Užite si pobyt len kúsok od Karlových Varov v pohodovom Pensione Lukas. Čaká vás tu ubytovanie v útulných izbách, každé ráno servírované raňajky a tiež vstup na 90 minút do wellness centra v Alžbětiných Lázňach, ktoré nájdete v centre mesta.

O ubytovaní

Pension Lukas sa nachádza v okrajovej časti Karlových Varov a ponúka pokojné ubytovanie v blízkosti lesa a rieky Ohře. Počas pobytu v najznámejších českých kúpeľoch by ste sa rozhodne mali prejsť cez karlovarské promenády. Od Sadovej a Mlýnskej kolonády (6 km) sa cez Tržní kolonádu dostanete až k vychýrenej Vřídelní kolonáde (7 km) so slávnym prameňom Vřídlo. Netradičným zážitkom je exkurzia do podzemia Vřídelní kolonády. Ak sa zaujímate o architektúru, urobte si prechádzku k ikonickej stavbe Hotela Pupp (7 km). Krásne výhľady na kúpeľné mestečko sa vám naskytnú z mnohých vyhliadok, ako sú napríklad Jelení skok (6,5 km), Pozorovateľna u Linharta (3 km) alebo rozhľadňa Diana (6 km). Pobyt si môžete spestriť tiež prehliadkou Múzea Jana Bechera (6,5 km) alebo Sklárne Moser (3 km).

Kde budete spať?

Ubytovaní budete v dvojlôžkovej izbe s vlastnou kúpeľňou. K vybaveniu izby patrí WiFi pripojenie, televízia, minibar a fén.

Na čom si pochutnáte?

Každé ráno pobytu si pochutnáte na servírovaných raňajkách.

Kde budete relaxovať?

V súčasnosti môžu hoteloví hostia využívať wellness Alžbetiných Lázní v centre Karlových Varov. K dispozícii je tu bazén, vírivka a dve sauny (fínska a parná).

Cestujete s deťmi?

Pre malých hostí je pred penziónom detské ihrisko s hojdačkami, lanovkou a pieskoviskom.

Niečo naviac

Na záhrade je možné si zahrať stolný tenis, grilovať či posedieť si pri táboráku. Súčasťou hotela je aj malé fitness, ktoré môžu hostia využívať.

Pension Lukas

Slovanská 78 , Karlovy Vary - Tašovice
Česká republika

+420 774 256 944

pensionlukas@email.cz

Check In
od 14:00
Check Out
do 10:00
Domáci maznáčik
Maznáčik povolený za poplatok 100 Kč/noc
Bezbariérovosť
Žiadna
Parkovanie
Parkovanie zadarmo

Možnosti ubytovacieho zariadenia

Wi-Fi zdarma
Vírivka
Reštaurácia
Detské ihrisko
Lyžiareň
Fitness
Minibar
Fén

Okolie ubytovacieho zariadenia

Vzdialenosť od centra
5 km
Vzdialenosť od kúpeľov
5,7 km
Zástavka
80 m

Tipy na výlet

Karlove Vary Tip na výlet

Karlove Vary boli založené už v roku 1350 na povel Karla IV. História liečby tu trvá už viac ako 660 rokov. Zlatú éru a najväčší rozkvet ale kúpele zažívajú až od 18. a 19. storočia, kedy získavajú celosvetový ohlas a tiež dnešnú architektonicky úchvatnú podobu. Liečivé pramene tu pomocou termálnych kúpeľov a pitné kúry pomáhajú na liečbu ochorení pohybového a tráviaceho ústrojenstva a pri poruchách látkovej výmeny.

Najkrajšie kolonády Karlových Varov:

  • Tržní kolonáda
  • Mlýnská kolonáda
  • Sadová kolonáda
  • Vřídelní kolonáda
  • Všetky kolonády ukrývajú pramene, ktoré môžete ochutnať. Kúpte si v jednom z miestnych stánkov kúpeľný pohárik a vydajte sa na prieskum. K odpočinku je k dispozícii veľké množstvo lavičiek. Posaďte sa a vychutnávajte nezabudnuteľnú atmosféru.

Pri návšteve mesta by ste nemali vynechať niekoľko pamiatok a atrakcií. Patrí k nim pravoslávny kostol sv. Petra a Pavla, rozhľadňa Diana, pri ktorej sa nachádza Motýlí dom a výletné reštaurácie, sklárne Moser a Návštevnícke centrum Becherovka. K prechádzkam kúpeľným lesom pozýva niekoľko vyhliadok. Najznámejšia je vyhliadka Jelení skok, jeden zo symbolov mesta. K Varom neodmysliteľne patria aj tradičné kúpeľné oplátky. Pri prechádzkach mestom si ich môžete vychutnávať jednotlivo v podobe horúcej oblátky. Celé balenia sú potom v ponuke aj v darčekovom prevedení a v mnohých príchutiach.

Viac informácií
Alžbětiny lázně
Vianočný dom
Vřídlo a Vřídelná kolonáda