Omiš

Omiš je malebné starodávne mesto ležiace pri ústí rieky Cetina do Jadranského mora. Toto pokojné letovisko sa nachádza presne medzi Splitom a Makarskou riviérou. Okrem rieky vytvára dokonalú kulisu veľmi strmé vápencové skaly, ktoré sa dvíhajú priamo nad mestečkom.

Dlhé a zaujímavé dejiny Omišu na vás budú dýchať na každom kroku. Okrem množstva historických budov a kostolov nájdete v Omiši aj pripomienky slávnej pirátskej minulosti tohto mesta. Na skalách nad mestom sa vypínajú hneď dve pevnosti, ktoré ponúkajú krásny výhľad na more i protiľahlý ostrov Brač.

Rieka Cetina prináša na pobrežie nánosy piesku, a tak je Omiš jedným z mála chorvátskych miest s prírodnými piesočnými plážami. Vstup do vody je tu pozvoľný, čo ocenia najmä rodiny s deťmi. Okrem klasických vodných športov si tu môžete vyskúšať rafting na rieke Cetine, ktorý je skvelým adrenalínovým spestrením dovolenky pri mori. Počas plavby sa pokocháte nádherným kaňonom zovretým medzi okolité vysoké skaly. Okrem raftu možno rieku zísť tiež na kajakoch, kanoe či pltiach.

Oblasť je ideálna aj pre horolezectvo a vysokohorskú turistiku. Na zdolávanie volajú tiež vrcholy Dinara, Mosor a Babnjaca.

Zobraziť mapu

Tento tip na výlet nájdete v lokalitách: Stredná Dalmácia

Pobyty v okolí

Ďalšie pobyty

Tipy na výlet v okolí

Zabudli ste heslo?

Získajte nové!

Môžete sa prihlásiť aj pomocou sociálnej siete:

Registráciou prostredníctvom Facebooku či Google súhlasím s Obchodnými podmienkami a potvrdzujem, že som sa zoznámil/a so Zásadami ochrany osobných údajov.

Chcem sa registrovať

Alebo sa zaregistrujte pomocou sociálnych sietí:

Registráciou prostredníctvom Facebooku či Google súhlasím s Obchodnými podmienkami a potvrdzujem, že som sa zoznámil/a so Zásadami ochrany osobných údajov.

Zabudli ste heslo?

Nevadí! Stačí zadať váš e-mail a my vám pošleme odkaz, kde si vytvoríte nové.

Tento e-mail u nás není zaregistrovánVytvořit účet