Ostrov Brač

Brač v Strednej Dalmácii je so svojou rozlohou 396 km² tretím najväčším ostrovom Jadranského mora. Od pevniny je oddelený bračským prielivom a z druhej strany ho od ďalšieho krásneho ostrova Hvar oddeľuje Hvarski prieliv. Pre svoju blízkosť k pevnine je Brač obľúbeným cieľom jednodenných lodných výletov z miest Makarska a Split.

Na Brači sa nachádza najvyšší vrchol na ostrovoch v Jadrane. Je ním Vítova hora (Vidova gora) s výškou 780 m nad morom. Na ostrove Brač je 22 obcí a osád, z ktorých najväčšie je prístavné mestečko Supetar. Najviac historických pamiatok pripomínajúcich dávne osídlenia ostrova nájdete práve v Supetaru. Počas prehliadania v jeho úzkych uličkách narazíte napríklad na stredoveké kostoly, ranokresťanské mozaiky, pozostatky rímskych víl a honosné mauzólea šľachtických rodov.

Ostrov ponúka rôzne typy pláží od tých s jemnými okruhliakmi s pozvoľným prístupom do vody cez upravené betónové pláty po skalnaté pobrežia. V blízkosti letiviska Bol NSE sa nachádza snáď najznámejšia pláž v celom Chorvátsku - Zlatni rat. Pláž s dĺžkou 630 m má ikonický tvar akéhosi trojuholníkového rohu (podľa ktorého tiež dostala svoj názov) a je tvorená drobnými okruhliakmi. Morské prúdy si s nimi každý deň pohrávajú, a tak sa tvar tejto pláže priebežne mení.

Ak preferujete aktívnu dovolenku, je tu pre vás rozvetvená sieť turistických chodníkov. Obľúbená je trebárs cesta olivovými hájmi Maslina put s dĺžkou 6 km alebo Chodník Dolcevita (tiež 6 km) vedúci malebnými mestečkami Donji Humac a Dračevica, kde môžete ochutnať vynikajúce miestne vína, olivy a ďalšie špeciality.

Zobraziť mapu

Tento tip na výlet nájdete v lokalitách:Stredná Dalmácia

Pobyty v okolí

Ďalšie pobyty

Tipy na výlet v okolí

Zabudli ste heslo?

Získajte nové!

Môžete sa prihlásiť aj pomocou sociálnej siete:

Registráciou prostredníctvom Facebooku či Google súhlasím s Obchodnými podmienkami a potvrdzujem, že som sa zoznámil/a so Zásadami ochrany osobných údajov.

Chcem sa registrovať

Alebo sa zaregistrujte pomocou sociálnych sietí:

Registráciou prostredníctvom Facebooku či Google súhlasím s Obchodnými podmienkami a potvrdzujem, že som sa zoznámil/a so Zásadami ochrany osobných údajov.

Zabudli ste heslo?

Nevadí! Stačí zadať váš e-mail a my vám pošleme odkaz, kde si vytvoríte nové.

Tento e-mail u nás není zaregistrovánVytvořit účet