Osobne overené ponuky

U nás v Travelkingu pobyty osobne overujeme a ručíme za to, že každý jeden z nich bude stáť za to.

Podľa akých kritérií pobyty overujeme?

 • Pobyt overil člen Travelking tímu

  Všetko sme si vyskúšali a vieme, čo vám ponúkame.
 • Z pobytu sa vracajú spokojní zákazníci

  Vážime si vašu spätnú väzbu. Hodnotenie aspoň 4/5 je známka vašej spokojnosti.
 • Zákazníci si pobyt vyberajú opakovane

  Veríme, že pobyty, ku ktorým sa vraciate, sú skutočne kvalitné.

Karlove Vary: Tipy na výlet a zaujímavé miesta

Karlove Vary so svojou viac než 650 rokov dlhou tradíciou patria medzi najznámejšie kúpele v Európe. V malebnom historickom srdci mesta sa nachádza Vřídelní kolonáda s prameňom Vřídlo tryskajúcim do výšky 12 m. Celkom je tu registrovaných 81 minerálnych prameňov, z ktorých je verejnosti voľne prístupných 15. Krásy mesta si môžete užívať z množstva kolonád, napríklad drevenej Tržnej kolonády vo švajčiarskom štýle. V meste i jeho okolí sa nachádzajú rozhľadne, nádherné panorámy sa pred vami objavia na vyhliadke Jelení skok alebo Diana. Obľúbenými turistickými cieľmi v meste sú napríklad legendárny Grandhotel Pupp zo 16. storočia či múzeum Jana Bechera, v ktorom sa dozviete zaujímavosti o jednom z najznámejších českých alkoholických nápojov.

Múzeum Becherovky Najobľúbenejšie výlet v lokalite

Becherovku, najprv ako kvapky na upokojenie žalúdka, začal v roku 1807 vyrábať vo svojej lekárni Josef Becher. Tento **bylinný likér** si tak viac ako 200 rokov stráži svoju pôvodnú receptúru, ktorá sa v spoločnosti **Jan Becher - Karlovarská Becherovka** odovzdáva ako rodinné tajomstvo. **Jan Becher Múzeum** dnes nájdete v pôvodnej budove, kde sa likér po 150 rokov vyrábal. Nájdete tu tak unikátny sklenený Becherovod, pivnice, sudy a ďalšie predmety spojené s históriou tohto slávneho nápoja. Súčasťou múzea je samozrejme aj bar.
Viac informácií

Karlove Vary Najobľúbenejšie výlet v lokalite

Karlove Vary boli založené už v roku 1350 na povel Karla IV. História liečby tu trvá už viac ako 660 rokov. Zlatú éru a najväčší rozkvet ale kúpele zažívajú až od 18. a 19. storočia, kedy získavajú celosvetový ohlas a tiež dnešnú architektonicky úchvatnú podobu. Liečivé pramene tu pomocou termálnych kúpeľov a pitné kúry pomáhajú na liečbu ochorení pohybového a tráviaceho ústrojenstva a pri poruchách látkovej výmeny. **Najkrajšie kolonády Karlových Varov:** - Tržní kolonáda - Mlýnská kolonáda - Sadová kolonáda - Vřídelní kolonáda - Všetky kolonády ukrývajú pramene, ktoré môžete ochutnať. Kúpte si v jednom z miestnych stánkov kúpeľný pohárik a vydajte sa na prieskum. K odpočinku je k dispozícii veľké množstvo lavičiek. Posaďte sa a vychutnávajte nezabudnuteľnú atmosféru. Pri návšteve mesta by ste nemali vynechať niekoľko pamiatok a atrakcií. Patrí k nim **pravoslávny kostol sv. Petra a Pavla, rozhľadňa Diana, pri ktorej sa nachádza Motýlí dom a výletné reštaurácie, sklárne Moser a Návštevnícke centrum Becherovka.** K prechádzkam kúpeľným lesom pozýva niekoľko vyhliadok. Najznámejšia je **vyhliadka Jelení skok**, jeden zo symbolov mesta. K Varom neodmysliteľne patria aj **tradičné kúpeľné oplátky**. Pri prechádzkach mestom si ich môžete vychutnávať jednotlivo v podobe horúcej oblátky. Celé balenia sú potom v ponuke aj v darčekovom prevedení a v mnohých príchutiach.
Viac informácií

Mapa tipov na výlet celkom 8 tipov

Karlove Vary: Tipy na výlet

Články, ktoré by vás mohli zaujímať

Silvestrovská party vo veľkom štýle - tento rok oslavujte až tri dni

Silvestrovská party vo veľkom štýle - tento rok oslavujte až tri dni

 • TIPY TÍMU TRAVELKING
 • 17. 1. 2020

Oslávte záver roka 2020 skutočne veľkolepo! Poriadnej oslave praje i rok 2020, ktorý končí vo štvrtok 31.12. Vďaka tomu môžeme oslavovať naplno až tri dni. Kam sa vydať za nezabudnuteľnou oslavou? Vybrali sme pre vás rokmi overené najtrendovejšie miesta.

7 pobytov, ktoré ocení každý muž ako darček na Valentína

7 pobytov, ktoré ocení každý muž ako darček na Valentína

 • TIPY TÍMU TRAVELKING
 • 6. 2. 2019

Darujte partnerovi k tohtoročnému Valentínovi skvelý zážitok - pobyt, ktorý si obaja užijete a budete na neho spomínať. Vybrali sme pre vás tipy na úžasnú dovolenku s golfom, vínom, pivom, ale i relaxáciou vo wellness. Stačí len vybrať ten váš vysnívaný.

Pokračovaním prehliadania týchto stránok dávate súhlas so spracovaním cookies v súlade so Zásadami ochrany osobných údajov. OK