Osobne overené ponuky

U nás v Travelkingu pobyty osobne overujeme a ručíme za to, že každý jeden z nich bude stáť za to.

Podľa akých kritérií pobyty overujeme?

  • Pobyt overil člen Travelking tímu

    Všetko sme si vyskúšali a vieme, čo vám ponúkame.
  • Z pobytu sa vracajú spokojní zákazníci

    Vážime si vašu spätnú väzbu. Hodnotenie aspoň 4/5 je známka vašej spokojnosti.
  • Zákazníci si pobyt vyberajú opakovane

    Veríme, že pobyty, ku ktorým sa vraciate, sú skutočne kvalitné.

Orlické hory: Tipy na výlet a zaujímavé miesta

Orlické hory sú malebný kraj s kvalitnou sieťou značených trás pre cyklistov i peších. Vydajte sa na výlet za ľudovou architektúrou, historickými pamiatkami krajinou lesov a lúk s nádhernými výhľadmi do českého i poľského vnútrozemia. Vyberte si ako cieľ niektorý z hradov či zámkov alebo objavte najväčšiu raritu Orlických hôr - delostrelecké pevnosti a takzvané "řopíky", ktoré boli vybudované ako súčasť československého opevnenia v rokoch 1935-1938. Do tiesňavy Zemská brána sa vydajte po stopách bájneho lúpežníka Ledříčka a v neďalekom Neratove na vás čaká unikátny kostol so sklenenou strechou. V zime si jedinečnú miestnu krajinu vychutnáte v lyžiarskych středistích alebo na upravovaných bežeckých trasách.

Deštné v Orlických horách Najobľúbenejšie výlet v lokalite

Pôvodne malá ťažobná obec so sklárskou tradíciou, dnes jedno z **najznámejších stredísk rekreácie a turistiky v Orlických horách**. To je obec **Deštná**, ktorá leží pod špičákom a jej dominantou je kostol svätej Márie Magdalény. Kým v lete je obec ideálnym **východiskovým bodom pre výlety a cykloturistiku**, cez zimu si tu prídu na svoje milovníci zimných športov. Zaujímavosti z histórie a života v Orlických horách sa potom môžete dozvedieť v tunajšom **múzeu zimných športov a remesiel** a pre adrenalínové zážitky je tu pripravený tiež **lanový park**.
Viac informácií

Rychnov nad Kněžnou Najobľúbenejšie výlet v lokalite

Rychnov nad Kněžnou je rodným mestom spisovateľa Karla Poláčka, nie je teda divu, že práve do tohto mesta je zasadený dej obľúbené knihy ** Bolo nás päť**. Na tú odkazuje aj súsošie hlavných postáv, ktoré môžete vidieť v rychnovskej Panskej ulici. K videniu je tu toho však oveľa viac. Vydajte sa ku ** Starému a Novému zámku**, pokochajte sa umením v ** Zámockej obrazárni ** a pozrite si kostol sv. Havla či kostol Najsvätejšej Trojice a Slavín. Ak nechcete chodiť po pamiatkach, zamierte za zábavou či relaxom. V Rychnove nad Kněžnou si zahráte ** bowling, squash, tenis i bedminton**. Skúste tiež požičovňu ** motokár a štvorkoliek**, alebo zájdite do ** plaveckého bazéna**. Milovníci piva by určite mali ochutnať ** tradičné pivo z miestneho pivovaru**.
Viac informácií

Mapa tipov na výlet celkom 23 tipov

Orlické hory: Tipy na výlet

Pokračovaním prehliadania týchto stránok dávate súhlas so spracovaním cookies v súlade so Zásadami ochrany osobných údajov. OK