Užite si pobyt v zámockom Hoteli Pałac Paulinum ***, ktorý nájdete v poľskom mestečku Jelenia Hora a len 8 km od termálnych kúpeľov. Tešte sa na chutnú polpenziu, oddych v saunách a soľnej jaskyni, ale aj na biliard a vstup do Sklárne Julia.

O ubytovaní

Hotel Pałac Paulinum *** je krásny zámocký hotel z 19. storočia v novorenesančnom poľovníckom štýle. Počas pobytu si budete pripadať ako v rozprávke. Hotel leží poľskom mestečku Jelenia Hora len 20 km od hraníc s Českom. Priamo v Jelenej Hore vás zaujme klasicistická radnica s vežou a tzv. sedmidomie, čo sú pestrofarebné meštianske domy. Námestie je plné barokových a rokokových arkádových domov. Nájdete tu dokonca aj Cieplické termálne kúpele (8 km), kde si užijete dokonalý odpočinok. Malebná okolitá krajina sa nazýva Údolie zámkov a parkov a niet divu. Nachádzajú sa tu na tri desiatky zámkov, napríklad Wojanów (2,5 km), Dębowy (11 km), Miłków (12 km) či Staniszów (6 km). Vydajte sa po mnohých turistických trasách na výlet pešo či na bicykli a objavte na vlastné oči región plný romantiky.

Kde budete spať?

Čaká na vás ubytovanie s jedinečnou romantickou atmosférou paláca. Tešte sa na dvojposteľovú izbu vybavenú zámockým nábytkom. K dispozícii budete mať televíziu, WiFi pripojenie, telefón a vlastnú kúpeľňu s uterákmi a fénom. Nechýba ani set na prípravu čaju a kávy, ktoré si môžete vychutnať pri príjemnom posedení v izbe.

Na čom si pochutnáte?

V hotelovej Reštaurácii Szmaragdowa si v noblesnom prostredí pochutnáte na špecialitách tradičnej poľskej a európskej kuchyne v modernom prevedení. Ráno načerpáte energiu pri bohatých bufetových raňajkách. Cez deň je možné objednávať pokrmy z pestrého jedálneho lístka. Večere majú formu bufetu alebo trojchodového menu.

Cieplické termálne kúpele Tip na výlet

Kúsok od českých hraníc nájdete Cieplické termálne kúpele, jedny z najobľúbenejších termálov v celom Poľsku. Veľký komplex rekreačných a športových bazénov sa nachádza v centre Jelenej Hory-Cieplice a ich okolie tvoria dva pamiatkové parky, Nórsky park a Kúpeľný park. Príjemne teplá voda v bazénoch spôsobí, že sa vám odtiaľ nebude chcieť preč, ponuka atrakcií pre deti a detských bazénikov navyše zaručuje zábavu na dlhé hodiny pre celú rodinu. Areál je otvorený každý deň od 6:00 do 23:00 hodín, celodenná vstupenka vrátane SPA časti so saunami vyjde dospelého na 75 zł (asi 18 €).

Viac informácií

Kde budete relaxovať?

Po dni strávenom v okolitom Zámockom údolí nie je nič lepšie ako zaslúžený relax v hotelovom wellness. Nájdete tu fínsku a parnú saunu, vírivku a soľnú jaskyňu. Ak túžite byť aktívny aj na dovolenke, zaiste vás poteší fitness centrum.

Cestujete s deťmi?

Pre najmladších hostí sú k dispozícii pohodlné postieľky. Súčasťou ponuky v reštaurácii je špeciálne detské menu a hotel ponúka aj službu stráženia detí.

Niečo naviac

Okrem nádherného palácového zovňajšku a zámockého parku vás zaujmú aj úchvatné interiéry, napríklad historická plesová sála so zdobeným stropom. K dispozícii je tiež terasa s výhľadom na hory.

Hotel Pałac Paulinum ***

Nowowiejska 62, Jelenia Góra
Poľsko

+48 75 649 44 00

palac@paulinum.pl

Check In
14:00 – 23:59
Check Out
do 12:00
Domáci maznáčik
Domáci maznáčik za poplatok 50 zł/deň
Bezbariérovosť
Žiadna
Parkovanie
Zdarma

Možnosti ubytovacieho zariadenia

Platba kartou je možná
Wi-Fi zdarma
Wellness
Sauna
Reštaurácia
Lyžiareň

Okolie ubytovacieho zariadenia

Vzdialenosť od mora/jazera/kúpeľov
8,9 km
Zástavka
1,5 km