Pobyt v zámočku uprostred elegantného parku nie je len výsadou urodzených dám z minulosti. Ubytujte sa v prepychových izbách na Zámečku Petrovice **** v obci Petrovice u Karviné blízko Ostravy, doprajte si delikátne raňajky od ostrieľaného šéfkuchára a s poukážkou do miestnej reštaurácie si doprajte aj ďalšiu z odporúčaných špecialít. K tomu vás čaká časovo neobmedzený vstup do bohatého wellness so zážitkovými sprchami aj saunovým svetom. V Zámečku Petrovice prežijete pobyt v objatí pohodlia a luxusu.

Moderné ubytovanie v citlivo zrenovovanom zámočku

Či už hľadáte odpočinok v krásnej oáze pokoja alebo moderné a elegantné ubytovanie v historickom kaštieli, pobyt v Zámečku Petrovice **** je pre vás tým pravým. Zámoček ponúka ubytovanie v 11 luxusne vybavených a elegantných izbách s predsieňou. Vo všetkých vám bude k dispozícii televízor, rádio, minibar, chladnička, trezor a WiFi pripojenie, v letných mesiacoch vás poteší aj klimatizácia. Nechýba samostatné sociálne zariadenie s fénom. Ak je ale ničím nerušený pokoj a súkromie tým hlavným, čo v Petroviciach u Karvinej hľadáte, zvoľte ubytovanie vo Vile Larisch. Tá leží uprostred okúzľujúceho zámockého parku, kde vami hľadanú pohodu nič nenaruší.

Na raňajky zbehnite do miestnej reštaurácie svetových kvalít. Šéfkuchár svoje skúsenosti získaval pod vedením rešpektovaného Gordona Ramseyho a s radosťou vám predvedie čo-to zo svojho kulinárskeho umenia. Sústreďuje sa na precíznu prípravu českej kuchyne v modernom poňatí a pri varení používa výhradne čerstvé potraviny v kombinácii s recetúrami našich babičiek. K tomu pridáva efektívnu prácu so surovinami a snahu o vytvorenie čo najmenšieho množstva odpadu - a gastronomický zážitok je na svete!

Vo wellness zažijete himalájske snenie aj karibskú búrku

Designovo prepracované wellness v Zámečku Petrovice **** ponúka ďaleko viac, než len estetický zážitok. Ponorte sa do jednoho z príznačne pomenovaných kúpeľov a zažite na vlastnej koži, ako vyzerá karibská búrka či ľadová triešť, alebo dajte prednosť rovnako pôsobivým a ozdravným saunám. Čaká na vás fínska sauna - Polárna žiara, soľná sauna - Himalájske snenie aj sunario - Slnečný svit. Po výdatnom odpočinku vo wellness si doprajte posledný relax v bohatej oddychovej zóne alebo zamierte do wellness baru, kde vás pohostia lahodnou kávou, dezertom alebo čerstvou šťavou z ovocia a zeleniny.

Zámeček Petrovice **** skrýva aj ďalšie prekvapenia. O večernú zábavu sa vám postará napríklad aj bowlingový bar so šípkami a stolným futbalom priamo v zámočku, alebo tiež fitnescentrum.

Tipy na výlet

Karviná

Banské mesto odsúdené na výlučne industriálnu budúcnosť len o vlas uniklo svojmu osudu. Z bývalého šľachtického mesta sa zachovalo len niekoľko pamiatok, napríklad historické centrum, ktoré je dnes vyhlásené za mestskú pamiatkovú zónu. V centre leží dodnes goticko-renesančný Zámok Fryštát, ktorý sa zachoval ako jediný z troch honosných zámkov v meste. Po rozsiahlej rekonštrukcii je dnes otvorený aj pre verejnosť a ponúka bohatý zoznam prehliadkových okruhov aj sezónne výstavy. Navštívte tiež udržiavaný zámocký park alebo ďalšiu z karvinských atrakcií - šikmý kostol sv. Petra z Alkantary či múzeum Těšínska.

ZOO Ostrava

Láka vás divočina a zábavné i nebezpečné zvieratá? Navštívte ZOO Ostrava s modernými expozíciami ako je Pavilón evolúcie alebo Safari. Ostravská ZOO sa pýši rozrastenou sloňou rodinkou aj mnohými ohrozenými druhmi, ako je daniel mezopotámsky alebo lemur kata známy z animovanej rozprávky Madagaskar. Prezrite si ich pekne zblízka. Okrem toho sa môžete prejsť aj Botanickým parkom s bohatou zbierkou rododendronov, náučným chodníkom o živote v mokradiach či skleníkovým areálom.

Jastrzębie-Zdrój

Mesto Jastrzębie-Zdrój ležiace v južnom Poľsku na hranici s Českou republikou skrýva množstvo prekvapení a hlavne protikladov. Jeho históriu utvárali prevažne bohaté bane na čierne uhlie. Pri jeho hľadaní sa však baníkom podarilo nájsť ešte vzácnejší objav - liečivé pramene obohatené o jódobrómovú solanku. Vďaka ich objavu sa mesto stalo na dlhé obdobie hlavným kúpeľným mestom v Slezsku. Dnes bohatú kúpeľnú históriu mesta pripomínajú architektonické pamiatky či významné sakrálne stavby v kúpeľnom parku.

Zámeček Petrovice ****

Prstná 1, Petrovice u Karviné
Česká republika

+420 606 740 810

info@zamecek-petrovice.cz

Check in
od 15:00
Check out
do 10:00

Možnosti hotela

Prístupnosť
Hotel je čiastočne bezbariérový
Domáci maznáčik
Maznáčik povolený za poplatok 500 Kč/noc
Platba kartou
Platba kartou je možná
Fajčenie
Fajčenie zakázané