Dovolenka v Stredných Čechách

Počúvnite svoje srdce a vydajte sa do srdca Čiech. V Českej republike je veľa miest, ktoré stoja za návštevu, množstvo z nich nájdete v Stredných Čechách. Či už máte záujem o dovolenku v krásnej prírode, nasávanie kultúrnych zážitkov alebo histórie.

Načítavam ponuky...
Overené Travelkingom

“Celý pobyt sme si naozaj užili. Na recepcii hotela nás vrelo privítali a všetko nám vysvetlili a ukázali. Najviac sa nám páčilo prostredie hotela s vonkajším posedením, kde bol pokoj a každý si mohol nájsť svoj kútik a večer si oddýchnuť pri poháriku niečoho dobrého. Areál a všetky priestory hotela boli čisté a upravené. Je vidno, že sa tu o všetku zeleň príkladne starajú. Milovníkom starých čias musíme určite odporučiť návštevu Múzea starých amerických vozidiel JK Classics.”

Nikola Pecková
Nikola Pecková
Obchodný tím
Overené Travelkingom

“Pobyt sme si veľmi užili. Pri príchode nás hneď pohltila skvelá domácka atmosféra, ktorá je prítomná ako medzi personálom, tak v celom hoteli. Tu snáď ani nie je možné mať zlú náladu. Apartmán bol priestranný a čistý, po všetkých procedúrach sme na zdravotných matracoch spali ako v bavlnke. :). Presklená terasa, kde sa podávalo jedlo, ponúkala krásny výhľad na rybníky a okolité lúky. Ak sem zavítate s deťmi, určite odporúčam opýtať sa na možnosť ubytovania v Jesenických hríbikoch. Kto by nechcel skúsiť bývať ako Šmolinka alebo Tatko Šmolko?”

Michaela Nallerová
Michaela Nallerová
Obchodný tím


Ako už samotný názov napovedá, Stredočeský kraj sa rozprestiera v strede Čiech, a to tak, že dokonale obkolesuje hlavné mesto Prahu. Vďaka jeho výnimočnej polohe i rozlohe sa tu nachádza nespočet turistických, prírodných aj historických pamiatok - dokonca aj tie zapísané na Zozname UNESCO. Vyberte sa za nimi na pobyt do stredných Čiech, s výberom ubytovania vám radi pomôžeme.

Ako si vybrať ideálny pobyt v stredných Čechách?

Dovolenka v stredných Čechách - to sú hlavne prechádzky v prírode, návšteva významných pamiatok a relax vo wellness centre. Niet preto divu, že ním mnohé tunajšie ubytovacie zariadenia disponujú a vy si môžete užívať dokonalú pohodu. Špecialitou niektorých tunajších wellness centier je pivný kúpeľ, ktorý si môžete užiť aj priamo vo vašom hoteli.

Aby ste toho v stredných Čechách stihli čo najviac, vyberte si ubytovanie s raňajkami. Ráno tak načerpáte silu priamo v reštaurácii vášho ubytovania a cez deň budete mať neobmedzene veľa času na spoznávanie okolia aj miestnej gastronómie. Ak sa ale chcete vracať k plnému tanieru, zabezpečte si pobyt s polpenziou, ku ktorému patria chutné raňajky aj večere.

Mnoho pobytov v našej ponuke je označených nálepkou „Osobne overené“. Kvalita je pri nich zaručená vďaka trom podmienkam - pobyty sú overené členmi tímu Travelking, pobyty majú najlepšie hodnotenia zákazníkov a hostia sa sem vždy radi vracajú.

Kam sa vydať v stredných Čechách?

Mesto Poděbrady je známe široko-ďaleko nielen vďaka kúpeľom, ale tiež vďaka obľúbeným turistickým cieľom. Navštívte tu napríklad zámok Poděbrady, jazero vhodné na kúpanie, Múzeum lega či Poděbradský orloj.

Ďalšou perlou stredných Čiech je mesto Kutná Hora, ktoré si vďaka svojim významných pamiatkam vyslúžilo zápis na Zoznam UNESCO. Patrí medzi ne napríklad chrám svätej Barbory, Jezuitská kolej alebo svetoznáma kostnica.

Najznámejšou tunajšou pamiatkou je ale bezpochyby hrad Karlštejn, ktorý preslávil muzikál Noc na Karlštejne. Dnes si tu môžete prehliadnuť najmä české korunovačné klenoty a mnoho iných vzácností.