Barion Pixel
Osobne overené ponuky

U nás v Travelkingu pobyty osobne overujeme a ručíme za to, že každý jeden z nich bude stáť za to.

Podľa akých kritérií pobyty overujeme?

  • Pobyt overil člen Travelking tímu

    Všetko sme si vyskúšali a vieme, čo vám ponúkame.
  • Z pobytu sa vracajú spokojní zákazníci

    Vážime si vašu spätnú väzbu. Hodnotenie aspoň 4/5 je známka vašej spokojnosti.
  • Zákazníci si pobyt vyberajú opakovane

    Veríme, že pobyty, ku ktorým sa vraciate, sú skutočne kvalitné.

Národný park Veľká Fatra

Národný park Veľká Fatra sa nachádza v severozápadnej časti stredného Slovenska a zaberá svojou rozlohou oblasť Turca, Liptova a Banskej Bystrice. Patrí medzi slovenské najrozsiahlejšie parky. Najvyšším vrchom je Ostredok s nadmorskou výškou 1596 m.n.m. V r. 2002 bol park vyhlásený za chránenú krajinnú oblasť s rozlohou 26 132 ha.

Na poznávanie Veľkej Fatry je pre turistov vytvorená hustá sieť značených turistických trás. Popri turistických trasách je v národnom parku vybudovaných niekoľko náučných chodníkov, medzi najznámejšie patria Náučný chodník hrebeňom Veľkej Fatry či chodník v Gaderskej doline vedúci k Blatnickému hradu. Krásnym skvostom vo Veľkej Fatre je jediná sprístupnená jaskyňa - Harmanecká jaskyňa, či najzachovalejšia ľudová kultúrna pamiatka na Slovensku, zaznamenaná v UNESCO - Vlkolínec. Medzi najnavštevovanejšie lyžiarske strediská patria Donovaly, Jasenská dolina, Malinô Brdô či Turecká.

Zobraziť mapu

Tento tip na výlet nájdete v lokalitách: Tatry, Poľské Tatry

Tipy na výlet v okolí

Pokračovaním prehliadania týchto stránok dávate súhlas so spracovaním cookies v súlade so Zásadami ochrany osobných údajov. OK