Zájdite do kúpeľov, a to napríklad rovno do vychýrených Karlových Varov! Ubytovanie v centre priamo oproti kúpeľnej kolonáde zaistí Hotel Petr ***, kde sa tiež môžete tešiť na raňajky a bohaté večere, kúpeľné oblátky na privítanie a tiež na vstup na 60 minút do Alžbětiných lázní s bazénom, saunou a vírivkou.

O ubytovaní

Hotel Petr *** sa nachádza v centre Karlových Varov priamo oproti Mlýnskej kolonáde. Ku všetkým ďalším kúpeľným pamiatkam to ale budete mať aj naozaj blízko. Tržná kolonáda je vzdialená len 300 m, Kostol sv. Máří Magdaleny zase 400 m, do pokojného parčíku Dvořákové sady sa prejdete 450 m, najznámejší Prameň Vŕídlo aj so svojou Vřídelnou kolonádou nájdete potom len 500 m od hotela. Vyhliadka Jelení skok (500 m), Kostol sv. Lukáša (550 m) či Múzeum Jána Bechera (1,4 km) tiež stojí za návštevu. Ak sa vám chce cestovať trochu ďalej, nevynechajte 12,7 km vzdialený Hrad Loket.

Kde budete spať?

Izby lákajú na oddych, sú vybavené tmavým nábytkom, kúpeľňou so sprchou a fénom, televíziou, minibarom a trezorom. Z väčšiny izieb je krásny výhľad na kolonádu a rieku Teplú, prípadne si doprajte súkromie v izbách obrátených na nádvorie.

Na čom si pochutnáte?

Priamo v hoteli sa každý deň podávajú raňajky formou bufetu . Ak máte v cene aj večere, vychutnáte si ich v partnerskom Hotelu Palacký, ktorý je vzdialený zhruba 400 m.

Kde budete relaxovať?

Hotel ponúka kozmetický salón, kaderníctvo a masáže.

Hotel Petr ***

Hotel Petr ***

Vřídelní 86/15 , Karlovy Vary
Česká republika

+420 353 230 114

info@hotel-petr.eu

Check In
od 14:00
Check Out
do 10:00
Domáci maznáčik
Domáci maznáčik za 100 Kč/noc
Bezbariérovosť
Žiadna
Parkovanie
Parkovanie za 250 Kč/noc

Možnosti ubytovacieho zariadenia

Platba kartou je možná
Wi-Fi zdarma
Vnútorný bazén
Vírivka
Sauna
Reštaurácia
Minibar
Fén

Okolie ubytovacieho zariadenia

Vzdialenosť od centra
0,5 km
Vzdialenosť od kúpeľov
0,5 km
Zástavka
0,3 km

Tipy na výlet

Karlove Vary

Karlove VaryTip na výlet

Karlove Vary boli založené už v roku 1350 na povel Karla IV. História liečby tu trvá už viac ako 660 rokov. Zlatú éru a najväčší rozkvet ale kúpele zažívajú až od 18. a 19. storočia, kedy získavajú celosvetový ohlas a tiež dnešnú architektonicky úchvatnú podobu. Liečivé pramene tu pomocou termálnych kúpeľov a pitné kúry pomáhajú na liečbu ochorení pohybového a tráviaceho ústrojenstva a pri poruchách látkovej výmeny.

Najkrajšie kolonády Karlových Varov:

  • Tržní kolonáda
  • Mlýnská kolonáda
  • Sadová kolonáda
  • Vřídelní kolonáda
  • Všetky kolonády ukrývajú pramene, ktoré môžete ochutnať. Kúpte si v jednom z miestnych stánkov kúpeľný pohárik a vydajte sa na prieskum. K odpočinku je k dispozícii veľké množstvo lavičiek. Posaďte sa a vychutnávajte nezabudnuteľnú atmosféru.

Pri návšteve mesta by ste nemali vynechať niekoľko pamiatok a atrakcií. Patrí k nim pravoslávny kostol sv. Petra a Pavla, rozhľadňa Diana, pri ktorej sa nachádza Motýlí dom a výletné reštaurácie, sklárne Moser a Návštevnícke centrum Becherovka. K prechádzkam kúpeľným lesom pozýva niekoľko vyhliadok. Najznámejšia je vyhliadka Jelení skok, jeden zo symbolov mesta. K Varom neodmysliteľne patria aj tradičné kúpeľné oplátky. Pri prechádzkach mestom si ich môžete vychutnávať jednotlivo v podobe horúcej oblátky. Celé balenia sú potom v ponuke aj v darčekovom prevedení a v mnohých príchutiach.

Viac informácií
Vřídlo a Vřídelná kolonáda
Vřídlo a Vřídelná kolonáda
Bazénové centrum v Karlových Varoch
Bazénové centrum v Karlových Varoch
Múzeum Becherovky
Múzeum Becherovky