Moravskoslezské Beskydy toho majú veľa čo ponúknuť, obzvlášť, ak ste milovníkmi horskej turistiky. Ubytujte sa v Chate Barborka a užite si Beskydy, polpenziu aj biliard. Na dosah máte Pustevny a ďalšie pamiatky.

Beskydy Tip na výlet

Malebné Moravskoslezské Beskydy sa, ako názov napovedá, nachádzajú na pomedzí Moravy a Sliezska, a medzi návštevníkmi sa tešia čoraz väčšej obľúbenosti. Niet divu - hory a lesy, pamiatky, krásna príroda aj veľa aktivít - Beskydy majú naozaj čo ponúknuť.

Čo určite musíte vidieť v Beskydách:

  • Lysá hora
  • Pustevny
  • Technické múzeum Tatra Kopřivnice

Turisti a cyklisti by si však nemali nechať ujsť ani vrchol Veľkého Javorníku, Bielu či Radhošť so sochou bájneho Radegasta, milovníci pamiatok a histórie zase Valašské múzeum v prírode v Rožnove pod Radhoštěm, Štramberk čiže Valašský betlehem, hrad Hukvaldy či Frýdecký zámok. Významné je tiež mesto Příbor, kde sa narodil lekár-neurológ a zakladateľ psychoanalýzy Sigmund Freud a kde sa tiež dodnes nachádza jeho rodný dom.

Viac informácií

Ubytovanie v Hornej Bečve s jedinečnou atmosférou

Chata Barborka leží v krásnom prostredí Moravskosliezskych Beskýd v obci Horní Bečva. Celoročne ponúka ubytovanie v dvoj až šesťlôžkových izbách s vlastným sociálnym zariadením. V miestnej reštaurácii vás upútajú masívne drevené lavice alebo kožušiny na stenách.

K dispozícii je tiež vonkajšie posedenie, knihy, časopisy či stolné hry voľne k zapožičaniu. Chata Barborka je ideálnym miestom pre nenáročnú klientelu, ktorá dáva prednosť ubytovaniu s domáckou atmosférou a osobným prístupom. Verte, že tieto kladné stránky urobia aj z obyčajnej chaty úžasné miesto na trávenie dovolenky.

V okolí nájdete bohaté voľnočasové vyžitie. Beskydy sú priam pretkané turistickými trasami a cyklotrasami. Keď dostanete chuť potúlať sa, vydajte sa na niektoré z turistických cieľov: Bumbálky - sedlo, Sůkenická rozhľadna, Vysoká, Benešky, Kotlová, priehrada Horní Bečva, Kudlačena alebo Martiňák. Známe miesta ako Pustevny a Radhošť snáď ani nemusíme pripomínať.

Chata Barborka

Horní Bečva 988, Horní Bečva
Česká republika

+420 608 608 435

mail@chata-barborka.cz

Check in
15:00 - 18:00
Check out
do 10:00
Domáci maznáčik
Domáci maznáčik za poplatok 100 Kč/noc
Bezbariérovosť
Žiadna
Parkovanie
Zdarma

Možnosti ubytovacieho zariadenia

Wi-Fi zdarma
Možnosť procedúr
Reštaurácia
Konferenčná miestnost

Tipy na výlet

Pustevny

Vyšliapte si kopec (alebo sa nechajte pohodlne vyviesť lanovkou až hore) a obdivujte unikátne drevené stavby v štýle ľudovej architektúry od slovenského architekta Dušana Jurkoviča. Nájdete tu horskú chalupu Maměnka a tiež Libušín, ktorá sa teraz dočká obnovy po požiari v roku 2014. Miesto je pomenované po pustovníkoch, ktorí tu žili a patrí k nemu aj sto rokov stará hojne zdobená drevená valašská zvonička.

Jurkovičova rozhľadňa

Cez 30 metrov vysoká rozhľadňa postavená v rokoch 2010 - 2011 tvorí dominantu kúpeľného mesta Rožnov pod Radhoštěm. Ide o jednu z najkrajších stavieb v šírom okolí a ak máte cestu okolo, rozhodne by bola škoda sa pri nej nezastaviť. Výhľad z rozhľadne je rovnako zaujímavý ako jej konštrukcia. Rozhľadňa je otvorená každoročne od apríla do októbra.

Chodník Valaška

Aj Valašsko má svoj chodník v korunách stromov. Nájdete ho v beskydskom stredisku Pustevny a volá sa Chodník Valaška. Prejdete sa po trase s dĺžkou necelých 400 m, v najvyššom bode je chodník 15,2 m od zeme. Na návštevníkov čakajú nádherné výhľady na krajinu, jediný lanový chodník v Česku aj najdlhšia sklenená lávka, tzv. skywalk v Európe. Deti sa môžu tešiť na trampolíny a trojposchodové ihrisko s preliezkami.