Barion Pixel
Osobne overené ponuky

U nás v Travelkingu pobyty osobne overujeme a ručíme za to, že každý jeden z nich bude stáť za to.

Podľa akých kritérií pobyty overujeme?

 • Pobyt overil člen Travelking tímu

  Všetko sme si vyskúšali a vieme, čo vám ponúkame.
 • Z pobytu sa vracajú spokojní zákazníci

  Vážime si vašu spätnú väzbu. Hodnotenie aspoň 4/5 je známka vašej spokojnosti.
 • Zákazníci si pobyt vyberajú opakovane

  Veríme, že pobyty, ku ktorým sa vraciate, sú skutočne kvalitné.

Jeseníky: Tipy na výlet a zaujímavé miesta

Jeseníky s podhorím sú doslova rajom pre všetkých milovníkov hôr a panenskej prírody. Región ponúka najčistejší vzduch v strednej Európe, a tak sa sem ľudia vydávajú aj za blahodarnými účinkami kúpeľných pobytov. Územiu, ktoré je z 80 % pokryté lesmi, dominuje najvyšší vrchol Praděd so známym televíznym vysielačom a rozhľadňou. Atraktívny horský terén si v lete užijú predovšetkým turisti a horolezci. Oblasť je s množstvom známych lyžiarskych stredísk a stovkami kilometrov bežeckých trás ideálna aj pre zimné športy.

Prečerpávacia vodná elektráreň Dlouhé Stráně Najobľúbenejšie výlet v lokalite

Technická pamiatka, ktorá rozhodne stojí za návštevu, sa nachádza v nadmorskej výške **1 350 metrov na hore Mravenečník**. Presne tam je umiestnená horná nádrž **tretej najväčšej prečerpávacej elektrárne na svete**. V rámci prehliadky, na ktorú je nutné sa dopredu objednať, navštívite technologické prevádzky v obrovských podzemných priestoroch okolo dolnej nádrže. Tento komplex sa v roku 2005 zaradil medzi ** 7 najväčších divov Českej republiky ** a pochváliť sa môže tiež najväčším výkonom v Česku - dvakrát 325 MW.
Viac informácií

Praděd Najobľúbenejšie výlet v lokalite

Prečo sedieť na hoteli, keď sa neďaleko od vás týči do výšky 1 492 m n. m. **najvyššia hora Moravy a Sliezska**? Na vrchole hory Praděd panuje drsné počasie a **priemerná ročná teplota neprevyšuje 1 °C**. To vás ale vôbec nemusí trápiť, pretože **až na vrchol vedie asfaltová cesta a vo vysielači nájdete aj reštauráciu a vyhliadku**. Za dobrého počasia vás čaká až **neuveriteľný rozhľad**, kedy môžete vidieť Beskydy, Sněžku, ale aj Vysoké Tatry s Malou Fatrou či Alpy v Rakúsku.
Viac informácií

Mapa tipov na výlet celkom 38 tipov

Jeseníky: Tipy na výlet

Články, ktoré by vás mohli zaujímať

7 pobytov, ktoré ocení každý muž ako darček na Valentína

7 pobytov, ktoré ocení každý muž ako darček na Valentína

 • TIPY TÍMU TRAVELKING
 • 6. 2. 2019

Darujte partnerovi k tohtoročnému Valentínovi skvelý zážitok - pobyt, ktorý si obaja užijete a budete na neho spomínať. Vybrali sme pre vás tipy na úžasnú dovolenku s golfom, vínom, pivom, ale i relaxáciou vo wellness. Stačí len vybrať ten váš vysnívaný.

Veľký prehľad: Kam s deťmi v zime na hory v Česku a tipy na výlety pre celú rodinu

Veľký prehľad: Kam s deťmi v zime na hory v Česku a tipy na výlety pre celú rodinu

 • TIPY TÍMU TRAVELKING
 • 16. 1. 2019

Hory sú zasypané snehom, vleky v plnom prúde a vy už sa tiež chystáte na lyže. Lenže kam na hory s celou rodinou? Poradíme vám, kde sa dá s deťmi nielen lyžovať, ale kde ich môžete vziať na zaujímavé výlety a sami si dopriať relaxáciu.

Pokračovaním prehliadania týchto stránok dávate súhlas so spracovaním cookies v súlade so Zásadami ochrany osobných údajov. OK