Osobne overené ponuky

U nás v Travelkingu pobyty osobne overujeme a ručíme za to, že každý jeden z nich bude stáť za to.

Podľa akých kritérií pobyty overujeme?

  • Pobyt overil člen Travelking tímu

    Všetko sme si vyskúšali a vieme, čo vám ponúkame.
  • Z pobytu sa vracajú spokojní zákazníci

    Vážime si vašu spätnú väzbu. Hodnotenie aspoň 4/5 je známka vašej spokojnosti.
  • Zákazníci si pobyt vyberajú opakovane

    Veríme, že pobyty, ku ktorým sa vraciate, sú skutočne kvalitné.

Korutánsko: Tipy na výlet a zaujímavé miesta

Najjužnejší rakúsky región Korutánsko vás očarí v každom ročnom období. V priezračne čistej vode miestnych viac ako tisíc nádherných jazier sa odrážajú vrcholky hôr od mierneho pohoria Nockberge až po mohutné trojtisícovky v Národnom parku Vysoké Taury. Nachádza sa tu tiež najvyššia rakúska hora Grossglockner (3798 m n. m.). Jedinečný relax zažijete vo viac ako 300 rokov starých kúpeľoch Karlbad alebo v skalných kúpeľoch Bad Gastein. V zime je Korutánsko s 28 lyžiarskymi strediskami a viac ako 800 km zjazdoviek rajom pre milovníkov zimných športov.

Skalné kúpele Bad Gastein Najobľúbenejšie výlet v lokalite

Podnikať horské výstupy a prechádzky alebo si užívať okolité zjazdovky určite môžete aj viac dní po sebe. Nastane ale deň, kedy si vaše telo vyžiada odpočinok a vy sa budete musieť poobzerať po mieste na relax. A týmto miestom sú nepochybne skalné termálne kúpele Bad Gastein, ktoré sa nachádzajú vo výške 1 100 m n. m. a dodajú vám potrebnú energiu priamo z alpskej prírody. Kúpele sú otvorené celoročne, takže zatiaľ čo v lete sa môžete vyvaľovať na tráve a opaľovať sa, v zime si užijete výhľad na okolité hory priamo z vyhriatého bazéna.
Viac informácií

Bad Gastein Najobľúbenejšie výlet v lokalite

Kúpeľné mestečko uprostred hôr nájdete v údolí Gastein. Čakajú vás tu kúpele, vodopády aj dobré reštaurácie. Kým v lete je mesto ideálnym východiskovým bodom pre pohodové rodinné výlety, ale aj pre náročnejšie túry do hôr, v zime nastupuje na scénu lyžovanie a možnosť využiť skipass v celom údolí. V každom ročnom období vás ale čakajú prekrásne prírodné panorámy a veľa možností trávenia voľného času. Vychádzkové trasy z mesta potom vedú pozdĺž potoka s miernym prevýšením a sú tak vhodné aj pre rodiny s deťmi a kočíkom. V okolí vás čakajú lúky s domácimi zvieratami, detské ihriská aj miestne špeciality.
Viac informácií

Mapa tipov na výlet celkom 42 tipov

Korutánsko: Tipy na výlet

Pokračovaním prehliadania týchto stránok dávate súhlas so spracovaním cookies v súlade so Zásadami ochrany osobných údajov. OK