Objavte krásy Čáslavy a Kutnej Hory (UNESCO) pri precházkach či z vtáčej perspektívy. Ubytujte sa v štýlovom Penzióne Aviatik a vychutnáte si raňajky formou bufetu i sekt v súkromnej saune.

Chrám svätej Barbory Tip na výlet

Priamo v Kutnej Hore nájdete úchvatnú stavbu, ktorá môže konkurovať aj katedrále na Pražskom hrade. Chrám svätej Barbory by ste pri prehliadke mesta rozhodne nemali vynechať, naopak sem zamierte čo najskôr. Budete obdivovať gotické klenby, nádherná štíhla okná, sochy aj drobné detaily výzdoby. Katedrála sa stavala v rokoch 1388 - 1558 pod vedením niekoľkých architektov vrátane presláveného Petra Parleřa, staviteľa Svätovítskej katedrály. Majestátny chrám bol v roku 1995 zaradený za zoznam pamiatok UNESCO a úžas vyvoláva dodnes.

Viac informácií

Penzión v centre s leteckou tématikou

Penzión Aviatik stojí v historickom centre mesta Čáslav, odkiaľ to máte iba kúsok do Kutnej Hory zapísanej do zoznamu UNESCO. Ubytovaní budete v štýlovo zariadených izbách s nábytkom z masívneho dreva, TV/SAT a kúpeľňou so sprchovým kútom a toaletou. Niektoré izby majú tiež chladničku.

Celým penzionóm sa nesie téma letectva, štýlové exponáty, obrazy a skutočné rekvizity nájdete v izbách aj v spoločných priestoroch. V jedálni napríklad visí na stene vrtuľa. Pri pohľade na ňu si každé ráno pochutnáte na raňajkách formou bufetu.

Na odpočinok je hosťom k dispozícii sauna, ešte viac si zážitok užijete s fľašou sektu.

Penzion Aviatik

Náměstí Jana Žižky z Trocnova 79, Čáslav
Česká republika

+420 702 279 989

recepce@penzion-aviatik.cz

Check in
od 14:00
Check out
do 10:00
Domáci maznáčik
Domáci maznáčik za poplatok 100 Kč/noc
Bezbariérovosť
Žiadna
Parkovanie
Zahrnuté v cene

Možnosti ubytovacieho zariadenia

Platba kartou je možná
Wi-Fi zdarma
Sauna

Okolie ubytovacieho zariadenia

Vzdálenost od centra
10 m
Zastávka
0,4 km

Tipy na výlet

Vlašský dvůr v Kutnej Hore

Vlašský dvůr je hrad v Kutnej Hore, ktorého založenie v 13. storočí súviselo s potrebou bezpečne uložiť vyťaženú striebornú rudu. Ide o jednu z typických turistických dominánt Kutnej Hory, krásne miesto, ktoré stojí za návštevu. V súčasnej dobe tu totiž môžete nájsť expozíciu mincovníctva a dozvedieť sa viac napríklad o Pražskom groši.

Čáslav

Mesto Čáslav nechal v roku 1260 založiť kráľ Přemysl Otakar I. Dnešný vzhľad historickej časti mesta je predovšetkým barokový, na námestí však nájdete aj pôvodné gotické a renesančné domy. Námestiu kraľuje Žižkov pomník a Mariánsky stĺp. Za zaujímavou prírodopisnou expozíciou zamierte do Husovho múzea, za návštevu ale tiež stojí gotický Kostol svätého Petra a Pavla alebo tunajšia synagóga.

Údolie Doubravy pri Chotěboře

Prírodná rezervácia Údolie Doubravy je ideálnym miestom na výlet pre každého, kto miluje prírodu. Je tiež zrejme najcennejším územím chránenej krajinnej oblasti Železných hôr. Na Doubravku môžete vyraziť po náučnom chodníku z Chotěboře alebo z dediny Bílek. Stredne náročný náučný chodník vás prevedie lesnatým kaňonom vytvoreným riekou Doubravou. Najzaujímavejšou a tiež najdivokejšou časťou údolia je bezpochyby skalnatý kaňon Koryto s hlbokými korytami a perejami. Svahy nad riekou tvoria skaly a lesy v pôvodnej podobe, nad nimi jediná skalná veža, nazvaná Čertův stolek. Na vrchole najvyššej skaly nájdeme zvyšky zrúcaniny Sokolohrady s upravenou vyhliadkou. Po ceste nás čakajú tiež vodopády a ďalšie zaujímavosti.