Chcete si užiť juhomoravské víno a zároveň by ste uvítali aj wellness alebo masáž? Vo Wellness hoteli U Langrů v Dolných Věstoniciach nájdete vkusné rodinné ubytovanie s výbornou polpenziou aj wellness. A čaká vás tu aj degustácia vín z vinárstva Langrů. Naozaj skvelá kombinácia.

Južná Morava Tip na výlet

Južná Morava je regiónom mnohých podôb. Jej metropolou je Brno, ale nájdete tu tiež malé moravské Toskánsko, tajomnú krasovú oblasť, svetovo najrozsiahlejšie parky Lednicko-valtického areálu, vinársku Pálavu či folklórne Slovácko - a to ešte ani nie je všetko.

Čo ľudia na južnej Morave navštevujú najčastejšie:

  • Aqualand Moravia
  • Lednicko-valtický areál
  • ZOO Brno

Čo by vám ale rozhodne tiež nemalo ujsť:

  • Vila Tugendhat
  • Moravský kras
  • Zámok Slavkov pri Brne a Mohyla míru
  • Westernové mestečko Boskovice
  • Zámok Mikulov

A mnoho a mnoho ďalšieho. S deťmi môžete napríklad vyraziť do rozprávkového podzemia v Znojme či DinoParku vo Vyškove. Ak si ale idete na južnú Moravu trochu odpočinúť od detí, rozhodne nezabudnite navštíviť vínne pivnice vo Valticiach či v Hustopečiach (a ochutnať preslávenú hustopečskú mandľovicu).

Viac informácií

Útulný rodinný hotel blízko archeologického náleziska

Novo zrekonštruovaný Wellness hotel U Langrů sa nachádza v Dolných Věstoniciach, v juhomoravskej vinárskej obci preslávenej nálezom Věstonickej Venuše. Izby s vlastným sociálnym zariadením, televíziou, chladničkou a WiFi pripojením sú svetlé, decentne a vkusne zariadené dreveným nábytkom a doplnkami.

Pod Pálavskými vrchmi sa tiež dobre najete. Na polpenziu sa tešte do reštaurácie a zároveň vinárne Lagerovcov priamo v hoteli. Na jednu z večerí vám pripraví svoju špecialitu - pečené rebrá s domácim chlebom. Kuchár ale varí aj skvelé bezlepkové a vegetariánske jedlá. Ku všetkým pokrmom sa, samozrejme, dokonale hodí miestne víno.

Degustácia a vinárske wellness v sude

Vo Wellness hoteli U Langrů sa môžete sa tešiť na priestrannú fínsku saunu, ale aj na vírivú vaňu vybudovanú z originálneho dreveného suda. Radosť vám urobí aj skúsený masér.

A dlho budete spomínať aj na stretnutie s vínami dolnověstonického Patriota Ladislava Langra, ktorý sa vinárstvom zaoberá po celý svoj život. Prvé víno vyrobil už vo svojich pätnástich rokoch. Pri degustácii sa o histórii rodinného vinárstva určite dozviete viac.

Unikátny Archeopark zaujme nielen expozíciou

V susednom Pavlove navštívte ojedinelý archeologický park. Na okraji dediny, kde sa kedysi dávno rozkladalo sídlo z obdobia mladého paleolitu, vznikla moderne poňatá terénna expozícia. Objavíte tu zaujímavú a bohatú materiálnu kultúru lovcov-zberačov, vrátane množstva príkladov vyspelého umenia či rituálov.

Wellness rodinný hotel U Langrů

Dolní Věstonice 123, Dolní Věstonice
Česká republika

+ 420 519 517 619,

rezervace@ulangru.cz

Check in
od 14:00
Check out
do 10:00
Domáci maznáčik
Povolený
Bezbariérovosť
Žiadna
Parkovanie
Zdarma

Možnosti ubytovacieho zariadenia

Platba kartou je možná
Wi-Fi zdarma
Wellness
Vonkajší bazén
Vírivka
Sauna
Možnosť procedúr
Kúpele
Reštaurácia
Detské ihrisko
Úschovňa bicyklov
Požičovňa bicyklov
Konferenčná miestnost

Okolie ubytovacieho zariadenia

Vzdálenost od centra
0,7 km
Vzdálenost od moře/jezera/lázní
50 m
Zastávka
0,8 km
Aquapark
11,1 km