohé kultúrne udalosti a možnosti zábavy pre celú rodinu.

Wellness rodinný hotel U Langrů

Dolní Věstonice 123, Dolní Věstonice
Česká republika

+ 420 519 517 619,

rezervace@ulangru.cz

Check in
od 14:00
Check out
do 10:00

Možnosti hotela

Prístupnosť
Hotel nie je bezbariérový
Domáci maznáčik
Domáci maznáčik zakázaný
Platba kartou
Platba kartou je možná
Fajčenie
Fajčenie zakázané