Užite si pobyt len kúsok od Karlových Varov v pohodovom Pensione Lukas. Čaká vás tu ubytovanie v útulných izbách, každé ráno servírované raňajky, prípadne aj večera a tiež vstup na 90 minút do wellness centra v Alžbětiných Lázňach, ktoré nájdete v centre mesta.

O ubytovaní

Pension Lukas sa nachádza v okrajovej časti Karlových Varov a ponúka pokojné ubytovanie v blízkosti lesa a rieky Ohře. Počas pobytu v najznámejších českých kúpeľoch by ste sa rozhodne mali prejsť cez karlovarské promenády. Od Sadovej a Mlýnskej kolonády (6 km) sa cez Tržní kolonádu dostanete až k vychýrenej Vřídelní kolonáde (7 km) so slávnym prameňom Vřídlo. Netradičným zážitkom je exkurzia do podzemia Vřídelní kolonády. Ak sa zaujímate o architektúru, urobte si prechádzku k ikonickej stavbe Hotela Pupp (7 km). Krásne výhľady na kúpeľné mestečko sa vám naskytnú z mnohých vyhliadok, ako sú napríklad Jelení skok (6,5 km), Pozorovateľna u Linharta (3 km) alebo rozhľadňa Diana (6 km). Pobyt si môžete spestriť tiež prehliadkou Múzea Jana Bechera (6,5 km) alebo Sklárne Moser (3 km).

Kde budete spať?

Ubytovaní budete v dvojlôžkovej izbe s vlastnou kúpeľňou. K vybaveniu izby patrí WiFi pripojenie, televízia, minibar a fén.

Na čom si pochutnáte?

Každé ráno pobytu si pochutnáte na servírovaných raňajkách.

Kde budete relaxovať?

V súčasnosti môžu hoteloví hostia využívať wellness Alžbetiných Lázní v centre Karlových Varov. K dispozícii je tu bazén, vírivka a dve sauny (fínska a parná).

Cestujete s deťmi?

Pre malých hostí je pred penziónom detské ihrisko s hojdačkami, lanovkou a pieskoviskom.

Niečo naviac

Na záhrade je možné si zahrať stolný tenis, grilovať či posedieť si pri táboráku. Súčasťou hotela je aj malé fitness, ktoré môžu hostia využívať.

Pension Lukas

Pension Lukas

Slovanská 78 , Karlovy Vary - Tašovice
Česká republika

+420 774 256 944

pensionlukas@email.cz

Check In
od 14:00
Check Out
do 10:00
Domáci maznáčik
Domáci maznáčik za 100 Kč/noc
Bezbariérovosť
Žiadna
Parkovanie
Zdarma

Možnosti ubytovacieho zariadenia

Wi-Fi zdarma
Vírivka
Reštaurácia
Detské ihrisko
Lyžiareň
Fitness
Minibar
Fén

Okolie ubytovacieho zariadenia

Vzdialenosť od centra
5 km
Vzdialenosť od kúpeľov
5,7 km
Zastávka
80 m

Tipy na výlet

Karlove Vary

Karlove VaryTip na výlet

Karlove Vary boli založené už v roku 1350 na povel Karla IV. História liečby tu trvá už viac ako 660 rokov. Zlatú éru a najväčší rozkvet ale kúpele zažívajú až od 18. a 19. storočia, kedy získavajú celosvetový ohlas a tiež dnešnú architektonicky úchvatnú podobu. Liečivé pramene tu pomocou termálnych kúpeľov a pitné kúry pomáhajú na liečbu ochorení pohybového a tráviaceho ústrojenstva a pri poruchách látkovej výmeny.

Najkrajšie kolonády Karlových Varov:

  • Tržná kolonáda
  • Mlynská kolonáda
  • Sadová kolonáda
  • Vřídelná kolonáda
  • Všetky kolonády ukrývajú pramene, ktoré môžete ochutnať. Kúpte si v jednom z miestnych stánkov kúpeľný pohárik a vydajte sa na prieskum. K odpočinku je k dispozícii veľké množstvo lavičiek. Posaďte sa a vychutnávajte nezabudnuteľnú atmosféru.

Pri návšteve mesta by ste nemali vynechať niekoľko pamiatok a atrakcií. Patrí k nim pravoslávny kostol sv. Petra a Pavla, rozhľadňa Diana, pri ktorej sa nachádza Motýlí dom a výletné reštaurácie, sklárne Moser a Návštevnícke centrum Becherovka. K prechádzkam kúpeľným lesom pozýva niekoľko vyhliadok. Najznámejšia je vyhliadka Jelení skok, jeden zo symbolov mesta. K Varom neodmysliteľne patria aj tradičné kúpeľné oplátky. Pri prechádzkach mestom si ich môžete vychutnávať jednotlivo v podobe horúcej oblátky. Celé balenia sú potom v ponuke aj v darčekovom prevedení a v mnohých príchutiach.

Viac informácií
Alžbětiny lázně
Alžbětiny lázně
Vianočný dom
Vianočný dom
Vřídlo a Vřídelní kolonáda
Vřídlo a Vřídelní kolonáda