Penzión Leštiny *** nájdete na Orave, na úpätí Chočských vrchov a Oravskej vrchoviny, v blízkosti Dolného Kubína. O božské ticho, pohodu, turistické trasy a destinácie tu nebude rozhodne núdza. V penzióne si vždy výborne oddýchnete v jednej z útulných dvojlôžkových izieb, skvele sa najete v poctivej reštaurácii a potom sa smelo vydáte napríklad k Lučavskému vodopádu, na Oravský hrad alebo do AquaRelax Dolný Kubín.

O ubytovaní

Penzión Leštiny *** nájdete na Orave, na úpätí Chočských vrchov a Oravskej vrchoviny pod majestátnym Veľkým Choč (1611 m) v dedinke Leštiny. Do najbližšieho mesta, Dolného Kubína, to budete mať 6 km, zato kopcov, turistických trás a destinácií tu nájdete nespočet. Vydajte sa napríklad na menšiu túru k Lučavskému vodopádu (10 km), spoznať Oravský hrad (15 km) či Likavský hrad (16 km). Alebo by ste radšej navštívili pamiatkovú rezerváciu ľudovej architektúry, Skanzen Vlkolínec (24 km)? Táto oblasť je zároveň rajom termálnych kúpalísk a aquaparkov, navštívte AquaRelax Dolný Kubín (9 km), AquaVital Lúčky (9 km) alebo vzdialenejší Ginoparadise Bešeňová (17 km). Ak sa tu ubytujete v zime, budete mať blízko lyžiarskych stredísk. Najväčší skiareál na Orave SKI Kubínska Hoľa je od penziónu vzdialený 15 km, SKI Racibor tiež 15 km, SKI Malá Lučivná potom 20 km.

Kde budete spať?

Ubytovaní budete v jednej zo 7 dvojposteľových izieb s možnosťou prístelky. V každej skromne zariadenej izbe nájdete okrem pohodlných postelí a ďalšieho nevyhnutného nábytku tiež televíziu a vlastnú kúpeľňu so sprchou a WC.

Na čom si pochutnáte?

Štýlová reštaurácia sa nachádza priamo v penzióne v priestoroch z roku 1896 a má zachovaný drevený strop ešte z tej doby. Z jedálneho lístka si môžete vybrať najmä tradičné slovenské pokrmy a za pekného počasia sa môžete najesť aj na terase.

Cestujete s deťmi?

Pre deti je v penzióne niekoľko spoločenských hier, vonku potom parádne detské ihrisko.

Niečo naviac

Pri penzióne môžete grilovať, v spoločenskom salóniku potom spoločne sledovať televíziu. Pre vaše výlety po okolí vám tu za poplatok zapožičajú bicykle.

Penzión Leštiny ***

Leštiny 44 , 026 01
Slovenská republika

+421 905 279 640

lestinypenzion@gmail.com

Check In
od 14:00
Check Out
do 10:00
Domáci maznáčik
Maznáčik povolený za poplatok 5 €/noc
Bezbariérovosť
Žiadna
Parkovanie
Parkovanie v cene

Možnosti ubytovacieho zariadenia

Wi-Fi zdarma
Reštaurácia
Detský kútik
Detské ihrisko
Úschovňa bicyklov
Lyžiareň
Požičovňa bicyklov

Okolie ubytovacieho zariadenia

Vzdialenosť od centra
7,6 km
Vzdialenosť od jazera
16 km
Zástavka
0,1 km
Aquapark
9 km
Zjazdovka
150 km

Tipy na výlet

Oravský hrad Tip na výlet

Ak sa ocitnete v blízkosti obce Oravský Podzámok, určite nepremeškajte návštevu jedného z najkrajších slovenských hradov. Zachovalý rozsiahly hrad z 13. storočia sa týči na strmom vápencovom brale priamo nad obcou vo výške 112 m nad hladinou rieky Orava. Čakajú tu na vás bohaté expozície vrátane prírodovednej, etnografickej či dokonca mediálnej. Hrad je totiž obľúbenou filmovou lokalitou a okrem českých a slovenských rozprávok sa tu natáčal napríklad aj známy Upír Nosferatu alebo americký film Dračie srdce II.

Otváracia doba:

  • november - marec: denne 9:30 - 15:00 hodín
  • máj - jún: denne 10:00 - 16:00 hodín
  • júl - august: denne 9:00 - 17:00 hodín
  • september: 9:30 - 16:00 hodín
  • apríl a október: zatvorené

Vstupné:

  • Dospelí: 7 €/osoba
  • Deti, študenti a seniori: 3,50 €/osoba
Viac informácií
Aquapark Meander – Oravice
Oravská priehrada
Oravská lesná železnica